PDA

Επιστροφή στο Forum : HHO



Σελίδες : 1 [2]

mihalas2
15-02-12, 09:45
σπυρο στην συγκεκριμενη συνδεση δινω 2,3v στην καθε πλακα
μην σε μπερδευει η τελικη ταση τα αμπερ με ενδιαφερουν περισοτερο να πεσουν κι αλλο.

οσο για την μετρηση του 1 Α δεν ηταν σωστη μιας και το οργανο δεν μετραγε σωστα :cursing: και βρεθηκα εκτεθημενος
αλλα υπαρχουν και οι απωλειες στις δοκιμες .παντωσ το λιτρο το εβγαλα με 4 Α ΜΕ ΤΑΣΗ 2.6V στην καθε πλακα

spyropap
15-02-12, 10:10
Αυτό το βίντεο που δείχνεις Μιχάλη Κυρ. είναι πολύ καλή και δυνατή προσπάθεια, μου αρέσει και γι αυτό το ξαναδείχνω.

http://www.youtube.com/watch?v=_9W_Fvkmn3g&feature=related

Αυτός ο άνθρωπος έχει πολύ μεγάλη κυψέλη dry cell που όμως όταν την λειτουργεί με 12V όπως λέει δεν έχει απόδοση 40 λίτρων αερίων το λεπτό αλλά λιγότερη σε αυτό το βιντεο. Έχει και αυτό
http://www.youtube.com/watch?v=Ejgo7Raku4Q&feature=mfu_in_order&list=UL

Γράφει πως μπορεί να βγάλει 40 λίτρα ΗΗΟ με 24V και ίσως περισσότερα Αμπερ.
Είναι ικανοποιητικό το αποτέλεσμα του και προς το παρόν καλύτερο από του Μιχάλα,
αλλά ποιός το μέτρησε;

Για το δικό μου σύστημα που δεν είναι κυψέλη dry cell αλλα κυψέλη διαφορετική από άλλες, που λειτουργεί μέσα σε δοχείο και παράγει άλλα αέρια εκτός από ΗΗΟ, δεν θα δώσω εξηγήσεις.

Ναι είναι ικανά για θέρμανση. Η φλόγα μεγέθους 5-6 εκ. είναι ικανή να πυρώσει επιφάνεια από μέταλλο.
Το θέμα είναι εάν είναι συμφέρον ή όχι. Έτσι παίζει μεγάλο ρόλο η κατανάλωση.
Όλοι μπορούν να παράγουν μεγάλες ποσότητες αερίων με μεγάλη κατανάλωση που το κάνει ασύμφορο.

mihalas2
15-02-12, 21:10
σπυρο
βασικα μην συνχιζεσαι,
και προσπαθησε να καταλαβεις οτι οποιος διαφωνει ,δεν ειναι απαραιτητο να ειναι και ο εχθρος!!!


μαλον δεν παρακολουθησες καλα τα βιντεο που μου δειχνεις:001_tt2:

το πρωτο ειναι πολυ μεαλυτερων διαστασεων του δικου μου (περιπου για καμια 50ρια πλακες το κοβω)και δεν μιλαει για αμπερ που θα ειναι παααααααααρα πολλα!
και το δευτερο δεν το κοβω για λιγοτερα (οσπινθηρας ειναι πανω απο 80Α στα 24V με το ματι. γιατι με το οργανο .....)
και σαφεστατα θα εχουν μεγαλη παραγωγη.
σου εδειξα απλως την προσπαθεια μου
γιατι με συγκρινεις με τους αλλους,εφ οσον ακομη κανω μετρησεις
για να δω ο ιδιος τα αποτελεσματα ,και οχι γιατι το ειπαν καποιοι.


παμε τωρα στα δικα μας!
εφτιαξα 1,5 λιτρο νερο με ελαχιστο ΚΟΗ,
και για να εχω αντικειμενικη μετρηση και στα δυο cell
εριξα απο το ιδιο μπουκαλι (μισο στο ενα μισο στο αλλο).

στην δοκιμη του μικρου στα 12V ηταν αμελητεα (προφανως απο ελαχιστη ποσοτητα ΚΟΗ)
στο μεγαλο ηταν λιγο καλυτερα ,θεωρω.... λογω διαφορας επιφανειας. (ουσιαστικα λιγο και αυτο... λογω ελαχιστης ποσοτητας ΚΟΗ)
αφου δοκιμασα και στα δυο cell ολες τις τασεις,
κατεληξα να δειξω τις μετρησεις με το μεγαλυτερο βολταζ.
οι πλακες δεν μπορουν να ταλαιπωρηθουν απο τα πολλα βολτ
γιατι παιρνουν οπως σου ειπα 2,3 βολτ εκαστη (αν κανεις την πραξη) μιλαω για το μεγαλο.

δεν εχω καταλαβει για ποιο λογο το μικρο τραβηξε 22Α και εβγαλε 1.2 λιτρα
ενω το μεγαλο 17Α και εβγαλε 4,2 λιτρα στα ιδια βολτ....ενω το υγρο ηταν της ιδιας περιεκτικοτητας σε ΚΟΗ ισως παιζει κατι με την αποσταση των πλακων.
(((η διαφορα τασης που ειδες και στα δυο οφειλεται σε πτωση τασεως επειδη περναγαν τα 10Α))) που μπορει και δινει ο μετ/της χωρις πτωση.


το μικρο εχει εναν και μονο τροπο συνδεσης.
το μεγαλο εχει παρα πολλους τροπους συνδεσης :wiink:(γι αυτο και τα χυμα καλωδια που αναρωτιεσαι).


φιλικα μιχαλης

spyropap
16-02-12, 07:00
το μικρο εχει εναν και μονο τροπο συνδεσης.
το μεγαλο εχει παρα πολλους τροπους συνδεσης :wiink:(τα χυμα καλωδια που αναρωτιεσαι).

Αυτό διορθώνεται.
1> Κόψε με κοπίδι τα λάστιχα για να βγάλεις την κυψέλη.
Μην τα τραβάς δεν θα βγουν με τράβηγμα.Τα λάστιχα θα είναι άχρηστα, θα βάλεις άλλα.

2> Ξεβίδωσε τις δύο βίδες των πόλων μαζί με τα ενδιάμεσα παξιμάδια.

3> Σύνδεσε με καλώδια τις πλάκες όπως εσύ θέλεις

Δεν έχει νόημα να ρίχνεις περισσότερα απο 24V

mihalas2
16-02-12, 16:04
το ερωτημα παραμενει ακομη χωρις απαντηση!



δεν εχω καταλαβει για ποιο λογο το μικρο τραβηξε 22Α και εβγαλε 1.2 λιτρα
ενω το μεγαλο 17Α και εβγαλε 4,2 λιτρα στα ιδια βολτ....ενω το υγρο ηταν της ιδιας περιεκτικοτητας σε ΚΟΗ ισως παιζει κατι με την αποσταση των πλακων.
(((η διαφορα τασης που ειδες και στα δυο οφειλεται σε πτωση τασεως επειδη περναγαν τα 10Α))) που μπορει και δινει ο μετ/της χωρις πτωση.

για κανε καμια υποθεση με την λογικη σου, και αυτα που ξερεις, σαν πιο παλιος στο αθλημα.



στην ερευνα που κανω
ψαχνω να βρω εναν τροπο συνδεσης
που να μου δινει περισσοτερα λιτρα με λιγοτερα αμπερ
στα ιδια βολτ σε σχεση με ενα drycell του εμποριου

νομιζω οτι αυτο το πετυχα κατα καποιο τροπο,αλλα δεν θα σταματησω ακομη το ψαξιμο.......

τωρα σχεδιαζω ενα καινουριο το οποιο θα βγαζει ξεχωριστα το οξυγονο απο το υδρογονο.

mlidakis
17-02-12, 15:21
Για δείτε το www.wfs.gr . Οι τύποι είναι πολύ προχωρημένοι και ΈΛΛΗΝΕΣ.

Κυριακίδης
17-02-12, 21:03
Μάνο αν και εκτός θέματος ..... δες και αυτό ..... και ελπίζω να μην γκρεμίσω άθελα μου τα παρόντα θέματα περί ΗΗΟ. όσον αφορά στα αυτοκίνητα.
http://www.youtube.com/watch?v=uVIwropRMME&feature=fvsr (http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3 DuVIwropRMME%26feature%3Dfvsr&h=NAQFEF-u1AQEzZrAjQ5R-EUjP4iZ-XqGkpYHeecRN74ikPw)

Μιχάλα δεν μου φαίνεται περίεργο καθόλου για αυτό που γράφεις . Ούτε ως προς την ένταση του ρεύματος ούτε και ως προς την ποσότητα.
(δεν εχω καταλαβει για ποιο λογο το μικρο τραβηξε 22Α και εβγαλε 1.2 λιτρα
ενω το μεγαλο 17Α και εβγαλε 4,2 λιτρα στα ιδια βολτ....ενω το υγρο ηταν της ιδιας περιεκτικοτητας σε ΚΟΗ ισως παιζει κατι με την αποσταση των πλακων.)

1) Όσον αφορά την (ένταση) ας πούμε ότι έχουμε εκ "περιτροπής" 2 διαφορετικούς αγωγούς καλώδια διαφορετικής διαμέτρου (έναν χοντρό και έναν λεπτό αγωγό) και δώσουμε το ίδιο ρεύμα και στα 2 . Λογικό δεν είναι στο λεπτότερο σύρμα να πάρουμε μεγαλύτερη ένταση? και στο χοντρό μικρότερη?

2) Ως προς την (ποσότητα) λογικό δεν είναι και λόγω επιφάνειας του μεγαλύτερου να πάρεις και περισσότερα λίτρα? (ασχέτος που στο μεγάλο είχες και λίγο λιγότερα αμπέρ)

Πρέπει να κάνεις διάφορα πειράματα ώστε να βρεις το τέλειο "ζύγισμα" ως προς αυτά τα όρια είτε στην ένταση είτε στην ποσότητα.

π.χ αν στο μεγάλο που λες 17Α /4,2 λίτρα .... το κάνεις ακόμα πιο μεγάλο και π.χ. δεις αυτήν την φορά 15Α/ 6 λιτρα . (Τότε αυτό θα σημαίνει ότι το δεύτερο είναι καλύτερο από το πρώτο .
..... και αν συνεχίσεις να το κάνεις ακόμα πιο μεγάλο και δεις π.χ. 12Α/6 λίτρα και πάλι (με την λογική ότι κάπου θα υπάρχει όριο) τότε λογικά το συμφερότερο θα είναι το τελευταίο ..... γιατί λογικά αν το κάνεις ακόμα πιο μεγάλο ... τότε λογικά θα έχεις 10Α / 5 λίτρα . και από εκεί θα κρίνεις το ιδανικό "ζύγισμα" τουλάχιστον έτσι νομίζω δεν κόβω και το κεφάλι μου.

mihalas2
17-02-12, 21:04
Για δείτε το www.wfs.gr (http://www.wfs.gr) . Οι τύποι είναι πολύ προχωρημένοι και ΈΛΛΗΝΕΣ.

θα ηθελα την γνωμη σου σε κατι επανω στο θεμα,
η καποια κατασκευαστικη σου προσπαθεια αλλα....

ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΑΝ ΔΙΑΦΗΜΦΣΗ:cursing:

παρακαλω οπως το κοιταξη οι διαχειρηση.

mihalas2
17-02-12, 21:37
1) Όσον αφορά την (ένταση) ας πούμε ότι έχουμε εκ "περιτροπής" 2 διαφορετικούς αγωγούς καλώδια διαφορετικής διαμέτρου (έναν χοντρό και έναν λεπτό αγωγό) και δώσουμε το ίδιο ρεύμα και στα 2 . Λογικό δεν είναι στο λεπτότερο σύρμα να πάρουμε μεγαλύτερη ένταση? και στο χοντρό μικρότερη?

:confused1: δεν το καταλαβαινω ,η ενταση, ειναι ενταση.



2) Ως προς την (ποσότητα) λογικό δεν είναι και λόγω επιφάνειας του μεγαλύτερου να πάρεις και περισσότερα λίτρα? (ασχέτος που στο μεγάλο είχες και λίγο λιγότερα αμπέρ)

νομιζω πως οχι .λογικα επρεπε να ανεβουν τα αμπερ.

Πρέπει να κάνεις διάφορα πειράματα ώστε να βρεις το τέλειο "ζύγισμα" ως προς αυτά τα όρια είτε στην ένταση είτε στην ποσότητα.

πολυ σωστα

π.χ αν στο μεγάλο που λες 17Α /4,2 λίτρα .... το κάνεις ακόμα πιο μεγάλο και π.χ. δεις αυτήν την φορά 15Α/ 6 λιτρα .


θα ημουν ευτυχης .
αλλα νομιζω φιλε μιχαλη οτι ειναι αδυνατο να παρω τετοιες μετρησεις

Κυριακίδης
18-02-12, 00:27
:confused1: δεν το καταλαβαινω ,η ενταση, ειναι ενταση.
Όταν λέω εκ "περιτροπής " 2 διαφορετικούς αγωγούς διαφορετικής διαμέτρου δεν εννοώ την διάμετρο των καλωδίων που βάζεις προς τις πλάκες , ούτε και στις ίδιες πλάκες σε σχετικά μεγέθη .... εννοώ εκ περιτροπής ως προς το νερό (ως μέσο αγωγιμότητας και παρομοίωσης με του χάλκινου αγωγού) που υπάρχει μέσα στο όλο σύστημα είτε είναι μεγάλο είτε μικρό.

Δηλαδή πιστεύω ότι όπως λέμε και στους χάλκινους αγωγούς έχουν την τάδε αγωγιμότητα και εσωτερική αντίσταση και του αλουμινίου άλλη αγωγιμότητα και εσωτερική αντίσταση και σε εξάρτηση φυσικά με την σχετική τους διάμετρο ως προς στην ένταση που τα διαρρέει στις όποιες πρακτικές εφαρμογές με τα ρεύματα.

έτσι και εκ περιτροπής μπορούμε να πάρουμε και το νερό στο σύστημα μας ως παράδειγμα στο αν είναι μεγάλης ή μικρής ποσότητας . και άρα και σχετικής εκ περιτροπής διαμέτρου και εσωτερ. αντίστασης και αγωγιμότητας παρομοίως με του χαλκού ή αλουμινίου. το παράδειγμα με την σόδα ? που ρίχνετε μέσα στο νερό νομίζω εξηγεί και την διαφορετική απόδοση ως βάση με τα παραπάνω και ως "αγωγιμότητα" ως προς το νερό. Και τέλος στον επηρεασμό της έντασης ρεύματος που τα διαρρέει ως προς το νερό σκεπτόμενοι πάντα.

Αν δεχτούμε τα παραπάνω ... τότε στο μικρό δοχείο με το λιγότερο νερό και εκ περιτροπής και πάλι της μικρότερης διαμέτρου (του νερού) (σε σχεδόν παρομοίωση με του χάλκινου αγωγού) τότε θα έχουμε και περισσότερη ένταση δια μέσου του νερού.

Επομένως συνεχίζοντας ..... το (μικρό ) αν και σου έβγαλε περισσότερα αμπέρ από το (μεγάλο) . είναι για μένα φυσιολογικό . και ότι το (μικρό) που απέδωσε σε ποσότητα λιγότερα (λίτρα) δεν έχει να κάνει με τα αμπέρ (που λογικά θα περιμέναμε και περισσότερη παραγωγή) ... αλλά έχει να κάνει με το μικρό μέγεθος στις πλάκες .... π.χ φαντάσου ότι έχεις μια πλάκα η οποία να είναι (1 τετραγωνικό εκατοστό μόνο) και του δώσεις 100.000 αμπέρ ... θα πάρεις ... θα σου έλεγα τι .... αλλά άσε.:lool:

Στο μεγάλο είχες πτώση στα αμπέρ (σύμφωνα με τα παραπάνω περί περισσότερης εσωτερικής αντίστασης στο νερό) ... και περισσότερη πάλι παραγωγή που δεν έχει να κάνει πάλι με τα αμπέρ . αλλά με την σχετικά καλή "αναλογία" των αμπέρ συγκριτικά με την επιφάνεια των πλακών στο προαναφερόμενο καλό "ζύγισμα" της σχέσης αμπέρ/επιφάνειας . Είπαμε δεν κόβω και το κεφάλι μου στα όσα λέω . αλλά έτσι περίπου τα φαντάζομαι ότι είναι.

mihalas2
18-02-12, 09:14
π.χ φαντάσου ότι έχεις μια πλάκα η οποία να είναι (1 τετραγωνικό εκατοστό μόνο) και του δώσεις 100.000 αμπέρ ... θα πάρεις ... θα σου έλεγα τι .... αλλά άσε. :lool:
εγω θα κανω τη δοκιμη, να δω τι θα παρω, γιατι εσυ δεν μας λες!!!:confused1::lool::lool:

περα απο την πλακα....

1 τετραγωνικο εκατοστο πλακα δεν μπορει να τραβηξει τοσα Α
γιατι το ντοπαρισμα του νερου με ΚΟΗ θα ηταν σε τετοια ποσοτητα
που θα χαμε φτιαξει .....τσιμεντο!!!:lool:

θεωρω
οτι οσο πιο αγωγιμο "κανεις" το νερο
τοσο ανεβαινουν τα Α
σε σχεση παντα με τα βολτ και το μεγεθος των πλακων
τοσο ανεβαινει και η παραγωγη αεριων

mihalas2
20-02-12, 19:38
το σαββατο το πρωι συναντηθηκαμε με
σταυρος
λεπουρας
σπυροπαπ
μιχαλας

στο μαγαζι για να δοκιμασουμε δυο νεες
συνδεσεις στην γενητρια που εφτιαξα προχειρα.
που πηγαν πολυ καλα.
επ ισης δοκιμασαμε την εκρηκτικοτητα του παραγομενου αεριου
φουσκωνοντας ενα μπαλονι που ειχε φερει ο σπυρος για αυτη την δουλεια........:wiink:


http://www.youtube.com/watch?v=uXI8qMm_vYc&context=C39be641ADOEgsToPDskLPGMuR9vF_g4A5BXxi6yY_


μετα απο αυτα
εχω σχεδιασει μια καινουρια γενητρια που να διαχωριζει το ενα αεριο απο το αλλο

θα σας πω νεα μεσα στην εβδομαδα για αυτην!

Κυριακίδης
20-02-12, 20:12
Άντε ανυπομονούμε ... να μάθουμε νεότερα ... έχω βρει ήδη σαμπρέλα (πίσω ρόδας τρακτέρ) για να το φουλάρω .... και να δω αν θα μείνω χωρίς στέγη. :001_tt2:

SV1JRT
20-02-12, 20:53
το σαββατο το πρωι συναντηθηκαμε με
σταυρος
λεπουρας
σπυροπαπ
μιχαλας

στο μαγαζι για να δοκιμασουμε δυο νεες
συνδεσεις στην γενητρια που εφτιαξα προχειρα.
που πηγαν πολυ καλα.
επ ισης δοκιμασαμε την εκρηκτικοτητα του παραγομενου αεριου
φουσκωνοντας ενα μπαλονι που ειχε φερει ο σπυρος για αυτη την δουλεια........:wiink:


http://www.youtube.com/watch?v=uXI8qMm_vYc&context=C39be641ADOEgsToPDskLPGMuR9vF_g4A5BXxi6yY_


μετα απο αυτα
εχω σχεδιασει μια καινουρια γενητρια που να διαχωριζει το ενα αεριο απο το αλλο

θα σας πω νεα μεσα στην εβδομαδα για αυτην!

Ρε δέν πάτε καλά.... Θα σκοτωθείτε με τις μ@λ@κιες στο τέλος....
Οσο για την παραγωγή ΗΗΟ είναι ανάλογη της ηλεκτρικής ενέργειας που βάζετε στην συσκευή και υπάρχει και τύπος για να την υπολογίσετε.
Το μέταλο του ηλεκτροδίου δεν έχει μεγάλη σημασία. Αρκεί να άγει σε ικανοποιητικό βαθμό τον ηλεκτρισμό....
Στο κάτω - κάτω, το ηλεκτρικό φορτίο διασπά το μόριο του νερου. ΟΧΙ το μεταλο του ηλεκτροδίου.


http://wiki.answers.com/Q/How_much_hho_gas_is_produced_from_1_litre_of_water

http://aardvark.co.nz/hho_fraud.shtml

http://forum.onlineconversion.com/archive/index.php?t-7218.html

Κυριακίδης
20-02-12, 21:43
Έλα ρε Σωτήρη .... ο πιο γλυκός θάνατος είναι από ΗΗΟ .... μιλάμε σκέτη μαστούρα ! και τα μυαλά στο μίξερ !
Οσο για την παραγωγή ΗΗΟ είναι ανάλογη της ηλεκτρικής ενέργειας ... αυτό αν το λες (και) σε μένα δεν ισχύει και εξηγώ.

Αν πρόκειται για τα πειράματα σε αμάξι ...εδώ έχεις κάποιο δίκιο γιατί ότι πάρεις από την μπαταρία του το ίδιο θα σου δώσει.
Εγώ π.χ. έχω άφθονο και περίσσιο ρεύμα από φωτοβολταικά πάνελ και ανεμογεννήτρια . και οι μπαταρίες μου έχουν ήδη φορτίσει από νωρίς το πρωί . Το υπόλοιπο ρεύμα της υπόλοιπης μέρας τι το κάνουμε? το σκέφτηκες ? και τζάααααμπαααα !

Σωτήρη πες σε ποια διεύθυνση μένεις να σου στείλω 5-10 σαμπρέλες από τρακτέρ "φουλαρισμένες" με μπόλικο ΗΗΟ για να βγάλεις τον χειμώνα τον τωρινό και τον μεθεπόμενο . Μπήκες?

SV1JRT
21-02-12, 08:30
Έλα ρε Σωτήρη .... ο πιο γλυκός θάνατος είναι από ΗΗΟ .... μιλάμε σκέτη μαστούρα ! και τα μυαλά στο μίξερ !
Οσο για την παραγωγή ΗΗΟ είναι ανάλογη της ηλεκτρικής ενέργειας ... αυτό αν το λες (και) σε μένα δεν ισχύει και εξηγώ.

Αν πρόκειται για τα πειράματα σε αμάξι ...εδώ έχεις κάποιο δίκιο γιατί ότι πάρεις από την μπαταρία του το ίδιο θα σου δώσει.
Εγώ π.χ. έχω άφθονο και περίσσιο ρεύμα από φωτοβολταικά πάνελ και ανεμογεννήτρια . και οι μπαταρίες μου έχουν ήδη φορτίσει από νωρίς το πρωί . Το υπόλοιπο ρεύμα της υπόλοιπης μέρας τι το κάνουμε? το σκέφτηκες ? και τζάααααμπαααα !

Σωτήρη πες σε ποια διεύθυνση μένεις να σου στείλω 5-10 σαμπρέλες από τρακτέρ "φουλαρισμένες" με μπόλικο ΗΗΟ για να βγάλεις τον χειμώνα τον τωρινό και τον μεθεπόμενο . Μπήκες?


Καλημέρα Μιχάλη.
Να 'σαι καλά βρε φίλε μου. Σε ευχαριστώ για την προσφορά.
Μου έφτιαξες την μέρα. :D :D :D :D
Οταν είπα οτι η παραγωγή ΗΗΟ είναι ανάλογη της ηλεκτρικής ενέργειας, το είπα με βάση την φυσική.
Δεν ενοούσα οτι αν είναι τζάμπα το ρευμα, τότε η γεννήτρια ΗΗΟ δεν καιει ρεύμα...
Πάντως και πάλι ΠΡΟΣΟΧΗ παιδιά. Το υδρογόνο ΔΕΝ αστιέυετε....

spyropap
05-05-12, 10:51
Spyropap και θέμα ΗΗΟ υποστηρίζουν έμπρακτα με θετική ενέργεια το ΣΥ.ΡΙΖ.Α
Θεωρώ πως το 13.86% των μελών της ιστοσελίδας συμφωνεί μαζί μου πως Νέοι άνθρωποι πρέπει να πάρουν την ηγεσία στα χέρια τους.
Εκείνο το 10.23% που επιμένει να ψηφίζει σκουριασμένες θέσεις θα έπρεπε να είναι μαζί μας αλλά…

Να λοιπόν τι σκέφτηκα.
Δηλώνω επώνυμα με δέσμευση κ αξιοπρέπεια πως όταν ο Α.Τσίπρας γίνει πρωθυπουργός εγώ θα του παραδώσω δύο πολύ σημαντικές εφευρέσεις μου που μπορούν να επιφέρουν οικονομική ανάπτυξη με εύκολο τρόπο.

Α>
Η γεννήτρια Υδρογόνου που έχω αναπτύξει, με την τεχνολογία inverter και με μεθόδους που εφάρμοσα και διαπίστωσα, είναι η πιο αποδοτική ηλεκτρική μηχανή/σύστημα μετασχηματισμού ενέργειας.
Αυτό που κάνει είναι να μετασχηματίζει την ηλιακή ακτινοβολία που την συλλέγουν τα φωτοβολταϊκά και να την μετατρέπει σε χημική ενέργεια, δηλαδή διάσπαση του νερού στα συστατικά του ΗΗΟ.
Αυτό τον μετασχηματισμό ενέργειας έχω πετύχει να κάνω με μεγάλο βαθμό απόδοσης.
Η απόδοση αυτού του ενεργειακού μετατροπέα είναι χαμηλότερη από την απόδοση σύγχρονων κλιματιστικών κ εναλλακτων θερμότητας, όμως…
Η απόδοση αυτού του εν. μετατροπέα είναι ανώτερη από την τεχνολογία αποθήκευσης ενέργειας σε μπαταρίες μολύβδου.
Η επικινδυνότητα χρήσης προς καύση του μείγματος ΗΗΟ περιορίζεται όταν βάζω καταλυτικό παράγοντα.

Β>
Έχω ακόμα μια ηλεκτρονική εφαρμογή που μπορεί να επιφέρει ανάπτυξη των φυτών σε καλλιέργειες.
Και αυτή η εφαρμογή βασίζεται στη χρήση φωτοβολταϊκών κυψελών για παροχή ενέργειας.
Η ηλεκτρική ενέργεια μετασχηματίζεται με χημικό τρόπο σε άλλη μορφή ενέργειας με άλλα χαρακτηριστικά.
Δηλαδή μπορεί να επιφέρει ασυνήθη ανάπτυξη των φυτών. Το πείραμα έκανα σε μικρές γλάστρες με βασιλικό όπου έκανα την διαπίστωση πως το φυτό με ηλεκτρική υποβοήθηση αναπτύχθηκε περισσότερο από άλλα.
Θα μπορούσε και αυτή η εφαρμογή να χρησιμοποιηθεί για τον μετασχηματισμό ενέργειας.

Γ>
Ακόμα προσφέρω τεχνογνωσία στην παραγωγή ηλεκτρικής ενέργειας με μικρής κλίμακας ανεμογεννήτριες που μπορούν να έχουν όλα τα σπίτια σε χαμηλή τιμή με παραγωγή σε ελληνικές βιοτεχνίες.
Οπωσδήποτε πρέπει η χώρα να έχει ανάπτυξη με άμεση στήριξη της βιομηχανίας και της αγροτικής παραγωγής.
Θα μπορούσε να επενδυθεί το μερίδιο που αναλογεί στους καταναλωτές της ΔΕΗ σε Ανανεώσιμες Πηγές Ενέργειας που θα κατασκευάζονται στην Ελλάδα ή θα εισάγονται δίχως τους απαράδεκτους δασμούς που επιβάλει η ευρωπαική ένωση σε τρίτες χώρες.
Αυτό το τελευταίο είναι μέτρο-δέσμευση που έχει υποστεί ο ελληνικός λαός- δηλαδή να αγοράζει ακριβά τα ανατολικής προέλευσης προϊόντα για να έχουν μεγαλύτερο κέρδος και ζήτηση πχ γερμανικά προϊόντα.
Έτσι με αυτόν τον τρόπο οι Έλληνες παραμένουν δέσμιοι ενεργειακά και οικονομικά, σκλάβοι της ΔΕΗ και των μετόχων της..

Δ>
Δεν θα ήθελα να προσφέρω έργο, τεχνογνωσία ή άλλες πληροφορίες σε κανένα στέλεχος άλλης κυβέρνησης.
Τα παραπάνω Α,Β,Γ θα προσφέρω μόνο σε στελέχη της κυβέρνησης ΣΥ.ΡΙΖ.Α με προϋποθέσεις για την εφαρμογή τους κ την ανάπτυξη της χώρας.
Τα παραπάνω δεν πωλώ, δεν προμηθεύω κ δεν αποκαλύπτω σε άλλους ανθρώπους. Είναι προσωπική προσφορά μόνο προς τους ομοϊδεάτες.
Σε περίπτωση που δεν θα μπορέσει να κυβερνήσει το κόμμα-αρχηγός που επέλεξα να υποστηρίξω όλα τα παραπάνω δεν θα δει ποτέ κανένας άλλος εκτός των μελών του κέντρου ηλεκτρόλυσης J

Επιλέγω/στηρίζω ΣΥ.ΡΙΖ.Α

Κυριακίδης
05-05-12, 11:09
Μακάρι να είναι όπως τα λες Σπύρο .... αλλά με αυτά που βλέπω από Συριζα .... είσαι τόοοοσσσοοο σίγουρος ότι αυτά που θα τους προσφέρεις είναι σε καλά χέρια? για δες παρακάτω?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4NFGGq74H2M

Πάρτε το χαμπάρι ακόμα και το πιο τελευταίο κόμμα που υπάρχει στην Ελλάδα , είναι για το ανάθεμα , οι Έλληνες που θα πάνε να ψηφίσουν στην ουσία ότι και να ψηφίσουν ... ψηφίζουν σαν να είναι η κάλπη μέσα σε μια φυλακή , και η ανταπόκριση από την ετυμηγορία τους και η ικανοποίηση τους θα είναι π.χ. προς βελτίωση της ποιότητας ζωής τους .... μέσα στην φυλακή ! π.χ. λίγο καλύτερο συσσίτιο ίσα για να μην τα τινάξεις κτλ κτλ . Καλό δρόμο για την οφθαλμαπάτη της κάλπης !

spyropap
05-05-12, 12:01
Καλό δρόμο για την οφθαλμαπάτη της κάλπης !

Είναι αλήθεια πως οι πολίτες θα πάνε να ψηφίσουν ως τυφλοί και δέσμιοι. Και τι με αυτό;
Εσύ δεν θα πας στην κάλπη να ψηφίσεις αυτό που νομίζεις, αυτό που βλέπεις με την τύφλα σου;
Ακόμα και εάν έβαζε υποψηφιότητα στην ελλάδα ο χριστός, τελευταίος θα έβγαινε, οι περισσότεροι προτιμούν τον καλύτερο ψεύτη.
Κανέναν δεν εμπιστεύομαι και ακόμα και οι καλύτεροι κάνουν λάθη. Ανθρώπινα τα λάθη.

Το θέμα των εκλογών είναι ποιόν άνθρωπο θέλουμε για αρχηγό μας. Μήπως θέλουμε κλέφτες και προδότες;
Μήπως θέλουμε δήθεν επαναστάτες, αρνητικούς σε συνεργασίες για το κοινό όφελος;
Μήπως θέλουμε ανθρώπους υποτακτικούς των "μεγάλων δυνάμεων";

Θέλουμε-δεν θέλουμε οι νέοι θα την φάνε απο πίσω με τις απεχθείς, αντικοινωνικές-αντιδημοκρατικές δεσμεύσεις
σε δανειστές που αποκτούν κυριαρχικά δικαιώματα στην χώρα.

Οι παλαιώτεροι κάνουν τις πάπιες αφού είναι αυτοί που τα βούτηξαν, που τα έφαγαν, που ξεπούλησαν την γη κ το μέλλον των παιδιών τους επέλεξαν να είναι εργάτες των ευρωπαίων με αφέντες "μνημονιακούς"

spyropap
05-05-12, 20:26
Δείχνω μερικές φωτο από το σύστημα ηλεκτρόλυσης – γεννήτρια αερίων ΗΗΟ του μέλους mihala2.
Αυτό το dry cell έφτιαξε με τα χέρια του και εγκατέστησε στο αυτοκίνητο του ο Μιχάλης.
Σας το δείχνω να το θαυμάσετε καθώς είναι η καλύτερη ελληνικής κατασκευής γεννήτρια αερίων που έχω δει να κάνει κάποιος, και η εγκατάσταση στο αυτοκίνητο είναι εξίσου καλή.
Τον Μιχάλη παραδέχομαι ως ικανό κατασκευαστή και πολυμήχανο άνθρωπο. Είναι ο μόνος που έδειξε έντονο ενδιαφέρον για το θέμα ΗΗΟ και που έκανε χειροποίητη κατασκευή που είναι ανώτερη από τις δικές μου.

Το dry cell του Μιχάλη είχα μετρήσει με απόδοση περισσότερο από 4 λίτρα ΗΗΟ το λεπτό αλλά με μεγάλη κατανάλωση.
Βέβαια και το μέγεθος του είναι μεγάλο. Έχει και αρκετές καινοτομίες που δεν έχω δει σε άλλες κυψέλες του εμπορίου.
Είναι θαυμαστή κατασκευή και πρέπει να παραδεχτώ πως με αυτό ο Μιχάλης με ξεπέρασε σε ποσότητα παραγόμενων αερίων.

Για το αποτέλεσμα της χρήσης αυτής της κυψέλης δεν θα σας αποκαλύψω στοιχεία, ίσως θέλει ο Μιχάλης να κάνει παρουσίαση στην κατασκευή του.
Η κατασκευή κ εγκατάσταση ολοκληρώθηκε περίπου την περίοδο του πάσχα και η ρύθμιση του συστήματος είναι ακόμα σε εξέλιξη.

Ένα μεγάλο μπράβο για την σπουδαία γεννήτρια του Μιχάλη. Έχει κάνει τόσο καλή δουλειά που τον θαυμάζω.
Ο Μιχάλης είναι τεχνίτης ειδικός σε μεταλλικές μηχανικές κατασκευές κ αυτοματισμούς και τα άλλα έργα του είναι σπουδαία κ θαυμαστά.

Η κυψέλη του Μιχάλη τώρα παίρνει τροφοδοσία από τον εναλλάκτη-μπαταρία του αυτοκινήτου του έχει όμως ανώτερη απόδοση στα 24V.
Προσπαθώ να πίσω τον Μιχάλη να την τροφοδοτήσει με δεύτερη μπαταρία σε σειρά με την πρώτη, μέθοδο που προτείνω.
Ίσως αργότερα την δοκιμάσουμε και με αυτόν τον τρόπο.

http://i45.tinypic.com/6sxdg2.jpg (http://i45.tinypic.com/6sxdg2.jpg)
http://i48.tinypic.com/i2qae0.jpg (http://i48.tinypic.com/i2qae0.jpg)
http://i48.tinypic.com/10idst2.jpg (http://i48.tinypic.com/10idst2.jpg)

genesis
06-05-12, 12:32
Άσχετα με το τι επιλέγω να ψηφίσω, συνυπογράφω την φράση του Σπύρου

...Νέοι άνθρωποι πρέπει να πάρουν την ηγεσία στα χέρια τους...
Και προσθέτω ότι πολλά από τα προβλήματά μας θα λυθούν σχεδόν αυτόματα αν σκεφτόμαστε, ενεργούμε και αποφασίζουμε βάζοντας μπροστά το "ΕΜΕΙΣ" αντί για το "ΕΓΩ".

mihalas2
06-05-12, 21:15
ευχαριστω για τα καλα σου λογια φιλε σπυρο!!!!

θα συνεχισω την προσπαθεια μου για να σας δωσω πραγματικες μετρησεις

εφοσον τελειωσω και τα ηλεκτρονικα μερη του συνολου (που ειναι αρκετα).

θα μου παρει καποιο χρονο ακομη διοτι εχει πεσει λιγο παραπανω δουλεια και δεν εχω πολλες ελευθερες ωρες....

και παλι ευχαριστω!

spyropap
10-05-12, 21:42
Όπως μπορείτε να διαπιστώσετε σε αυτό το θέμα δεν υπάρχει παρουσίαση κυκλώματος σχετικό με ηλεκτρόλυση.
Μέχρι τώρα διατηρώ επιφυλακτική στάση απέναντι στο θέμα ΗΗΟ. Δεν θέλω να πάθουν άλλοι κακό από τα εκρηκτικά αέρια.
Και είναι που έχω χάσει τον αρχικό ενθουσιασμό μου, τώρα που έχω βγάλει άκρη και έχω ικανοποιητικό αποτέλεσμα.

Παλαιότερα είχα βάλει αρκετά συνημμένα αρχεία πως όμως τα διέγραψα κι έτσι δεν μπορείτε να δείτε τις παλαιότερες κατασκευές μου.
Είχα τσαντιστεί από το ότι διαγράφηκε το σπουδαίο θέμα που είχα ανεβάσει τον Δεκ 2011 με τίτλο «επαγωγικός κινητήρας τύπου bedini».
Γι αυτόν κ για άλλους λόγους αποφάσισα πως δεν θέλω να δείχνω τα έργα μου σε αυτή την ιστοσελίδα.
Όμως δεν υπάρχει λόγος να σταματήσω να ενημερώνω τους αναγνώστες κ να υπερασπίζω την παραγωγή κ χρήση ΗΗΟ αερίων.

Διάβασα στο δίκτυο τα παρακάτω σχετικά με το θέμα ΗΗΟ
<Απαντώντας στο ερώτημα σας, ας δούμε με απλό τρόπο ποια είναι η ποσότητα υδρογόνου που παράγεται από 1 λίτρο Νερό.
Το μοριακό βάρος του Νερού είναι 18,0153gr/mol.
1000 gr Νερού = 55,56 mol.
1 mol Νερού μας δίνει 1 mol H2.. Συνεπώς 1 λίτρο Νερό μας δίνει 55,56 mol H2..
1 mol Υδρογόνου βάσει του S.T.P είναι 22,40 λίτρα H2. Επομένως 1 λίτρο Νερό μας δίνει 55,56 mol x 22,4 λίτρα = 1244,5 λίτρα αερίου H2.
Ας υποθέσουμε ότι ένα αυτοκίνητο με κινητήρα 1600 κ.εκ. καταναλώνει -όταν κινείται με ταχύτητα 100χλμ/ώρα, χρειάζεται δηλαδή 1 ώρα για να διανύσει 100 χιλιόμετρα- 10 λίτρα καυσίμου. Άρα ανά λεπτό καταναλώνει 10 λίτρα/60 λεπτά δηλαδή 0,167 λίτρα.
Έχει υπολογιστεί εργαστηριακά ότι για να βελτιωθεί η καύση του συμβατικού κινητήρα είναι απαραίτητη μια ποσότητα υδρογόνου σε αναλογία 7% σε σχέση με την ποσότητα του συμβατικού καυσίμου που καταναλώνεται για την κινησή του. Επομένως έχουμε 0,167 λίτρα καυσίμου x 7% = 0,01169 λίτρα H2 δηλαδή 11,69ml Υδρογόνο το λεπτό.

Βάσει του κανόνα του Faraday με 100% απόδοση της ηλεκτρόλυσης θα έχουμε παραγωγή 650ml H2+Ο ανά ώρα με 1 Α στα 2,2 Volt ή 2,2 Whr. Από αυτό συνεπάγεται ότι το παραγόμενο υδρογόνο είναι 650ml x 2/3 = 433,34ml.

Σχετικά με τους υπολογισμούς παραγωγής υδρογόνου:
Βάσει του κανόνα του Faraday κάθε 1 Ampere δίνει 433 ml = 0,433 Lt/hour υδρογόνο, επομένως 0,433/60 = 0,0072 lt/min (λίτρα ανά λεπτό).
0,0076 lt/min σε αέριο πίεσης 1Atm σε θερμοκρασία 25C .>


Όμως επειδή είμαι περίεργος έχω άλλη άποψη σχετικά με την απόδοση των παραγόμενων αερίων από την θεωρία του Faraday.
Άλλωστε ο Faraday όταν διατύπωνε τις θεωρίες του δεν είχε τεχνολογία inverter.

Δείχνω αυτό το βίντεο με την γεννήτρια αερίων ΗΗΟ που λειτουργεί με αρχή της ταλάντωσης και όπως ισχυρίζεται ο κατασκευαστής κάνει αυξημένη παραγωγή αερίων από άλλες.
600% αυξημένη απόδοση σε σχέση με τις σταθερές του Faraday ισχυρίζεται ο κατασκευαστής και για να γίνει κατανοητός έχει την παρακάτω ιστοσελίδα και pdf με ένα μέρος της δουλειάς του.


http://www.youtube.com/watch?v=UY0eTIPvy2s&amp;feature=related

http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=es&tl=el&u=http%3A%2F%2F15anosfuncionandomovimientoperpetuo .blogspot.com%2Fp%2Fhho-600-mas-eficiencia.html (http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=es&tl=el&u=http%3A%2F%2F15anosfuncionandomovimientoperpetuo .blogspot.com%2Fp%2Fhho-600-mas-eficiencia.html)

Αυτά είναι τα σχέδια, ανάλυση και τα ηλεκτρονικά κυκλώματα που χρησιμοποιήθηκαν σελ 22
http://www.panaceauniversity.org/Ravi%20Cell.pdf (http://www.panaceauniversity.org/Ravi%20Cell.pdf)

firewalker
10-05-12, 22:35
Αν πάρει κάποιος μια μπουκάλα υδρογόνου/οξυγόνου και τα ταΐσει στον κινητήρα στην τέλεια αναλογία, πόσο κερδίζει σε ενέργεια;

spyropap
10-05-12, 23:20
Δεν προτείνω σε κανέναν να βάλει στο αυτοκίνητο του τέτοια συστήματα.
Αυτοί που το κάνουν (εγώ το κάνω) δεν έχουν όφελος σε οικονομία καυσίμου και παίρνουν αρκετά ρίσκα.
Δεν είναι αποδεκτό να κυκλοφορούν επικίνδυνα οχήματα όμως πολλά οχήματα και οι οδηγοί τους είναι ακατάλληλα/οι.

Δεν μπορείς να έχεις αποθηκευμένα αέρια ΗΗΟ σε δοχείο διότι αυτό θα ήταν βόμβα.
Αυτό που μπορείς να έχεις είναι παραγωγή αερίων σε πραγματικό χρόνο που να είναι αρκετά σε ποσότητα ώστε να επιφέρουν
βελτιωμένη καύση όταν προσθέτονται στην εισαγωγή του αέρα.

Γενικά δεν είναι πολύ αποδοτικός ο εμπλουτισμός καυσίμου με αέρια ΗΗΟ.
Πιο ενδιαφέρον έχει η παραγωγή ενέργειας από την καύση του Υδρογόνου σε κινητήρες διαστημοπλοίων τύπου fusion.
Ένα παράδειγμα

http://www.youtube.com/watch?v=9NcJ2XK48Xw&feature=related (http://www.youtube.com/watch?v=9NcJ2XK48Xw&feature=related)

Γιώργος Φυσικός
10-06-12, 02:42
λυπάμαι πολύ (http://en.wikipedia.org/wiki/HHO_gas#Fringe_science_and_fraud).

spyropap
06-08-12, 12:22
Με αυτό το μήνυμα ενημερώνω τους αναγνώστες του θέματος ΗΗΟ πως αυτό το θέμα δεν προσφέρει τίποτα στους αναγνώστες εκτός από σύγχυση-μπέρδεμα.
Ο σκοπός της συγγραφής αυτού του θέματος δεν ήταν να μπερδέψει τους αναγνώστες.

Πριν 2 χρόνια που έγραψα σε αυτό το θέμα ήθελα να μοιραστώ τις εμπειρίες μου από την χρήση καύσιμων αερίων ΗΗΟ.
Οι διαπιστώσεις που έκανα και έγραψα εδώ είναι πλέον ξεπερασμένες.
Δηλαδή τώρα τα συμπεράσματα και οι εμπειρίες μου είναι εντελώς διαφορετικές από το παρελθόν.

Αυτά τα χρόνια ο μόνος άξιος κατασκευαστής κ παραγωγός αερίων ΗΗΟ που έγραψε σε αυτή την σελίδα, που έφτασε με κατασκευή του την ποσότητα αερίων 4 λίτρα/λεπτό,
είναι ο Μιχάλης Mihalas2 που από τον καιρό που έβαλε το σύστημα στο αμάξι του έγινε άφαντος..

Ο Μιχάλης δεν έγραψε τα συμπεράσματα από την χρήση της συσκευής ηλεκτρόλυσης που έφτιαξε και μάλλον δεν βρίσκει ενδιαφέρον σε αυτό αφού μου είπε πως τρέχει και δεν φθάνει, δεν έχει χρόνο κ διάθεση να παρουσιάσει εδώ –προς το παρόν.

Εγώ από την άλλη που αυτά τα χρόνια έχω εξελίξει τα συστήματα μου και εφαρμόζω διαφορετικό τρόπο τροφοδοσίας (δεν παίρνω ρεύμα από το δυναμό), δεν σκοπεύω να παρουσιάσω ούτε τα συστήματα μου ούτε τις εφαρμογές, ούτε μετρήσεις και αποτελέσματα αυτών.

Ο λόγος που δεν παρουσιάζω κανένα ενεργειακό μου σύστημα σε αυτή την ιστοσελίδα είναι πως εδώ συμβαίνει ο συντονιστής leosedf να έχει αρνητική στάση σε εμένα, να έχει σβήσει αρκετά θέματα που έχω ανοίξει και να προσπαθεί πάντοτε να φιμώσει τον λόγο που θα έπρεπε να είναι ελεύθερος.

Η στάση αυτή του συντονιστή που διαγράφει και κλειδώνει σοβαρά θέματα μου αλλά αφήνει θέματα άλλων που δεν έχουν σχέση με ηλεκτρονικά, είναι γνωστή στον διαχειριστή Θάνο ο οποίος φαίνεται να συμφωνεί με τις ενέργειες του leosedf

Η τακτική φίμωσης μου με κλειδώματα και διαγραφή θεμάτων και μηνυμάτων μου θεωρώ πως είναι ντροπή για αυτή την ιστοσελίδα.
Η ενέργειες αυτές είναι εμφανής σε επισκέπτες της ισελίδας που μπορούν να καταλάβουν πως οι συντονιστές κ διαχειριστές της ισελίδας κάνουν διακρίσεις και σκόπιμα με οδηγούν στην μη συμμετοχή, σε αποχώρηση.

Βάζω τέλος σε αυτό το θέμα που άνοιξα. Μακάρι να μην το έγραφα ποτέ. Τα συμπεράσματα μου πριν 1-2 χρόνια ήταν λανθασμένα.

-nikos-
06-08-12, 21:25
Αυτά είναι τα σχέδια, ανάλυση και τα ηλεκτρονικά κυκλώματα που χρησιμοποιήθηκαν σελ 22
http://www.panaceauniversity.org/Ravi%20Cell.pdf (http://www.panaceauniversity.org/Ravi%20Cell.pdf)



και φυσικα ουτε κουβεντα για την καταναλωση
του μοτερ που γυριζει τον δυναμο,,,,,,,,

κατα τα αλλα μονο 5Α καταναλωση εχει,,,,,,:wiink:,

ΣΤΕΛΙΟΣ Ε
06-08-12, 22:32
Να κάτι ενδιάφερον στο τομέα της ηλετρόλυσης. Ανθρακόνημα.


http://www.youtube.com/watch?v=sXUPpm64UHc

moutoulos
12-08-12, 17:16
Ο λόγος που δεν παρουσιάζω κανένα ενεργειακό μου σύστημα σε αυτή την ιστοσελίδα είναι πως εδώ συμβαίνει ο συντονιστής leosedf να έχει αρνητική στάση σε εμένα, να έχει σβήσει αρκετά θέματα που έχω ανοίξει και να προσπαθεί πάντοτε να φιμώσει τον λόγο που θα έπρεπε να είναι ελεύθερος.

Η στάση αυτή του συντονιστή που διαγράφει και κλειδώνει σοβαρά θέματα μου αλλά αφήνει θέματα άλλων που δεν έχουν σχέση με ηλεκτρονικά, είναι γνωστή στον διαχειριστή Θάνο ο οποίος φαίνεται να συμφωνεί με τις ενέργειες του leosedf

Η τακτική φίμωσης μου με κλειδώματα και διαγραφή θεμάτων και μηνυμάτων μου θεωρώ πως είναι ντροπή για αυτή την ιστοσελίδα.
Η ενέργειες αυτές είναι εμφανής σε επισκέπτες της ισελίδας που μπορούν να καταλάβουν πως οι συντονιστές κ διαχειριστές της ισελίδας κάνουν διακρίσεις και σκόπιμα με οδηγούν στην μη συμμετοχή, σε αποχώρηση.

Βάζω τέλος σε αυτό το θέμα που άνοιξα. Μακάρι να μην το έγραφα ποτέ. Τα συμπεράσματα μου πριν 1-2 χρόνια ήταν λανθασμένα.



Τελικά είσαι "αρπαγμένος". Δεν εξηγείται αλλιώς το οτι βρίζεις όλους τους Έλληνες, μισείς την Ελλάδα, απειλείς
οτι θα φύγεις, λείπεις 2-3 μήνες, μας κάνεις τα μούτρα κρέας, ξανα εμφανίζεσαι δειλά δειλά, και έχεις το θράσος και
ζητάς να γίνεις συντονιστής/mod, μετά απο όλα αυτά που μας έχεις πει. Σε γράφουμε στα γκαγκαλάκια μας, τα
παίρνεις στο κρανίο, και βγάζεις δεύτερο κύκλο επεισοδίων για φθινόπωρο της σειράς "Η Μ@λ@κι@ Πάει Σύννεφο".

Έχεις σκοπό να ωριμάσεις ή οχι ?. Αν οχι πέστο μου να σε διαγράψω τώρα ..., γιατί αν πείς πάλι οτι δεν θέλεις να
ξαναπατήσεις σε αυτή την σελίδα, ούτε ο εαυτό σου δεν θα σε πιστέψει. Γιαυτό σου λεω να σε διαγράψω ...