PDA

Επιστροφή στο Forum : Kαινούρια εμφάνιση του φόρουμ



FILMAN
29-07-10, 09:32
Ρε παιδιά γιατί το αλλάξαμε; Το παλιό μου φαίνεται πιο πρακτικό... Και όλα τα χτεσινά μηνύματα και θέματα χάθηκαν από όσο είδα...:saad:

billtech
29-07-10, 09:32
καλημερα.
σημερα πινοντας τον καφε μου πηγα να μπω στο σιτε...αυτο το πραμα τελος παντων οπως εγινε και παρολιγο να μου κατσει ο καφες.
Δεν κατηγορω κανεναν προς Θεου.δικο μου δεν ειναι το site απλα ηθελα να ρωτησω αν γινετε να εχει επιλογη να το βλεπουμε οπως πριν αν θελουμε.
Εγω προσωπικα προτιμω την παλια του εμφανιση.
Παταω πανω ψηλα και δεν με παει στην αρχικη σελιδα παρα μονο με πεταει στο foroum.
φυγαν ολα απο γυρω...Πολυ φτωχο το βλεπω τωρα.
Ελπιζω να γινουν αλλαγες και να μην μεινει ετσι. κριμα ειναι.
και ξαναλεω αν γινετε να μπει επιλογη να εχουμε την αρχικη σελιδα οπως ηταν.
Τα ποσα νεα μυν απο την τελευταια φορα που μπηκαμε.

δεν κατηγορω κανεναν το ξαναλεω για να μην τα ακουσω.:001_tt2:
Φιλικα παντα.
Βασιλης.

billtech
29-07-10, 09:59
καλα εγω δεν ειχα δει το θεμα του FILMAN και εκανα καινουριο.και οταν το εψαχνα βρηκα οτι μπηκε μεσα στο αλλο θεμα....
WTF??? μαγικα κανει το νεο site? η καποιο χερακι το εκανε?:lool:

FILMAN
29-07-10, 10:14
Για να δούμε, θα γίνουμε πολλοί; Βασικά δεν το λέω για να κατηγορήσω κάποιον από τους διαχειριστές, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να αφήσουμε κάτι που είχαμε βολευτεί για να πάμε σε κάτι άλλο που επιπλέον θα μας προσφέρει... τί; Τόσο πολλοί είχαν διαμαρτυρηθεί για την παλιά μορφή; Επίσης, δεν βλέπω πουθενά τα χθεσινά θέματα και μηνύματα...

Λυκιδευς
29-07-10, 10:29
Καλημερα και συγχατηρια για την νεα μορφη του site, τωρα για το ποσο θα μας βολεψει θα δειξει η πορεια...καλη αρχη να εχουμε!!!

billtech
29-07-10, 10:30
εδω θα διαφωνισω μαζι σου φιλε FILMAN.
Καλο ειναι να αλλαζει κατι και να ξεβολευομαστε απο αυτα που εχουμε βολευτει..δεν μπορουμε να ειμαστε μια ζωη στα ιδια....
ΑΛΛΑ να ξεβολευομαστε για το καλυτερο....
Στη περιπτωση του site το καλυτερο(νυν μορφη) εγινε εχθρος του καλου(παλια μορφη).

FILMAN
29-07-10, 10:34
Διαφωνώ. Ο χρόνος που απαιτείται για εξοικείωση με κάτι καινούριο σε μια εποχή που δεν υπάρχει χρόνος, είναι σοβαρό μειονέκτημα. Δεν βλέπω το λόγο να πετάξω το παλιό μου αμάξι που δουλεύει άψογα και να πάρω καινούριο έτσι γιατί το παλιό πρέπει να πεταχτεί. Γιατί πρέπει; Δεν το καταλαβαίνω.

cloud_constructor
29-07-10, 10:40
μαλλον δε πρεπει να εχει ολοκληρωθει η μετατροπη ακομα.Στην αρχικη αποτι βλεπω εχει και καποια πραγματα που δεν εχουν συμπληρωθει οποτε δεν το εχουμε δει ολοκληρωμενο.

Το καινουριο εχει το whats new που στο παλιο δεν υπηρχε , φυσικα το Limit των 25 θεματων ποτε δε μου αρεσε (δηλαδι θα προτημουσα να μπορω εγω να διαλεξω ποσο μεγαλο θα ειναι το κατεβατο)

η διαφορα παλιο και νεου ως προς τον χειρισμο ειναι οτι το αλλο σε εβγαζε μπαμ κατευθειαν μεσα στο index το forum που ειχε στην ουσια το whats new αλλα με μικρο οριο (χωρις σελιδες οπως τωρα) και παταγες να μπεις στα θεματα ανα κατηγορια ενω σε αυτο πατας forum και σε παει εκει..

Παντως σαν γραφικα κτλ το παλιο μου αρεσε ποιο πολυ , ο header ηταν ποιο ωραιος αλλα αυτο εχει ποιο βολικο search (αν και αυτα τα borders ποτε δε μου αρεσαν.. Νταξει ετσι τα βγαζει η πλατφορμα τι να κανουμε τωρα)

Με 2 λογια.. Only time will tell

Επισης να προσθαισω οτι το search δουλευει πολυ καλυτερα

Λυκιδευς
29-07-10, 10:41
εχω μια απορεια πως χαθηκαν τα μηνηματα;γιατι ειχα 95 περιπου δεν θυμαμαι καλα αλλα τωρα 85 προφανως καποια λειπουν...οσον αφορα αυτο που λετε για την αλλαγη εχετε και οι 2 δικιο αναλογα απο ποια οπτικη το βλεπει κανεις..

FILMAN
29-07-10, 10:47
cloud_constructor, το what's new υπήρχε και στο παλιό, πατούσες πάνω στο "Νέα Μηνύματα: 123" π.χ. και πήγαινες εκεί. Και έβλεπες και πόσα ήταν τα καινούρια μηνύματα.

billtech
29-07-10, 10:58
Διαφωνώ. Ο χρόνος που απαιτείται για εξοικείωση με κάτι καινούριο σε μια εποχή που δεν υπάρχει χρόνος, είναι σοβαρό μειονέκτημα. Δεν βλέπω το λόγο να πετάξω το παλιό μου αμάξι που δουλεύει άψογα και να πάρω καινούριο έτσι γιατί το παλιό πρέπει να πεταχτεί. Γιατί πρέπει; Δεν το καταλαβαίνω.
ε μην το λες αυτο.
αμα βρεις μια δουλεια που σου δινει παραπανω χρημα απο οτι η παλια γτ να φυγεις να πας και να ξεβολευτεις?
δεν ισχυει σε ολα λοιπον...

gf
29-07-10, 10:58
Ρε παιδιά γιατί το αλλάξαμε; Το παλιό μου φαίνεται πιο πρακτικό... Και όλα τα χτεσινά μηνύματα και θέματα χάθηκαν από όσο είδα...:saad:

Χαθηκαν και ακομα παλιοτερα μηνυματα/θεματα.
Το backup δεν επαιξε καλα μαλλον.

moutoulos
29-07-10, 11:23
Παιδιά ηρεμήστε, το Site/Forum δεν έχει ολοκληρωθεί, χθες ξημερώματα "σηκώθηκε". Ακόμα έχει πάρα πολύ δουλειά προκειμένου να φτάσει στην μορφή που ήταν το άλλο, μιας και στο άλλο γινόντουσαν σχεδόν καθημερινά μικρο-μετρικές ρυθμίσεις, και εννοείται είχε ας πούμε τελειοποιηθεί. Αυτό εδώ προκειμένου να έρθει στη κατάσταση του άλλου θέλει πολύ δουλειά, και υπομονή ...

FILMAN
29-07-10, 11:26
Παιδιά ηρεμήστε, το Site/Forum δεν έχει ολοκληρωθεί, χθες ξημερώματα "σηκώθηκε". Ακόμα έχει πάρα πολύ δουλειά προκειμένου να φτάσει στην μορφή που ήταν το άλλο, μιας και στο άλλο γινόντουσαν σχεδόν καθημερινά μικρο-μετρικές ρυθμίσεις, και εννοείται είχε ας πούμε τελειοποιηθεί. Αυτό εδώ προκειμένου να έρθει στη κατάσταση του άλλου θέλει πολύ δουλειά, και υπομονή ... Ε, τότε ρε Γρηγόρη τί το αλλάξατε;

Αποστόλης1
29-07-10, 11:37
Πριν αρχίσουμε την γκρίνια ας ευχηθούμε καλορίζικο.
Κατ'αρχήν έχω την αίσθηση ότι είναι πιο γρήγορο, δεν ξέρω όταν ολοκληρωθεί τι θα γίνει.
Στην αρχική σελ. "Τελευταίες Δημοσιεύσεις" οι τίτλοι είναι κάτω από τα μνμτ και δεν διαχωρίζονται σωστά, θα δω και σε άλλον υπολ/τή.

moutoulos
29-07-10, 11:52
Ε, τότε ρε Γρηγόρη τί το αλλάξατε;
Γιατί Φίλιππε έπρεπε να γίνει ...

Είχαμε την έκδοση vbulletin 3.8.5, και πήγαμε στην νεα vbulletin 4.0.5.
Το style αυτής έτσι και αλλιώς έχει αλλάξει, δές εδώ (http://www.vbulletin.com/forum/forum.php)την default επιλογή της.

Στην ουσία είναι το ίδιο style με αυτό εδώ.

FILMAN
29-07-10, 12:01
Γρηγόρη το "έπρεπε" δεν το καταλαβαίνω εφόσον το παλιό δούλευε μια χαρά, αλλά τέλοσπάντων. Εγώ στο σπίτι έχω υπολογιστή με win98 και διαβάζω τα datasheets με Acrobat reader v4.05 ενώ στη δουλειά με Adobe Acrobat 7.0 Professional. Το ίδιο τα δείχνει και ο ένας και ο άλλος. Δεν βλέπω γιατί θάπρεπε να προχωρήσω σε αναβάθμιση. Εν πάσει περιπτώσει, ας ασχοληθούμε με κανα τεχνικό θέμα.

cloud_constructor
29-07-10, 12:17
filman:ουπς .. δε το ειχα παρατηρισει οτι υπηρχε (παιζει γκαβομαρα οποτε δεν εφταιγε το layout)

Νταξει συνηθως πρεπει να κανεις update για να μην υπαρχουν τρυπες ασφαλειας (πχ sql injections κτλ) γιατι επιδης αυτα ειναι freesource , η γενικα τα χουν πολλοι , τα πασπατευουν πολλοι , βρησκουν τρυπες και τα χακευουν.Παντως και εμενα μου τη σπανε μερικα πραγματα στην αρχικη (πχ οι τιτλοι ειναι απο κατω απο την τελευταια απαντηση του θεματος..)

Λεπτομεριες.Αυτο με τα θεματα ειναι βαρυ παντως αμα χαθηκαν (και οχι απλα δεν εχουν αντιστοιχεια με κατηγοριες αρα υπαρχουν απλα δε φαινονται).Αλλα και παλι ενταξει δε καταστραφικε κ ο πλανητης

gRooV
29-07-10, 12:25
καλημέρα, δυστυχώς χάθηκαν μηνύματα 12 ωρών.. εντάξει δεν είναι τραγικό!!
ακόμα θέλει υπομονή.. θέλω πολλές ώρες να την φέρω στα μέτρα μας!!

grglaz
29-07-10, 12:56
Τα συγχαρητηρια μου στην ομαδα....

Μετα την αναβαθμιση μ αρεσει πολυ περισσοτερο το site....και εμφανισιακα και λειτουργικα...

Υπαρχουν αρκετοι λογοι για τους οποιους ενα site χρειαζεται αναβαθμιση οπως bug fixes και new features....καθως επισης και για support απο την μαμα πλατφορμα...

Panoss
29-07-10, 12:59
Εμένα πάντως μου άρεσε το παλιό. Νόμιζα ότι ήταν phpbb και όχι vbulletin.
Δωρεάν είναι το vbulletin;

jimk
29-07-10, 13:14
ρε παιδια τι εγινεε????
νομιζα οτι ειχαν μπει hackerΣ!!!
ΤΟ ΠΑΛΙΟ SITE ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ!!

electrifier
29-07-10, 13:30
Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ η αλλαγή.

navar
29-07-10, 13:53
συγχαρητήρια και μπράβο για την δουλειά που κάνετε ! κάθε προσπάθεια (όσο είναι προσπάθεια ) πρέπει να επικροτείτε και να κρίνεται μόνο όταν πάρει την τελική της μορφή !
και εμένα μου ξίνισαν πολλά πραγματάκια ! με βασικότερο το "νέα μηνύματα χχχ ".
ως εκεί όμως ! δεν θα κρίνω πολλά που δεν είναι το ίδιο βολικά ώσπου να καταλάβω πως έφτασε σε μία πρώτη τελική μορφή !
συνεχίστε την δουλειά και μπράβο σας !

edit πατώντας "κεντρική" γυρνάμε στην γνώριμη και φιλική μας σελίδα που όλοι αγαπήσαμε ! μόλις το είδα και παίρνω πίσω όλες τισ επιφυλάξεις που είχα !

lastid
29-07-10, 14:27
1. Ελπίζω η "Αρχική" σελίδα να εξαφανιστεί και στη θέση της να υπάρχει μόνο η "Κεντρική". Στην (όμοια με την παλιά) Κεντρική, οι τίτλοι των μηνυμάτων είναι πολύ πιο ευανάγνωστοι.
2. Υπάρχει επί τη ευκαιρία δυνατότητα να έχουμε στην Κεντρική σελίδα ένα link "Θέματα που παρακολουθείτε: n"?

leosedf
29-07-10, 14:39
Σκεφτείτε επίσης οτι ο Αdmin προσπαθεί ώρες ολόκληρες να τελειοποιήσει αυτό που θεωρείτε πρόβλημα.
Η ρύθμιση ενός τέτοιου φόρουμ πλέον είναι δύσκολη και χρειάζονται πολλά πράγματα αλλαγή, δεν υπάρχει λόγος να βιαζόμαστε. Στηρίζω την αλλαγή σε καινούριο πάντα γιατί σίγουρα προσφέρει περισσότερα πράγματα και ευκολίες. Χώρια που προστατεύει τα μηνύματα σας απο επιθέσεις και διάφορα άλλα.
Μιλάμε για την τελευταία έκδοση φυσικά που υπάρχουν άλλοι που δεν την έχουν (λόγω κόστους κλπ). Μπορεί να είναι διαφορετικά αλλα σίγουρα είναι πιό λειτουργικά.

gRooV
29-07-10, 14:42
1. Ελπίζω η "Αρχική" σελίδα να εξαφανιστεί και στη θέση της να υπάρχει μόνο η "Κεντρική". Στην (όμοια με την παλιά) Κεντρική, οι τίτλοι των μηνυμάτων είναι πολύ πιο ευανάγνωστοι.

done, νόμιζα ότι το είχα ήδη κάνει.. thanks

leosedf
29-07-10, 14:45
Αν υπάρχουν προβλήματα και αλλαγές που χρειάζονται καλό είναι να τις τοποθετείτε εδώ ωστε να διορθώνονται.

navar
29-07-10, 15:02
Χώρια που προστατεύει τα μηνύματα σας απο επιθέσεις και διάφορα άλλα.

δηλαδή δεν θα μαλώνω/μαλώνει πια και δεν θα κάνω/κάνει επιθέσεις στον/ο κυριάκο/ς ?
και όλο αυτό θα γίνεται αυτόματα ?

συνεχίστε την καλή δουλεία , με το μέρος σας είμαστε , ειδικά τώρα που δουλεύει και η κεντρική !

leosedf
29-07-10, 15:08
Οχι φίλε μου απλά αν δεχτεί κάποια επίθεση το φόρουμ και βαρέσει μπιέλα παίζει να χαθούν πολλά μηνύματα ακόμα και μετα απο restore της database. Πιό σημαντικό βρίσκω τη διάσωση του υλικου της σελίδας παρά στις βρισιές (αυτές είναι φτηνές και πετάγονται εύκολα). Η πρόληψη είναι σημαντική και ο μόνος τρόπος είναι ενα αρκετά δυνατό σύστημα πλήρες ενημερωμένο. Μην παρερμηνεύετε, δεν έχουν σχέση οι αναβαθμίσεις με το τί λέει ο καθένας.

navar
29-07-10, 15:15
κουμπιουτεράς είμαι .. το κατάλαβα απο την αρχή ! απλά βρήκα εύκαιρο έδαφος να πώ την λαλακία μου :P :P :P :lool::lool::lool::lool:
μια άλλη ανησυχία που είχα αλλα την έλυσα μόνος μου είναι το πού χάθηκαν τα emoticons !
πατώντας "επεξεργαστής κειμένου " επανέρχεται η παλία version !

leosedf
29-07-10, 15:17
Ξέρεις απο κουμπιούτερ?
Θα επανέλθουν στο φυσιολογικό και καλύτερα όλα, υπομονή και παρατηρητικότητα ωστε να βρεθούν τίποτε προβλήματα κλπ.

navar
29-07-10, 15:24
Ξέρεις απο κουμπιούτερ?

κουμπιούτορες έτσι λέγονται κανονικά , απλά γιατί έχουν πολλά κουμπιά !!!!:lool::lool::lool::lool:

georgz
29-07-10, 15:24
Ωραίο το καινούργιο στυλ! Καλύτερο από το παλιό αν και όλοι το είχαμε συνηθίσει και αυτό με τον χρόνο θα το συνηθίσουμε. Κοιτάξτε όμως λίγο τα παλιά λινκ γιατί σε πολλά θέματα δίνουν οι χρήστες συνδέσμους παλαιότερων θεμάτων που σε πολλές περιπτώσεις δεν δουλεύουν.

SV1EDG
29-07-10, 15:33
Ομορφο φαίνεται.Στο παλιό όταν επέλεγες "νέα μηνύματα" σου έβγαζε πχ. 100 σε 3 σελίδες.Μετά τις 3 σελίδες θπήρχε ένα μήνυμα που έλεγε οτι "Τα επόμενα post δεν έχουν ενημερωθεί από την τελευταία εισοδό σας" ή κάτι τέτοιο.Τώρα δεν υπάρχει αυτή η ενημέρωση.Επίσης υπάρχει πρόβλημα απεικόνισης της ημερομηνίας του post στην πρώτη σελίδα.Βγάζει % μεταξύ ημέρας και μήνα.Τουλάχιστον σε Opera.Καλή συνέχεια.

plouf
29-07-10, 16:30
να συμφωνήσω και εγω στο απο πάνω οτι ήταν χρησιμο
(μετα αχ σελιδες -> τα μυνηματα δεν εχουν διαβαστει)

επισης μια που το πειράζετε προσωπικά θα ήθλεα (αν γινεται)
να βγάζει ποιο πολλα θεματα ανα σελίδα στη αναζήτηση ανα σελίδα (και όλλα αν ειναι δυαντον σε μαι σελιδα)

καθε αναβάθμιση προς καλού ;-)

crown
29-07-10, 18:12
Προs τουs Συντονιστεs-Διαχειριστεs.
Ωραια ολα αυτα καλοι μου φιλοι αλλα......αυτη την διαφημιση στην αρχικη σελιδα(Συγγχαρητηρια

crown
29-07-10, 18:17
συγνωμη για την διακοπη (Συγχαρητηρια...!!!ειστε ο 999 επισκεπτηs κερδιζετε ενα..... και ενα ....)γιατι ρε παιδια?αυτα που κοροιδευουμε αυτα κανουμε προs χαριν του χρηματοs?δεν υπαρχουν αλλοι τροποι εξοικονομησηs των πορων του site?θα περιμενω τιs απαντησειs των υπευθυνων..οσο για τιs αλλαγεs μια χαρα ειναι..ο κοσμοs παει μπροστα οχι πισω..ειναι θεμα βολεματοs.

Λυκιδευς
29-07-10, 18:29
οι διαφησεις ειναι κατι το οποιο εκτος απο τα χρηματα καμια φορα μας βοηθαει να βρουμε κατι που ψαχνουμε...τωρα για τις διαφημισεις που αναφερεσαι...ισως πιο πολυ οικονομικοι ειναι οι λογοι...αλλα ειναι και αυτος ενας τροπος εξοικονομησης χρηματων...για παραδειγμα και οι δωρεαν εφημεριδες στην διαφηση στηριζουν τα εσοδα τους

leosedf
29-07-10, 18:34
συγνωμη για την διακοπη (Συγχαρητηρια...!!!ειστε ο 999 επισκεπτηs κερδιζετε ενα..... και ενα ....)γιατι ρε παιδια?αυτα που κοροιδευουμε αυτα κανουμε προs χαριν του χρηματοs?δεν υπαρχουν αλλοι τροποι εξοικονομησηs των πορων του site?θα περιμενω τιs απαντησειs των υπευθυνων..οσο για τιs αλλαγεs μια χαρα ειναι..ο κοσμοs παει μπροστα οχι πισω..ειναι θεμα βολεματοs.

Μήπως θέλεις να δώσεις εσύ τα τρία κατοστάρικα να κάνεις και καλό στο φορουμ? Επίσης να πληρώνεις και το hosting?

Μην τρελαινεστε εχουμε πεί 100 φορές οτι θα διορθωθούν πράγματα. Για το google ads που λές που το κακό? Αρκετά φόρουμ που βλέπω τις έχουν ακόμα και μέσα στα θέματα να παρεμβάλλονται ανάμεσα στις απαντήσεις των χρηστών. Αυτά που βλέπεις εδώ είναι τα ελάχιστα.
Οσο για το χρήμα..... Σε πληροφορώ οτι πολλές φορές το μόνο που παίρνεις είναι ενα πακέτο τσιγάρα.

billtech
29-07-10, 18:40
Ασχετο με τις διαφημησεις..
Εκτος απο τις ρυθμησεις ολες πρεπει να γινει και το χειροτερο νομιζω που υποθετω θελει πολυ χρονο.
να αντιστιχιστουν τα link στο site με τα παλια...
πχ.
οι ασκησεις mikrobasic πατωντας τις να σε πανε στις σελιδες..
το ιδιο και σε αλλα post...

billtech
29-07-10, 18:42
και κατι αλλο..
γινετε να αλλαξετε το λινκ που οδηγει οταν πατησεις πανω πανω ψηλα στο ηλεκτρονικα και απο το φορουμ να σε πεταει στη κεντρικη?και να μην μου πει κανεις οχι?
χαχαχα
φιλικα παντα...

Λυκιδευς
29-07-10, 18:45
ο κωδικας html γιατι ειναι εκτος λειτουργιας και τι ειναι;

gRooV
29-07-10, 18:47
και κατι αλλο..
γινετε να αλλαξετε το λινκ που οδηγει οταν πατησεις πανω πανω ψηλα στο ηλεκτρονικα και απο το φορουμ να σε πεταει στη κεντρικη?και να μην μου πει κανεις οχι?
χαχαχα
φιλικα παντα...

δεν κατάλαβα τι εννοείς.. αν θες διατυπωσέ το πάλι
επίσης οι άκυρες διαφημίσεις του google θα φύγουν σε λίγες μέρες γιατί θα έχουμε διαφημιζόμενους...

navar
29-07-10, 18:50
και βέβαια είναι καλές οι διαφημίσεις και βέβαια καλα ειναι που και πού να κάνουμε κλιλ πάνω τους για να δημιουργούμε κίνηση στα στατιστικά !
και βέβαια είναι καλές γιατί καλύπτουν μέρος των εξόδων που θα ήταν χαζό να πούμε οτι δεν υπάρχουν ή τις καλύπτει κάποιος απο την τσέπη του !
και βέβαια πρεπει να είμαστε ευγνώμονες που είναι ΔΩΡΕΑΝ η χρήση αυτου του φορουμ και όχι να γκρινιάζουμε για τισ διαφημίσεις !
όποιος δεν θέλει διαφημίσεις ας κάνει ενα βαρβάτο Donation !!!!
αλλα σίγουρα μόλις είναι να μπεί το χέρι στην τσεπούλα για κάτι που έχουμε μάθει να το έχουμε τσάμπα , όλοι θα κλοτσήσουμε !( και την αφεντομουτσουνάρα μου μέσα την βάζω σε αυτό !)

leosedf
29-07-10, 18:50
Θανάση λέει το logo του ηλεκτρονικά πάνω αριστερά σε πάει στο forum και όχι στην κεντρική.

navar
29-07-10, 18:52
επίσης μου άρεσε που σε αυτό το φόρουμ κάτω απο το avatar φαίνονταν και το μικρό μας όνομα, βοηθούσε και δημιουργούσε μια κάποιου είδους οικειότητα !

billtech
29-07-10, 18:54
Θανάση λέει το logo του ηλεκτρονικά πάνω αριστερά σε πάει στο forum και όχι στην κεντρική.
+1000:thumbup:

gRooV
29-07-10, 18:55
Θανάση λέει το logo του ηλεκτρονικά πάνω αριστερά σε πάει στο forum και όχι στην κεντρική.

οκ θα γίνει... είναι ένα κομμάτι κέικ (εύκολο :001_tt2: )


επίσης μου άρεσε που σε αυτό το φόρουμ κάτω απο το avatar φαίνονταν και το μικρό μας όνομα, βοηθούσε και δημιουργούσε μια κάποιου είδους οικειότητα !

είναι στα υπόψιν.. θα γίνει μάλλον αύριο γιατί δεν προλαβαίνω σήμερα :blushing:

JOHNY+
29-07-10, 19:56
Μεγια η νεα εμφανιση του φορουμ , το site εγινε σαν καινουργιο .

Nemmesis
29-07-10, 20:13
και στα προηγουμενη αλλαγη τα ιδια λεγαμε και στο τελος ηταν καλητερα με την καινουργια... εγω απλα βλεπω οτι μου ειναι λιγο εντονα τα μπλε.. θα τα ηθελα λιγο πιο ξεθοριασμενα... εκ πρωτης οψεως παντος μου φαινεται καλητερο τωρα γιατι χωραει περισσοτερο πραμα η οθονη μου... σε 1680*1050 που τρεχω.

leosedf
29-07-10, 20:19
Τα χρώματα θα αλλαξουν και όντως θα ελαφρύνουν. Όπως και να χει έχεις δίκιο. Το καινούριο είναι σίγουρα καλύτερο και φένεται με τον καιρό.

herctrap
29-07-10, 20:54
και που ειναι το ποστ serial to usb ?
εψαξα να δω τα ποστ μου να το βρω απο κει και εχει μονο αυτα που ποσταρα μετα την αναβαθμιση

leosedf
29-07-10, 20:58
Χάθηκαν posts 12 ώρες πρίν δυστηχώς. Σε τέτοιες περιπτώσεις υπάρχουν απώλειες. Ξανα πόσταρε το αν θέλεις.

herctrap
29-07-10, 21:12
ναι αλλα το topic ηταν πολλυ παλιο

χαθηκαν τα χτεσινα ποστ

η διαφορα ποστ?

leosedf
29-07-10, 21:18
Είχες ποστάρει και παλιά? Δεν βρίσκω κάτι αλλα ούτε μπορώ να δώ και τα παλαιότερα post σου πλέον. Εκτός αν είναι αυτό http://www.hlektronika.gr/showthread.php?42243-%CC%E5%F4%E1%F4%F1%EF%F0%DD%E1%F2-%F3%E5%E9%F1%E9%E1%EA%DE%F2-%F3%E5-usb&highlight=serial+usb

moutoulos
29-07-10, 23:11
... εγω απλα βλεπω οτι μου ειναι λιγο εντονα τα μπλε.. θα τα ηθελα λιγο πιο ξεθοριασμενα...
Παναγιώτη η πλατφόρμα έχει 2 χρώματα (κάτω αριστερά), επέλεξε το style ..., είναι διαφορετικό.

klik
29-07-10, 23:29
Κάτι παίζει με την αναζήτηση. Π.χ. ψάχνω το "smart home" και δεν το βρίσκω (είναι στον τίτλο). Ψάχνω από το google, μου βγάζει το link στην παλιά πλατφόρμα (που δεν αμοίγει) και χρησιμοποιώντας το νούμερο του thread (47773) στη νέα σύνταξη εμφανίζεται.

Καλό κουράγιο παιδιά με τις αλλαγές, πάντα έχουν αρκετή δουλειά για υποστήριξη (και φυσικά πάντα φέρνουν αντιδράσεις αρχικά).

gsmaster
30-07-10, 00:53
Καθε αλλαγή είναι δύσκολη όπως και να έχει.
Απ ότι βλέπω όλα πάνε καλά, και θα έχουμε μια εύκολη αλλαγή για τους χρήστες.
Μην ξεχνάτε όμως ότι για να γίνουν όλα αυτά κάποιοι δούλεψαν ώρες ατελείωτες και ακόμα έχει πολύ δουλειά που δεν φαίνεται. Διστυχώς εγώ λόγω έλλειψης χρόνου δεν μπόρεσα να βοηθήσω τα παιδιά που ασχολήθηκαν.
Υπομονή, όλα θα γίνουν σιγά σιγά, και να επισημαίνετε τα προβλήματα που εντοπίζετε για να διορθωθούν.

Κατα τ άλλα ωραία είναι η αλλαγή, σίγουρα η νέα έκδοση θα έχει καλές δυνατότητες.

Καληνύχτα σας!

Nemmesis
30-07-10, 01:02
Παναγιώτη η πλατφόρμα έχει 2 χρώματα (κάτω αριστερά), επέλεξε το style ..., είναι διαφορετικό.

ωραιος... παρολο που το εψαξα λιγο στα γρηγορα δεν το ειχα δει...

jim.ni
30-07-10, 03:06
επίσης μου άρεσε που σε αυτό το φόρουμ κάτω απο το avatar φαίνονταν και το μικρό μας όνομα, βοηθούσε και δημιουργούσε μια κάποιου είδους οικειότητα !

+1

πολύ ωραίο καλορίζικο
(έχουν αλλάξει ολα τα φόρουμ που συμμετέχω τόσα χρονιά απο 2-3 φόρες και πάντα ήταν για καλό στο τέλος, έχουν πάψει να με ενοχλούν οι αλλαγές αυτές)
επίσης βρίσκω το defauld style ποιο ξεκούραστο απο το μπλε λόγο μικρής αντίθεσης στα χρώματα

GeorgeVita
30-07-10, 08:16
... σε αυτό το φόρουμ κάτω από το avatar φαίνονταν και το μικρό μας όνομα, βοηθούσε ...

Γειά σας,
λόγω της ύπαρξης του ονόματος, πολλά σχόλια απευθύνονται στο όνομα και όχι στο ψευδώνυμο. Με την έλλειψη του ονόματος πολλά σχόλια είναι δυσνόητα για όποιον δεν ξέρει/θυμάται τη συσχέτιση με το ψευδώνυμο.

Για τη συνολική εικόνα: κάθε 'ανανέωση' είναι καλοδεχούμενη!


EDIT: υπάρχει ένα πρόβλημα στην εμφάνιση των στηλών (rendering)
Σε οθόνες μικρής ανάλυσης (λ.χ. netbook με πλάτος 1024 pixels) για να δεις όλα τα στοιχεία των στηλών πρέπει να κάνεις zoom out σε επίπεδο που χρησιμοποιεί πολύ μικρά γράμματα (χρήση firefox) όπως δείχνει η συνημμένη φωτογραφία.

Φιλικά,
Γιώργος

Τρελός Επιστήμονας
30-07-10, 17:35
Συγχαρητήρια παιδιά, είναι πολύ καλό και πιο ξεκούραστο στα μάτια από το παλιό!

herctrap
30-07-10, 18:29
και το youtube δεν δουλευει

leosedf
30-07-10, 19:00
Ήδη έχει ενημερωθεί ο διαχειριστής.

herctrap
30-07-10, 20:31
επισης πηρα δυο mail με ενημερωση της απαντησης σου

SV1EDG
31-07-10, 12:18
Ποιά η διαφορά του χρώματος στον φάκελο,στην αρχή του θέματος?Αλλού είναι μπλε αλλού πορτοκαλί και αλλού γκρι.

leosedf
31-07-10, 12:23
Πάνε πχ εδώ http://www.hlektronika.gr/forum/forumdisplay.php?282-%C7%EB%E5%EA%F4%F1%EF%ED%E9%EA%DC τέρμα κάτω και δές το υπόμνημα με τα φακελάκια.

ΚΥΡΙΑΚΟΣ 69
31-07-10, 13:49
Αμα δεν με αλλάζετε το λινκ του φορουμ .... θα ήταν καλύτερα .. :001_smile:

Σίγουρα έχει χαθεί πολύς κόσμος , ας ελπίσουμε , ότι θα παραμείνει ως έχει.

hlektronika.gr/forum/forum.php

gRooV
31-07-10, 14:03
Αμα δεν με αλλάζετε το λινκ του φορουμ .... θα ήταν καλύτερα .. :001_smile:

Σίγουρα έχει χαθεί πολύς κόσμος , ας ελπίσουμε , ότι θα παραμείνει ως έχει.

hlektronika.gr/forum/forum.php

έτσι θα μείνει ώστε να παίζουν όλα τα προηγούμενα λινκς αλλά και τα αποθηκευμένα αποτελέσματα στο google.

georgz
02-08-10, 23:53
Δεν ξέρω αν είναι γνωστό αλλά δεν μπορώ να δω τα απεσταλμένα μου μηνύματα.

EDIT: Δεν είχα 'τικ' το αποθήκευση αντιγράφου στα απεσταλμένα.

PCMan
03-08-10, 16:17
Ωραία αλλαγή. Μπράβο παιδιά!

Μια λεπτομέρια:
Γίνεται στην κεντρική σελίδα να φαίνονται έτσι 15274 ή έτσι 15275 τα θέματα που έχω απαντήσει όπως γίνεται και στο forum?
Νομίζω με την παλιά έκδοση γινόταν.

FILMAN
03-08-10, 16:46
Κ. συντονιστές, σε πολλά ποστ η τελευταία λέξη της πρώτης γραμμής επαναλαμβάνεται (πρώτη) στην αποκάτω γραμμή. Δεν πρόκειται για λάθος (διπλές) πληκτρολογήσεις γιατί μου το κάνει κι εμένα (που ξέρω τι έχω γράψει!)

stom
03-08-10, 22:00
Η ανακτηση password δεν δουλευει, γιατι δεν του αρεσει η passphrase...
Οσο για τις lame διαφημισεις (συμπεριλαμβανομενων google adds) επειδη οντως ενα πακετο τσιγαρα δινουν, αναρωτιεμαι γιατι πρεπει να τις βλεπουμε....
(δεν πηρε και πολυ ωρα στο ad block plus να τις καθαρισει....)
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1865/

Οσο για κατι σχολια περι win98 που διαβασα παραπάνω, απλά δεν μπορει κανεις να αρνηθει την εξελιξη. Οποιος θελει να εχει win 95 και acrobat 7 να το κανει, αλλα οχι να συνδεεται στο Internet με αυτό. Ειναι σαν να παρεις ενα αυτοκινητο του 1930 και να πρεπει να οδηγησεις σε μοντερνο δρομο ταχειας κυκλοφοριας με κινηση, ακολουθωντας το ρυθμο του..

gRooV
04-08-10, 01:10
Ωραία αλλαγή. Μπράβο παιδιά!

Μια λεπτομέρια:
Γίνεται στην κεντρική σελίδα να φαίνονται έτσι 15274 ή έτσι 15275 τα θέματα που έχω απαντήσει όπως γίνεται και στο forum?
Νομίζω με την παλιά έκδοση γινόταν.

θα το κοιτάξω!


Κ. συντονιστές, σε πολλά ποστ η τελευταία λέξη της πρώτης γραμμής επαναλαμβάνεται (πρώτη) στην αποκάτω γραμμή. Δεν πρόκειται για λάθος (διπλές) πληκτρολογήσεις γιατί μου το κάνει κι εμένα (που ξέρω τι έχω γράψει!)

δεν το έχω παρατηρήσει να γίνεται το συγκεκριμένο φαινόμενο! θα το έχω υπόψιν!


Η ανακτηση password δεν δουλευει, γιατι δεν του αρεσει η passphrase...

Μόλις έκανα reset τον κωδικό μου και μου ήρθε κανονικά email με τον νέο κωδικό, δεν είδα πρόβλημα.

stom
04-08-10, 08:22
Σημερα που το ξαναπροσπαθησα δουλεψε, αν και παραμενει περιεργο... Μεχρι και copy paste εκανα τη λεξη ηλεκτρονικά.
Ισως κατι σε αριθμο να ηταν πιο πρακτικό... πχ Ποιο ετος εγιναν οι ολυμπιακοι αγωνες στην Αθηνα ..

georgz
08-08-10, 11:46
1) Πατώντας στην πρώτη σελίδα πάνω αριστερά στο σπιτάκι που λέει Home βγάζει σφάλμα.

2) Στην πρώτη σελίδα πάλι εκεί που δείχνει τα πιο πρόσφατα θέματα όταν ο τίτλος είναι μεγάλος πέφτει πάνω στην αξιολόγηση, καλύπτει δηλαδή τα αστεράκια.

gRooV
08-08-10, 13:06
1) Πατώντας στην πρώτη σελίδα πάνω αριστερά στο σπιτάκι που λέει Home βγάζει σφάλμα.

2) Στην πρώτη σελίδα πάλι εκεί που δείχνει τα πιο πρόσφατα θέματα όταν ο τίτλος είναι μεγάλος πέφτει πάνω στην αξιολόγηση, καλύπτει δηλαδή τα αστεράκια.

ευχαριστώ, διορθώθηκαν!!

georgz
08-08-10, 17:57
Παρατήρησα και ότι δεν εμφανίζονται οι επόμενες σελίδες στα θέματα με περισσότερες από μία σελίδες και πρέπει αναγκαστικά να περάσεις από την πρώτη. Καλό θα ήταν αν συμφωνούν και οι υπόλοιποι χρήστες
να εμφανίζονται δίπλα στον τίτλο τα νούμερα των σελίδων.

mystaki g
12-08-10, 10:22
καλημερα παιδια. τωρα τι να σας πω; το παλιο ηταν παρα πολυ καλυτερο.αφου αποφασισατε ετσι μπορω να πω οχι;αυτο ειναι ,οτι δεν μπορω.:wiink:

Λυκιδευς
12-08-10, 11:10
καλημερα παιδια. τωρα τι να σα πω; το παλιο ηταν παρα πολυ καλυτερο.αφου αποφασισατε ετσι μπορω να πω οχι;αυτο ειναι ,οτι δεν μπορω.:wiink:

Συνηθεια ειναι εγω ξεχασα πως ειναι το παλιο...το συνηθησα το καινουργιο και ειναι μια χαρα...

billtech
13-08-10, 00:34
Παρατήρησα και ότι δεν εμφανίζονται οι επόμενες σελίδες στα θέματα με περισσότερες από μία σελίδες και πρέπει αναγκαστικά να περάσεις από την πρώτη. Καλό θα ήταν αν συμφωνούν και οι υπόλοιποι χρήστες
να εμφανίζονται δίπλα στον τίτλο τα νούμερα των σελίδων.
συμφωνω παιδια..
πολυ σπαστικο ειναι αυτο..
για μενα τουλαχιστον μιλαω.
ευχαριστω.

GeorgeVita
13-08-10, 10:13
Tip
Αποθηκεύστε στα bookmarks το link για τα 'Σημερινά Μηνύματα':
http://www.hlektronika.gr/forum/search.php?do=getdaily

το οποίο υπάρχει όταν δεν έχουμε συνδεθεί αλλά τη θέση του παίρνει το 'Νέα Μηνύματα' που λειτουργεί διαφορετικά.
Με την επιλογή 'Σημερινά Μηνύματα' εμφανίζονται όλα τα θέματα τα οποία σχολιάστηκαν πρόσφατα.

G

lordi
14-08-10, 02:04
Πώς γίνεται κάθε φορά που μπαίνω στα "Νέα Μηνύματα" να μου εμφανίζει ότι καινούριο έχει γραφτεί από την τελευταία φορά που μπήκα?! Δηλαδή μπαίνω τώρα και λέει 50 νέα μηνύματα! Άμα βγω και ξαναμπώ αμέσως θέλω να γράφει 0! Γιατί μαζεύονται μαζεύονται και έχω πολλές σελίδες! Ευχαριστώ!:)

plouf
14-08-10, 07:55
Ομορφο φαίνεται.Στο παλιό όταν επέλεγες "νέα μηνύματα" σου έβγαζε πχ. 100 σε 3 σελίδες.Μετά τις 3 σελίδες θπήρχε ένα μήνυμα που έλεγε οτι "Τα επόμενα post δεν έχουν ενημερωθεί από την τελευταία εισοδό σας" ή κάτι τέτοιο..

Αυτο τελικά γίνετε να ξαναμπει ? ηταν ιδιαιτερα χρησιμο...

GeorgeVita
14-08-10, 08:55
Πώς γίνεται κάθε φορά που μπαίνω στα "Νέα Μηνύματα" να μου εμφανίζει ότι καινούριο έχει γραφτεί από την τελευταία φορά που μπήκα?! Δηλαδή μπαίνω τώρα και λέει 50 νέα μηνύματα! Άμα βγω και ξαναμπώ αμέσως θέλω να γράφει 0! Γιατί μαζεύονται μαζεύονται και έχω πολλές σελίδες! Ευχαριστώ!:)
Τα μηνύματα 'φεύγουν' από τον κατάλογο 'Νέα Μηνύματα' όταν τα διαβάσεις.
Για να τα 'διώξεις' πρέπει να τα διαβάσεις ή να πατήσεις 'Σημείωση ως αναγνωσμένα' όπως γίνεται και στα θέματα που παακολουθείς για να φύγει η σήμανση με έντονα γράμματα.


Αυτό τελικά γίνεται να ξαναμπεί; Ηταν ιδιαίτερα χρήσιμο...
Μέχρι τότε 'αντίστοιχο' είναι το 'Σημερινά Μηνύματα (http://www.hlektronika.gr/forum/search.php?do=getdaily)' που έγραψα παραπάνω.

Φιλικά,
Γιώργος

plouf
14-08-10, 09:47
Μέχρι τότε 'αντίστοιχο' είναι το 'Σημερινά Μηνύματα (http://www.hlektronika.gr/forum/search.php?do=getdaily)' που έγραψα παραπάνω.

Φιλικά,
Γιώργος

oχι δεν ειναι.... γιατι μπορει να κανς 4-5 μερες να μπω...
και επισης δειχνει ΚΑΙ τα διαβασμενα.....

GeorgeVita
14-08-10, 10:18
όχι δεν είναι.... γιατί μπορεί να κάνεις 4-5 μέρες να μπω...
και επίσης δείχνει ΚΑΙ τα διαβασμένα.....
Εχεις δίκιο Χρήστο, ισχύει για 1 ημέρα δείχνει και τα διαβασμένα.
G

GeorgeVita
26-08-10, 21:56
... υπάρχει ένα πρόβλημα στην εμφάνιση των στηλών (rendering). Σε οθόνες μικρής ανάλυσης (λ.χ. netbook με πλάτος 1024 pixels) για να δεις όλα τα στοιχεία των στηλών πρέπει να κάνεις zoom out σε επίπεδο που χρησιμοποιεί πολύ μικρά γράμματα (χρήση firefox) όπως δείχνει η συνημμένη φωτογραφία.

Παρόμοιο θέμα και σε 15.6" (Ubuntu, Firefox, default μέγεθος γραμματοσειράς). Στην επιλογή 'Νέα Μηνύματα' η στήλη που περιέχει τα στοιχεία του τελευταίου μηνύματος 'χάνει' την ώρα. Το λεκτικό είναι πολύ μεγάλο όταν είναι: 'Τελευταίο Μήνυμα: Σήμερα 12:34' (σύνολο 30 χαρακτήρες)
Ισως με σύντμηση του 'Τελευταίο' σε 'Τελ.' να είναι όλα καλά.

Φιλικά,
Γιώργος

antonis_p
26-08-10, 23:01
πού είναι οι παλιές καλύτερες μέρες;

jim.ni
27-08-10, 03:35
Παρόμοιο θέμα και σε 15.6" (Ubuntu, Firefox, default μέγεθος γραμματοσειράς). Στην επιλογή 'Νέα Μηνύματα' η στήλη που περιέχει τα στοιχεία του τελευταίου μηνύματος 'χάνει' την ώρα. Το λεκτικό είναι πολύ μεγάλο όταν είναι: 'Τελευταίο Μήνυμα: Σήμερα 12:34' (σύνολο 30 χαρακτήρες)
Ισως με σύντμηση του 'Τελευταίο' σε 'Τελ.' να είναι όλα καλά.

Φιλικά,
Γιώργος

ναι και εγω εχω το ίδιο θέμα σε ΧΡ με ανάλυση 1152χ864 (4:3) και αν προσέξετε καλά στην εικόνα παραπάνω εκεί που μετράει τις σελίδες και λέει 1,2,3.......41 υπάρχει θέμα, το 41 δηλ η τελευταία σελίδα του θέματος πέφτει πάνω σε κατι άλλα εικονίδια και δεν μπορώ να την επιλέξω

Panoss
27-08-10, 12:55
ναι και εγω εχω το ίδιο θέμα σε ΧΡ με ανάλυση 1152χ864 (4:3) και αν προσέξετε καλά στην εικόνα παραπάνω εκεί που μετράει τις σελίδες και λέει 1,2,3.......41 υπάρχει θέμα, το 41 δηλ η τελευταία σελίδα του θέματος πέφτει πάνω σε κατι άλλα εικονίδια και δεν μπορώ να την επιλέξω
Σωστόν, η τελευταία σελίδα "χάνεται" κάτω από εικονίδια και δεν μπορεί να επιλεγεί.

jim.ni
28-08-10, 03:01
το βαζω ξανα για να το δειτε

http://img121.imageshack.us/img121/8140/dfhwdhwthqte.jpg

gRooV
28-08-10, 16:25
το έχω παρατηρήσει και εγώ,
δεν μπορει να γίνει κάτι αυτή τη στιγμή, θα περιμένουμε μήπως βγει κάποια διόρθωση.

The Professor
29-08-10, 14:53
Με 'γεια το καινουριο-ανανεωμενο φορουμ!!!! Εμενα μου αρεσει παρα πολυ διοτι αποπνεει << καινουργιλα :001_tt2:>> η παλαια εμφανιση ηταν καπως παλαιων εποχων , πως και πως την περιμενα αυτη την ανανεωση ολα τα φορουμ ανανεωνοντουσαν και επιτελους εγινε και εδω!!!!
Ενα μεγαλο μπραβο λοιπον στους συντελεστες αυτης της ανανεωσης

http://i608.photobucket.com/albums/tt161/Iguana_rex/thurtuj.jpg

στο motor ac τα αστερακια που αξιολογουν το εκαστοτε θεμα στο συγκεκριμενο ειναι πισω απο το ονομα γινετε να μπουν απο διπλα του και οχι πισω απο το ονομα?εκτος και εαν δεν ειναι γενικευμενο!

Ακομα αυτο το κουμπι What'ts new? ειναι για τα νεα μυνηματα γινετε να μπει στα ελληνικα , βεβαια μου φαινετε οτι ειναι περιττο κουμπι διοτι υπαρχει ακριβως απο κατω το κουμπι Νεα μυνηματα το οποιο κανει ακριβως τα ιδια, εγω προτινω να καταργυθει το κουμπι Νεα μυνηματα και να μετονομαστει το What's new σε Νεα μυνηματα!


Ακομα τα Tags αλλιως ετικετες να μπαινουν παλι αυτοματα γινετε (;) διοτι ειδα σε αυτο το θεμα οτι δεν εχει ετικετες και μαλλον αυτο συμβαινει!

GeorgeVita
29-08-10, 17:26
Για την ιστορία και τους λάτρεις των 'retro-sites', έσωσα κάτι από τα αποθηκευμένα στο google:
http://acomelectronics.com/GeorgeVita/various/old2.jpg (http://acomelectronics.com/GeorgeVita/various/old1.jpg)
(click για μεγαλύτερο)

gRooV
29-08-10, 21:46
στο motor ac τα αστερακια που αξιολογουν το εκαστοτε θεμα στο συγκεκριμενο ειναι πισω απο το ονομα γινετε να μπουν απο διπλα του και οχι πισω απο το ονομα?εκτος και εαν δεν ειναι γενικευμενο!

Ακομα αυτο το κουμπι What'ts new? ειναι για τα νεα μυνηματα γινετε να μπει στα ελληνικα , βεβαια μου φαινετε οτι ειναι περιττο κουμπι διοτι υπαρχει ακριβως απο κατω το κουμπι Νεα μυνηματα το οποιο κανει ακριβως τα ιδια, εγω προτινω να καταργυθει το κουμπι Νεα μυνηματα και να μετονομαστει το What's new σε Νεα μυνηματα!


fixed!! μα καλά όλοι netbook έχετε; τι αναλύσεις χρησιμοποιείτε; :blink: :laugh:

leosedf
30-08-10, 00:43
Tσ τσ τσ. Εγώ προτιμώ απόλυτη δύναμη. Τα netbooks είναι για να παίζεις msn και κάνα explorer.:w00t::blink::blink:

The Professor
30-08-10, 17:09
εγω εχω Pc tower αναλυση οθονης 1024 x 768 Pixel , Dpi 96 ,χρωματα 32 bit...! λαπτοπ εστω και netbook ειναι πολυτελεια :lool:

Λυκιδευς
15-09-10, 17:23
οι νομοι του κιρχοφ δεν δουλευουν στην θεωρια!!!;

Λυκιδευς
22-09-10, 21:46
στην γραμμη επιλογων βγαζει ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ,ΑΡΧΙΚΗ,ΚΕΝΤΡΙΚΗ(οδηγει σε αρθρα)FORUM, ΚΥΚΛΩΜΑΤΑ ΘΕΩΡΙΑ κτλ.εγινε τιποτα η εγω πειραξα κατι; απο την κεντρικη με παει στα αρθρα απο τα περιεχομενα με παει στα αρθρα γιατι;

leosedf
22-09-10, 21:50
Ναί γίνονται κάτι δοκιμές και αλλαγές.

Λυκιδευς
22-09-10, 21:52
Ναί γίνονται κάτι δοκιμές και αλλαγές.

α οκ γιατι ετοιμαζομουνα για format!!!!:lool::lool::lool:

button
14-10-10, 19:54
Βάλατε εικόνες στο μεγάλα θέματά ??

leosedf
14-10-10, 20:10
Απάντηση: Ναι.

billtech
18-10-10, 16:05
ρε παιδια τελικα αυτο με τις σελιδες στην αρχικη να εχει τις σελιδες σε καθε θεμα?το ποσες σελιδες εχει το καθε θεμα εννοοωω..
θα μας κανετε αυτη τη χαρη καλοι μας διαχειριστες???:lool::lool::lool::001_tt2::001_tt2 :

billtech
27-10-10, 00:43
ρε παιδια...απλα πειτε μας αν γινετε να γινει!!!!
γτ ειναι σπαστικο να ανοιγω ενα θεμα που το ξερω και να πηγαινω μετα στη τελευταια σελιδα...απλα οπως ηταν παλια εννοω να γινει.

gRooV
27-10-10, 02:44
ελα Βασίλη καλησπέρα,
δεν μπορώ να καταλάβω γιατί παιδεύεσαι.. αφού στην στήλη τελευταίο μήνυμα αν πατήσεις στο βελάκι σε πάει στο τελευταίο μήνυμα του θέματος.
είναι άσκοπο να δείχνει 3-4-5 σελίδες αφού θες να πας στην τελευταία.

navar
27-10-10, 02:56
Βάσιλλη μηπως ενοείς την ρύθμιση που έβγαζε τα πιό πρόσφατα πρώτα-πρώτα ?

antonis_p
03-11-10, 19:32
στο Αναζήτηση > Νέα Μηνύματα

μπορώ να βλέπω τα "θέματα που παρακολουθώ";

Λυκιδευς
07-11-10, 21:59
η δημοσκοπηση στο forum πως γινεται;

moutoulos
07-11-10, 23:51
Παναγιώτη, όταν ανοίξεις νεο θέμα, έχει επιλογή πιο κάτω, "Δημιουργία δημοσκόπησης".

Λυκιδευς
08-11-10, 00:01
Παναγιώτη, όταν ανοίξεις νεο θέμα, έχει επιλογή πιο κάτω, "Δημιουργία δημοσκόπησης".

A ευχαριστω γρηγορη