PDA

Επιστροφή στο Forum : ΤΗΛΕΧΕΙΡΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ



MIKY
21-08-10, 10:45
Γεια χαρά σε όλους.
Με ενδιαφερει ένα σύστημα όχι ακριβό,να μπορώ να ανοιγοκλεινω μια ηλεκτρική συσκευή σε απόσταση περίπου 30-40 χιλιομέτρων
Τωρα αν θα είναι μεσω κινητου,η μεσω ΔΕΗ ή αλλου τρόπου,αυτο θέλω να μαθω και πως η που μπορω να προμηθευτω κάτι τετοιο.
Ευχαριστίες πολλές.

Λυκιδευς
21-08-10, 11:00
http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=51956&highlight=%F4%E7%EB%E5%F7%E5%E9%F1%E9%F3%EC%EF%F2

fm344
21-08-10, 12:25
μην κανεις τετοιες ερωτησεις,8α σε περασουν για τρομοκρατη,που 8ελει να ''χτυπηση''καπιο στοχο απο μεγαλη αποσταση!!!!!!!!!!!!!.χεχεχε

Λυκιδευς
21-08-10, 13:30
μην κανεις τετοιες ερωτησεις,8α σε περασουν για τρομοκρατη,που 8ελει να ''χτυπηση''καπιο στοχο απο μεγαλη αποσταση!!!!!!!!!!!!!.χεχεχε

μην γελας γιατι ετσι καπως ξεκινησαν και τα εξυπνα/τηλεκατευθυνομενα οπλα!!!

MIKY
22-08-10, 13:23
Παιδια ευχαριστώ ,καλες και εξυπνες οι απαντησεις σας .Ομως επι της ουσιας εγω θέλω να ανοιγω ενα μηχανημα,που βρισκεται σε βουνο και θελω να λειτουργει καποιες ωρες.Αν ηταν για αλλο λογο θα ειχα τις διασυνδεσεις μου και δεν θα κατεφευγα εδω που ο αγαπητος κος Σφακιανακης τα βλεπει ανελλειπως και καλα κανει αν συντρεχει τετοιος λογος.Λοιπον εχουμε κατι;Στο σημειο υπαρχει ηλεκτρικο ρευμα απλα θελουμε να ανοιγουμε και να κλεινουμε απο αποσταση μια συσκευη που παιρνει 220 βολτ τροφοδοσια.
Και παλι σας ευχαριστω

Λυκιδευς
22-08-10, 13:32
κοιταξες το θεμα που αναφερεται στο #2 post;

Σ-ΓΙΑΝΝΗΣ
23-08-10, 20:16
αδελφε υπαρχη ενας μηχανησμος τοποθετητε στον πινακα επανο στην ραγα που δεχετε πολες εντολες και δουλεβει με καρτα sim του κινητου καλοντας το επιλεγης αρκετες εντολες και σου στελνη και επιβεβεωση αμαθες αν ενεργοπηηθηκε αυτο που του εστηλες ,τοειχα κηταξη παλαιοτερα το ηθελα να βαζοεμπρος μια γενητρια αλλα το εκανα διαβορετικα και δεν το αγορασα θα στο στηλο αυριο δεν εχω την διευθινση μαζι μου.πες μου αν θελης μονο κατι τετιο .

chs
23-08-10, 23:07
να υποθεσω οτι στελνεις με λινκ σημα στο βουνο και απο εκει κανεις εκπομπει στα fm??????????
αν ειναι ετσι τοτε για κιτα το λινκ εχει κανα λεντακι οταν λαβει σημα οτι λοκαρει?????????