PDA

Επιστροφή στο Forum : windows 7



fm344
09-09-10, 17:40
καλησερα.
εγκατεστησα τα 7αρια,στον υπολογιστη μου αλλα δεν τα δεχεται.
ειχα vista.και παραμενουν εγκατεστημενα.
εβαλα το cd με τα wind 7 ετρεξε την εγκατασταση και απο ενα αλλο δισκακι που μου εδωσαν ,εκανα αντιγραφη στο c το αρχειο windonw7 all versions pluspatch v6 by orbit30ex και αφου το ετρεξε επελεξα την επιλογη Β.αλλα δεν το δεχεται.
τι φταει?

navar
09-09-10, 17:46
όταν λές πως δεν στα παίρνει τι ακριβός εννοείς ? σου βγάζει κάποιο μήνυμα ? κολλάει κάπου ?
πως πάς να στήσεις το λειτουργικό ? μέσα απο τα vista ?
η πιό σωστή και αποδεδειγμένα λειτουργικά μέθοδος είναι να αλλάξεις το boot sequense απο το bios και να ξεκινήσεις τον υπολογιστή σου απο το cd.
αν προσπαθείς μέσα απο τα vista το πρόγραμμα να προσπαθεί να κάνει αναβάθμηση και να μην είναι συμβατές οι εκδόσεις που έχεις !

fm344
09-09-10, 17:57
όταν λές πως δεν στα παίρνει τι ακριβός εννοείς ? σου βγάζει κάποιο μήνυμα ? κολλάει κάπου ?
πως πάς να στήσεις το λειτουργικό ? μέσα απο τα vista ?
η πιό σωστή και αποδεδειγμένα λειτουργικά μέθοδος είναι να αλλάξεις το boot sequense απο το bios και να ξεκινήσεις τον υπολογιστή σου απο το cd.
αν προσπαθείς μέσα απο τα vista το πρόγραμμα να προσπαθεί να κάνει αναβάθμηση και να μην είναι συμβατές οι εκδόσεις που έχεις !
για να εγκατασταθουν απλα βαζω μεσα το δισκακι και κανω boot απο το cd.ALLA GIA NA MHN ENOXLOYME για ενεργοποιηση ,αντιγραφω απο ενα αλλο cd ,sto c το αρχειο windows 7 allversion pluspatch v6 by orbit30.exe .μετα δεκσι κλικ και κανω run as administrator και αφου τρεξει επιλεγο την επιλογη Β.
αλα δε τα δεχεται

navar
09-09-10, 18:04
στήστα κανονικά σαν άνθρωπος χωρίς αντιγραφές και τίποτα........και μετά θα βρούμε την λύση για να μην σε ενοχλεί τίποτα... δόξα τον administratora υπάρχουν και τα ρΜ !!!

fm344
09-09-10, 18:10
στήστα κανονικά σαν άνθρωπος χωρίς αντιγραφές και τίποτα........και μετά θα βρούμε την λύση για να μην σε ενοχλεί τίποτα... δόξα τον administratora υπάρχουν και τα ρΜ !!!
ok,ευχαριστω.αλλα τι 8α γινει με administratora?

navar
09-09-10, 18:14
ok,ευχαριστω.αλλα τι 8α γινει με administratora?
παράφραση του "δοξα τον θεο " έκανα !
θα την βρούμε την λύση ! και απο PM !!!!

βασικά η υπέρτατη συμβουλή που έχω να σε δώκω για τα 7 είναι " Προσοχή στην αναβάθμιση KB971033" μεγάλη προσοχή ....μείνε μακριά της !!!!! όλα τα άλλα γίνονται !

grglaz
09-09-10, 19:08
μολις τσεκαρα τι εστι "KB971033" ...
ειδα επισης οτι εχει εγκατασταθει στον υπολογιστη μου εδω και ενα μηνα που εβαλα για πρωτη φορα win7....δοξα το θεο δεν αντιμετωπιζω κανενα απολυτος προβλημα....


Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη συγκεκριμένη ενημέρωση

Αυτή η ενημέρωση για τις τεχνολογίες ενεργοποίησης των Windows βοηθά στον εντοπισμό σφαλμάτων επικύρωσης και στοιχείων εκμετάλλευσης της ενεργοποίησης. Αυτή η ενημέρωση εντοπίζει επίσης τις προσπάθειες αλλοίωσης που εγιναν σε σημαντικά αρχεία συστήματος των Windows 7. Έχετε υπόψη σας ότι ορισμένα πλαστά αντίγραφα των Windows περιλαμβάνουν λογισμικό κακόβουλης λειτουργίας.

Αφού εγκατασταθεί αυτή η ενημέρωση, πραγματοποιεί μια διαδικασία επικύρωσης για το αντίγραφο των Windows που εκτελείται στον υπολογιστή σας. Ωστόσο, αυτή η διαδικασία επικύρωσης δεν επηρεάζει τη λειτουργία των Windows. Η διαδικασία ενημέρωσης κλείνει σιωπηρά αν δεν εντοπίσει σφάλματα επικύρωσης, στοιχεία εκμετάλλευσης της ενεργοποίησης ή αλλοιωμένα αρχεία.

navar
09-09-10, 19:34
μάλλον είσαι "γνήσιος" για αυτό δεν σε πείραξε ακόμα !

aeonios
10-09-10, 09:12
Λίγο προσοχή παιδιά στους κανόνες του forum και κυρίως στον 4 γιατί μας βλέπει ο μεγάλος αδελφός!!

http://www.hlektronika.gr/index.php?page=rules


4. Απαγορεύεται για νομικούς λόγους η δημοσίευση υλικού και κυκλωμάτων παράνομης λειτουργίας και σχέδια αποκωδικοποίησης συνδρομητικών καναλιών επίγειας ή δορυφορικής μετάδοσης, η δημοσίευση λογισμικού που δεν είναι ελεύθερης χρήσης (warez, crack) καθώς επίσης και η δημοσίευση υλικού με πορνογραφικό περιεχόμενο.

Υπάρχουν και τα πμ.

navar
10-09-10, 13:46
ναι ναι ναι ξέρουμε , είπαμε μέσο ΡΜ θα την βρούμε την άκρη μας !

fm344
10-09-10, 17:11
παράφραση του "δοξα τον θεο " έκανα !
θα την βρούμε την λύση ! και απο PM !!!!

βασικά η υπέρτατη συμβουλή που έχω να σε δώκω για τα 7 είναι " Προσοχή στην αναβάθμιση KB971033" μεγάλη προσοχή ....μείνε μακριά της !!!!! όλα τα άλλα γίνονται !
.............
στηλε πμ και πες μου τι μπορω να κανω για τα 7αρια.
να λυσω το προβλημα