PDA

Επιστροφή στο Forum : ακουγεται χρχρχρχρχρ δυνατα σε ασυρματο τηλέφωνο



ntou
20-09-10, 11:24
όταν βγαίνει εκτός εμβέλειας σταματάει το φαινόμενο.
όταν με καλούν επίσης όλα καλά.
Αλλά όταν πάω να πάρω εγώ ακούγεται συνεχόμενα ενα χρχρχρχρχχρχρχρ.

Αν έχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι παρόμοιο θα χαιρόμουν να τον ακούσω.

μάρκα: general electric (made in china)

FILMAN
20-09-10, 11:59
Εσύ το ακούς αυτό ή ο άλλος; Αν το ακούει ο άλλος μπορεί να θέλουν καθάρισμα οι επαφές του διακόπτη ΡΤΤ στο μηχάνημά σου.

jim.ni
21-09-10, 01:43
έχεις adsl? παίρνει από φίλτρο?

SIERA
21-09-10, 02:46
Μαλλον φιλτρο θες,παρομοιο προβλημα ειχα και εγω,κουμπουσα ενα φιλτρακι και ησυχασα..

ntou
21-09-10, 10:58
Ιsdn έχω. ΜΕΔΟΘΟΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΗΣΕ ΣΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ: σφαλιαρα στο netmode

Ευχαριστω για την απόκριση

HeavenNHell
21-09-10, 11:12
Ιsdn έχω. ΜΕΔΟΘΟΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΗΣΕ ΣΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ: σφαλιαρα στο netmode



Δοκιμασμένη μέθοδος :P

gponiris
26-09-10, 02:55
Ιsdn έχω. ΜΕΔΟΘΟΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΗΣΕ ΣΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ: σφαλιαρα στο netmode

Ευχαριστω για την απόκριση

δεν σε προλαβα!ειναι η πιο αποτελεσματικη μεθοδος!καιρος να φυγεις και απο isdn νομιζω...πρεπει να εξελιχτεις σε adsl για να γλιτωσεις τις σφαλιαρες στο netmode! :)

navar
26-09-10, 19:23
!καιρος να φυγεις και απο isdn νομιζω...πρεπει να εξελιχτεις σε adsl για να γλιτωσεις τις σφαλιαρες στο netmode! :)
δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο , εγώ στο εργαστήριο έχω isdn και dsl !
δεν σημαίνει οτι το isdn χρησιμοποιείται μόνο για καλύτερες ταχύτητες , είναι πολλά αυτά τα παραπάνω που προσφέρει αν τα έχεις ανάγκη , πάντως αν το έχεις χρόνια και απευθυνθείς στον πΟΤΕ και πείς το πρόβλημα μα σου , μάλλον θα σου δώσουν καινούργια συσκευούλα , δίνουν κάτι αξιόλογες siemens καμία σχέση με την πατάτα της intracom

gponiris
27-09-10, 03:34
δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο , εγώ στο εργαστήριο έχω isdn και dsl !
δεν σημαίνει οτι το isdn χρησιμοποιείται μόνο για καλύτερες ταχύτητες , είναι πολλά αυτά τα παραπάνω που προσφέρει αν τα έχεις ανάγκη , πάντως αν το έχεις χρόνια και απευθυνθείς στον πΟΤΕ και πείς το πρόβλημα μα σου , μάλλον θα σου δώσουν καινούργια συσκευούλα , δίνουν κάτι αξιόλογες siemens καμία σχέση με την πατάτα της intracom

εχω τις προσωπικες μου αμφιβολλιες για το isdn αλλα για ολα τα υπολοιπα σωστος!!!! :) δεν θα φερουν αντιρρηση στην χωρα του πΟΤΕ απο τη στιγμη που εισαι πελατης τους :) αλλωστε εχουν πολλα απο επιστροφη στην αποθηκη τους,οποτε δεν θα τα λυπηθουν πιστευω :)

Λυκιδευς
27-09-10, 08:45
τι ειναι το isdn και τι το dsl ποια η διαφορα με το adsl;

ntou
27-09-10, 11:41
Το adsl ειναι η ασυμετρο dsl δηλαδη αλλη ταχυτητα για ανεβασμα και αλλη για κατεβασμα. Το isdn ειναι παλι στα ιδια χναρια με το dsl απο πλευρας τεχνικης, δηλαδη διαχωρισμος των συχνοτητων που μπορουν να περασουν απο το δυσιρματο καλωδιο του 1950, αλλα το φασμα που δεσμευει για το κατεβασμα δεν ειναι το ιδιο. Επισης το σημα του isdn δεν περναει απο κατι μηχανηματα που λεγονται dslams και ειναι απαραιτητα για το dsl. Επισης το isdn χρειαζεται μια συσκευη στο σπιτι που λεγεται νετμόουντ και ειναι κατι σαν σπλιτερ αλλα ογκωδες κατι το οποιο δεν χρειαζεται το dsl. Επισης το isdn μπορει να σου δωσει μεχρι 30 γραμμες τηλεφωνικες και φαξ κατι που χρειαζεται σε γραφεια και υπηρεσιες γι αυτο και εχει λογο υπαρξης ακομα... Τωρα απο διαφορες υπαρχουν και αλλες πολλες αλλα επιγραμματικα αυτες ειναι.

weather1967
27-09-10, 14:31
πάντως αν το έχεις χρόνια και απευθυνθείς στον πΟΤΕ και πείς το πρόβλημα μα σου , μάλλον θα σου δώσουν καινούργια συσκευούλα , δίνουν κάτι αξιόλογες siemens καμία σχέση με την πατάτα της intracom

Φίλε Κωνσταντίνε
Πρόσφατα είχε πρόβλημα το ISDN modem netmod και σε επικοινωνία μέ το 121 βλαβες ΟΤΕ την άλλη μέρα ηρθε τεχνικος και έκανε αντικατάσταση ,αλλα όχι μέ καινούργιο αλλά μέ επισκευασμένο netmod,και μέ τήν ίδια μάρκα που ηταν το παλιο (intracom).Θελω νά πω οτι και εγώ περίμενα αντικατάσταση μέ καινούργιο ,αλλά το αντικατέστησαν με επισκευασμένο.

Λυκιδευς
27-09-10, 14:50
Το adsl ειναι η ασυμετρο dsl δηλαδη αλλη ταχυτητα για ανεβασμα και αλλη για κατεβασμα. Το isdn ειναι παλι στα ιδια χναρια με το dsl απο πλευρας τεχνικης, δηλαδη διαχωρισμος των συχνοτητων που μπορουν να περασουν απο το δυσιρματο καλωδιο του 1950, αλλα το φασμα που δεσμευει για το κατεβασμα δεν ειναι το ιδιο. Επισης το σημα του isdn δεν περναει απο κατι μηχανηματα που λεγονται dslams και ειναι απαραιτητα για το dsl. Επισης το isdn χρειαζεται μια συσκευη στο σπιτι που λεγεται νετμόουντ και ειναι κατι σαν σπλιτερ αλλα ογκωδες κατι το οποιο δεν χρειαζεται το dsl. Επισης το isdn μπορει να σου δωσει μεχρι 30 γραμμες τηλεφωνικες και φαξ κατι που χρειαζεται σε γραφεια και υπηρεσιες γι αυτο και εχει λογο υπαρξης ακομα... Τωρα απο διαφορες υπαρχουν και αλλες πολλες αλλα επιγραμματικα αυτες ειναι.

σ ευχαριστω παντα ακουγα αυτους τους ορους αλλα δεν καταλαβαινα...