PDA

Επιστροφή στο Forum : βιβλιογραφία !



navar
22-09-10, 11:17
εκεί που σκάλιζα σήμερα ανακάλυψα σε ηλεκτρονική μορφή (ebooks) τα παρακάτω βιβλία !

-Rudolf F Graf & William Sheets -Encyclopedia_of_Electronic_Circuits vol1-vol6
6 βιβλία (800 σελίδες έκαστο) με ηλεκτρονικά κυκλώματα και μπόλικη θεωρία γύρω απο τα κυκλωματάκια

-Build Your Own Electric Motorcycle 1

-McGraw-Hill.TAB.Electronics.Build.Your.Own.Electric.Vehic le

-Electronic Circuits for the Evil Genius, 57 μαθήματα με project

-The Ultimate TESLA Coil Design and Construction Guide

-200 transistor circuits

-Basic Electric-Motor-Controls-Tutorial

-Electric Motors Drives

-PCBDesignTutorialRevA

επίσης και μια ακόμα συλλογή 62 βιβλίων που βαριέμαι να τα γράφω ένα ένα και τα παραθέτω παρακάτω σε εικόνα !

όποιος θέλει κάτι απο αυτά..μπορούμε να κλείσουμε ενα ραντεβού μέσο PM για να έρθει (ιντερνετικά :001_tt2: ) στον χώρο μου να το διαβάσει !!!

Λυκιδευς
22-09-10, 15:00
μπραβο κωστα ωραιο και πλουσιο αρχειο βλεπω...

button
22-09-10, 23:37
και ειναι ολα γραμμενα με ινγκλισ

navar
22-09-10, 23:39
και ειναι ολα γραμμενα με ινγκλισ
o yes !!!!

έχω και άλλα βιβλιαράκια και απο το ΤΕΕ και απο το ΤΕΙ και αγορασμένα (μιας και τα βιβλία είναι πιό χρήσιμα απο τα πολύμετρα ) απλά αυτά είναι σε ηλεκτρονική μορφή και άμα θέλει κάποιος κάτι απο αυτά , θα την βρούμε την άκρη !

button
22-09-10, 23:46
Εγώ έλεγα μήπως υπάρχουν βιβλία ΕΠΑ.Λ 3ης για ηλεκτρονικούς σε μορφή PDF τα έχω σε χάρτινη έκδοση αλλά δεν αντέχω να διαβάζω

navar
22-09-10, 23:52
Εγώ έλεγα μήπως υπάρχουν βιβλία ΕΠΑ.Λ 3ης για ηλεκτρονικούς σε μορφή PDF τα έχω σε χάρτινη έκδοση αλλά δεν αντέχω να διαβάζω
μπά εγώ είμαι παλαιοληθικός , δεν τα μπορώ εύκολα τα ηλεκτρονικά βιβλία, άλλη η αίσθηση του χαρτιού !
αν θέλεις κάνουμε ανταλλαγή , μου φέρνεις όσα βιβλία έχεις , στα σκανάρω και στα δίνω σε ηλεκτρονική μορφή και εγώ σου δίνω τα pdf και τα πάς για εκτύπωση και βιβλιοδεσία ! :P :p :P

button
23-09-10, 00:06
Τα βιβλία θα τα χρειαστώ στο μάθημα γιατί εκεί δεν επιτρέπονται αυτά και όταν βάζουν διαβάσματα σπίτι εγώ δεν μπορώ έτσι να κάτσω να διαβάσω είναι δύσκολο αντίθετα σε PC είναι διαφορετικά ..
Τρίκαλα που είναι άραγε Τρίκαλα …

navar
23-09-10, 00:16
Τρίκαλα που είναι άραγε Τρίκαλα …
κοντά στον Βόλο :P :p :P

button
23-09-10, 00:26
κοντά στον Βόλο :P :p :P
Α ναι και εγώ νόμιζα προς καβαλά ….

Είδα στο προφίλ σου ότι έχουμε ιδία ενδιαφέρονται :p

navar
23-09-10, 00:34
Α ναι και εγώ νόμιζα προς καβαλά ….

Είδα στο προφίλ σου ότι έχουμε ιδία ενδιαφέρονται :p
ξεχνάς !!!!
μόλις είχες έρθει εγώ δεν σου έπιασα κουβέντα περι formula ?

button
23-09-10, 00:44
ξεχνάς !!!!
μόλις είχες έρθει εγώ δεν σου έπιασα κουβέντα περι formula ?
Έχω χαθεί λίγο με φόρουμ …

Λυκιδευς
23-09-10, 08:33
μπά εγώ είμαι παλαιοληθικός , δεν τα μπορώ εύκολα τα ηλεκτρονικά βιβλία, άλλη η αίσθηση του χαρτιού !
αν θέλεις κάνουμε ανταλλαγή , μου φέρνεις όσα βιβλία έχεις , στα σκανάρω και στα δίνω σε ηλεκτρονική μορφή και εγώ σου δίνω τα pdf και τα πάς για εκτύπωση και βιβλιοδεσία ! :P :p :P

η αξια που εχει το βιβλιο ειναι ανεκτιμητη...