PDA

Επιστροφή στο Forum : κεντρικη σελιδα



fm344
25-09-10, 08:36
αντιμετοπιζω το εξης προβλημα.
οταν ανοιγω ενα παραθυρο ενφανιζεται ως κεντρκη διευθυνση http://www.bigseekpro.com/clipextractor.
ενω εχω επιλεξη να ενφανιζετι το google.
παω στα εργαλεια,αλλαζω τη διευθυνση αλλα παλι τα ιδια.
τι φταιει?

Λυκιδευς
25-09-10, 09:15
αντιμετοπιζω το εξης προβλημα.
οταν ανοιγω ενα παραθυρο ενφανιζεται ως κεντρκη διευθυνση http://www.bigseekpro.com/clipextractor.
ενω εχω επιλεξη να ενφανιζετι το google.
παω στα εργαλεια,αλλαζω τη διευθυνση αλλα παλι τα ιδια.
τι φταιει?

τι windows και τι browser χρησιμοποιεις;

fm344
25-09-10, 09:20
τι windows και τι browser χρησιμοποιεις;
wind xp ,mozilla firefox

Λυκιδευς
25-09-10, 09:26
wind xp ,mozilla firefox

στον explorer εχεις το ιδιο προβλημα;

fm344
25-09-10, 09:32
ton explorer τον εχω καταργηση
το προβλημα που το παραουσιασε πριν λιγες μερες.πρι ηταν οκ.

Λυκιδευς
25-09-10, 09:34
ton explorer τον εχω καταργηση

λοιπον εσυ πας στα tools internet options και εκει που εχει να γραφεις την διευθυνση γραφεις κανονικα ετσι;www.google.gr και μετα πατας apply--->ok

fm344
25-09-10, 09:42
σωστα,αυτο καω,αλλα δεν το δεχεται
μου ενφανιζει αλλη σελιδα

Λυκιδευς
25-09-10, 09:49
σωστα,αυτο καω,αλλα δεν το δεχεται
μου ενφανιζει αλλη σελιδα

δοκιμασε επανεγκατασταση του mozilla...και ξανακανε την ιδια διαδικασια!!!

fm344
25-09-10, 09:55
δοκιμασε επανεγκατασταση του mozilla...και ξανακανε την ιδια διαδικασια!!!
ok,8α σου πω τα αποτελεσματα.
ευχαριστω

fark
25-09-10, 10:00
Δες και την περίπτωση να έχεις πάρει κανά "κουφέτο" και να μην το αναγνωρίζει το antivirus για "κουφέτο"

Λυκιδευς
25-09-10, 10:01
Δες και την περίπτωση να έχεις πάρει κανά "κουφέτο" και να μην το αναγνωρίζει το antivirus για "κουφέτο"

οταν λες κουφετο...ιο;

fark
25-09-10, 10:05
ε τι για γάμο πάμε??!!!

Λυκιδευς
25-09-10, 10:08
:lool:
ε τι για γάμο πάμε??!!!

δεν το ξερεις!!!!!:lool::lool::lool:

fm344
25-09-10, 10:14
λοιπον,εκανα παλι εγκατασταση το mozilla,αλλα τα ιδια.
μερικες φορες ανοιγει την σελιδα,με το google,αλλα τα αλλα παραθυρα με την αλλη σελιδα,που αναφερα.
αλλεσ,φορες,με το που ανοιγω το παραθυρο ενφανιζει την σελιδα,που δεν εχω οριση ως κεντρικη.
εκανα και ελενχο για ιο,αλλα δεν διχνει τιποτα

Λυκιδευς
25-09-10, 10:17
λοιπον,εκανα παλι εγκατασταση το mozilla,αλλα τα ιδια.
μερικες φορες ανοιγει την σελιδα,με το google,αλλα τα αλλα παραθυρα με την αλλη σελιδα,που αναφερα.
αλλεσ,φορες,με το που ανοιγω το παραθυρο ενφανιζει την σελιδα,που δεν εχω οριση ως κεντρικη.
εκανα και ελενχο για ιο,αλλα δεν διχνει τιποτα

κατα 99% δεν ειναι ιος..ισω φταει το mozilla...μια ερωτηση εκει που γραφεις την σελιδα μονο το google εχεις ετσι;

fm344
25-09-10, 10:22
www.google.com ετσι το γραφω

Λυκιδευς
25-09-10, 10:27
www.google.com ετσι το γραφω
εννοω οτι ειναι μονο μια σελιδα γραμμενη δηλαδη ειναι το www.google.com μονο του!!!

fm344
25-09-10, 10:29
εννοω οτι ειναι μονο μια σελιδα γραμμενη δηλαδη ειναι το www.google.com μονο του!!!
ναι μονο το GOOGLE ειναι γραμμενο

Λυκιδευς
25-09-10, 10:31
ναι μονο το GOOGLE ειναι γραμμενο

δεν μπορω να καταλαβω!!!μπορεις να το δοκιμασεις με αλλον browser;

fm344
25-09-10, 10:43
δεν μπορω να καταλαβω!!!μπορεις να το δοκιμασεις με αλλον browser;
θα δοκιμασω και θα σασ πω το αποτελεσμα

Leonardo
25-09-10, 11:40
διεγραψε ολο το ιστορικο του mozilla και μετα ξαναπληκτρολογησε το google ως αρχικη σελιδα .

georgz
25-09-10, 11:50
Μήπως έχεις κάνει κάποιο πρόγραμμα εγκατάσταση ή κάποιο toolbar και σου βάσει αυτόματα την αρχική σελίδα??

fark
25-09-10, 12:46
Εγώ πάντως επιμένω στο "κουφέτο". Να εξηγήσω. Υπάρχουν ορισμένα προγράμματα τα οποία συνήθως τα κατεβάζεις από μια σελίδα με ένα ΟΚ που πατάς σε ένα μύνημα. Αυτά επειδή δεν είναι ακριβώς ιοί (με τον κλασικό ορισμό του ιού), τα antivirus δεν τα θεωρούν σαν τέτοια και δεν τα μλοκάρουν. Αυτά συνήθως γράφουν κάπου, στην regestry των windows, ποια σελίδα θα είναι η αρχική σου. Ταυτόχρονα τρέχουν και ένα πρόγραμμα κρυφά στην διαχείριση εργασιών που μόλις αντιλαμβάνεται την αλλαγή που πας να κάνεις στην αρχική σελίδα την αλλάζουν και πάλι. Μερικά από αυτά δεν σε αφήνουν να ανοίξεις ούτε καν την registry. Για ψάξτο λίγο και αυτό το ενδεχόμενο.

Λυκιδευς
25-09-10, 14:01
παιδια ολα παιζουν...μπορει να ειναι καμια ρυθμιση των xp;

stefstefan
25-09-10, 14:27
εγώ πάλι το κόβω για εγκατεστημένο τουλμπαρ ως προσθήκη στο μοζίλα... εγκατέστησες πρόσφατα κανένα πρόγραμματάκι??

κάτι σαν αυτό ας πούμε....? http://www.youtubeclipextractor.com/trialpay.aspx

navar
25-09-10, 19:35
αν δοκίμασες όλα τα παραπάνω στον firefox τότε και εγώ συγκλίνω στην κουφετομποομπονιέρα !
κατέβασε αυτό http://www.malwarebytes.org/ είναι και free και καλό για τέτοιες δουλειές !

fm344
26-09-10, 09:00
αν δοκίμασες όλα τα παραπάνω στον firefox τότε και εγώ συγκλίνω στην κουφετομποομπονιέρα !
κατέβασε αυτό http://www.malwarebytes.org/ είναι και free και καλό για τέτοιες δουλειές !
καλημερα.
εγκατεστησα το προγραμμα που ειπες.
εκενε ελενχο,βρηκε 22 μολυσμενα αρχεια.τα διεγραψε,αλλα το προβλημα παραμενει

Λυκιδευς
26-09-10, 09:23
καλημερα.
εγκατεστησα το προγραμμα που ειπες.
εκενε ελενχο,βρηκε 22 μολυσμενα αρχεια.τα διεγραψε,αλλα το προβλημα παραμενει

αρα ρε παιδια δεν ειναι ιος μηπως εχεις καμια toolbar και δεν σ αφηνει να το αλλαξεις;

fm344
26-09-10, 10:36
αρα ρε παιδια δεν ειναι ιος μηπως εχεις καμια toolbar και δεν σ αφηνει να το αλλαξεις;
ισος.και τι κανω για να το βρω?

xampos
26-09-10, 11:14
Άκου τι θα κάνεις. Γράψε το LINK που θες για αρχικη ,στην περίπτωση σου www.google.gr εκει που γράφεις τι σελίδες στον mozilla και μαρκαρέτο όλο και σύρτο μέχρι το σπιτάκι που εχει ακριβώς απο δίπλα και άστο εκεί πάνω.

fm344
26-09-10, 11:22
Άκου τι θα κάνεις. Γράψε το LINK που θες για αρχικη ,στην περίπτωση σου www.google.gr εκει που γράφεις τι σελίδες στον mozilla και μαρκαρέτο όλο και σύρτο μέχρι το σπιτάκι που εχει ακριβώς απο δίπλα και άστο εκεί πάνω.
δεν πετυχε

ReFas
26-09-10, 12:23
Για ψάξε στο φακελο του firefox μήπως έχει κάποιο αρχείο user.js
Αν υπάρχει ανοιξε το και δες αν γράφει μέσα την σελίδα που σε πηγαίνει.