PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν ανοίγει το laptop



djtaz13
28-10-10, 11:53
Καλησπέρα παίδες! Έχω ένα πρόβλημα με το laptop του αδερφού μου. Είχε να το ανοίξει από χτες και σήμερα που πήγε να το ανοίξει δεν άνοιγε! Μπορώ να μπω στα bios αλλά δεν μπορώ να τον ανοίξω σε safe mode. Εχει windows 7 και η μάρκα του pc ειναι toshiba. Υποθέτω ότι έχει κολλήσει κάποιον ιό αλλά θα ήθελα και τη γνώμη σας μήπως και αποφύγω το format.

Αποστόλης1
28-10-10, 12:15
Πόσα μπιπ κάνει?
Κοίτα στο ΒΙΟΣ αν έχει επιλογή D2D ενεργοποιημένη, όταν ξεκινάει δοκίμασε να πατήσεις Alt k F10 ή ότι δίνει το μάνιουαλ για ανάκτηση.

djtaz13
28-10-10, 12:58
Ποσά μπιπ κάνει δεν καταλαβαίνω τι εννοείς κ δεν βρίσκω στα bios d2d. Όμως πατησα όπως μου είπες alt κ f10 κ μπήκα στα windows! Ευχαριστώ για τη βοήθεια παρά πολύ. Τώρα λες να είναι όλα κομπλε?

Radiometer
28-10-10, 14:56
το ότι μπαίνεις στο BIOS το λαπτοπ ανοίγει, απλά δεν ξεκινάει το λειτουργικό.

τι ακριβός σου κάνει? πάει να ξεκινήσει και κάνει επανεκκίνηση η άπλα κολλάει και δεν συνεχίζει ?

Αποστόλης1
28-10-10, 17:37
Ποσά μπιπ κάνει δεν καταλαβαίνω τι εννοείς κ δεν βρίσκω στα bios d2d. Όμως πατησα όπως μου είπες alt κ f10 κ μπήκα στα windows! Ευχαριστώ για τη βοήθεια παρά πολύ. Τώρα λες να είναι όλα κομπλε?

Μπιπ διαγνωστικά εννοούσα στην εκκίνηση.
Κάνε και έναν έλεγχο στο δίσκο.

djtaz13
29-10-10, 14:43
Μέχρι στιγμής όλα είναι εντάξει. Έκανα scan κ δεν βρήκα ιό. Ευχαριστώ κ τους δυο παιδιά. Αν χρειαστω κάτι τα ξαναλέμε!