PDA

Επιστροφή στο Forum : Επιλογη Κινητου ?



jeik
02-11-10, 23:50
Παιδια , εχω μια επιδοτηση 160 ευρω και θελω να αλλαξω κινητο , μιας και το παλιο μου κανει πολλες πλακες.
Εχω κατασταλαξει στις παρακατω ,
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
LG OPTIMUS GT540 218,00 E
SONY ERRICSON ELM 5,0 MPIXELS 188,00 E
SONY XPERIA X8 3,2 MPIXELS 197,00 E
NOKIA 5230 168,00 Ε
LG GT540 OPTIMUS 218,00 Ε
NOKIA C6 5MPIXELS 272,00 E
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>οι τιμες ειναι ενδεικτικες , (δεν με χαλαει να πληρωσω κατι παραπανω απο 160 ευρω , αρκει να αξιζει ,
( ισως μια πιο ''ψοφια μαρκα να προσφερει τα ιδια πολυ φθηνοτερα)
αλλα δεν ξερω καποια πραγματα , πχ

1) αυτο που εχει 5 Mpixels , αναπαραγει και καθαροτερο βιντεο ή εχει να κανει με τον επεξεργαστη του και να παιζει καλα καποιο που τραβηχτηκε με 3,2 ?
2) , αυτο που εχει wifi μπαινει πχ σε ενα ασυρματο ελευθερο δικτυο και μπορω να εισαγω την εφαρμογη TEAMVIEWER ή κατι παρομοιο ?
3) υπαρχει περιπτωση να εχει μεγαλη οθονη αλλα η εικονα να ειναι μαπα ? κλπ κλπ
και διαφορες αλλες μικρολεπτομερειες που με μπερδευουν και δεν ξερω τι θελω κα τι να διαλεξω.
Προχθες ειδα φωτο απο Σονυ με 2Mpixels και ειναι καλυτερη απο την 3,2 Mpixels καθοτι το πρωτο ειναι πιο καινουργιο μοντελο , οποτε αυτο με βαζει σε σκεψεις , αυτη τη στιγμη δεν ξερω ποσο καλα φαινονται τα βιντεακια που ειναι τραβηγμενα με συγχρονα μοντελα , το δικο μου ειναι το Σονυ Κ800ι , ή μηπως θα ηταν καλυτερα να παρω φτηνοτερο κινητο και μια φωτογραφικη των 60 ευρω.
Παρακαλω οποιος γνωριζει κατι , αν εχει καποια συσκευη απ αυτες που αναφερω ή κατι παρομοιο ας πουμε , ας γραψει , να βγαλω μια αποφαση.
Ευχαριστω.

Υπεροχος
03-11-10, 13:48
Filaraki einai ena 8ema pou 8elei psaksimo kai fisika se pio kinito mporis na egatastisei ena logismiko? mporei kai na ginete se merika nokia pou exoun ta windows

1. Nα γράφετε το μήνυμά σας μόνο με ελληνικούς και πεζούς χαρακτήρες ώστε να είναι πιο ευανάγνωστο και κατανοητό.
Η γλώσσα μας είναι όμορφη, καιρός να τη θυμηθούμε. Τα greeklish και τα κεφαλαία θα αντιμετωπίζονται αυστηρά.

πάτα επεξεργασία και διόρθωσε το

BESTCHRISS
17-11-10, 00:52
σαφως η φθηνοτερη φωτογραφικη βγαζει καλυτερες φωτογραφιες απο το ακριβοτερο κινητο
γιατι στην ποιοτητα της φωτογραφιας δεν παιζει ρολο τα mp αλλα το μεγεθος το ccd αλλα και η πoιοτητα του φακου
παραδειγμα η ψηφιακη μου μηχανη reflex fujifilm s5 pro ειναι 6mp αλλα κανει 2500euro δεν μπορει να συγκρηθει με ενα κινητο στα 6Mp
γιατι ο αισθητηρας ειναι 10 φορες μικροτερος

JIMKAF
17-11-10, 02:30
Ενα ειναι και δεν υπαρχει άλλο... Samsung Galaxy S... αυτό να παρεις... θα με θυμηθείς... απλά δεν υπάρχει... και το καινούριο το Nexus S ειναι καλό εμενα δεν μοθ πολυαρέσει ως παρουσιαστικό... αλλά είναι εξαιρετικό... βεβαια δεν ξερω αν υπαρχει στην Ελλαδα αυτη τη στιγμή... Aλλα χωρις συζήτηση SAMSUNG GALAXY S http://galaxys.samsungmobile.com/ !!!!

navar
17-11-10, 12:40
Samsung Galaxy S ε?
τρομερό φαίνεται !
αλλα αυτά τα πούστικα τα android δεν τα αντέχω καθόλου !!!
μου φαίνονται πολύ "παιδικά"

ήμουν σε παρόμοιο δείλημα , και κοιτούσα μπόλικα ! τελικά κατέληξα στο Sony-ericson Xperia X1 αν και παλιό , αν και σχετικά ξεπερασμένο , είναι ένα πλήρες τηλέφωνω, με δυνατά τεχνικά χαρακτηριστικά ,
έφαγε και ενα ROM με windows 6.5 και πάει άψογα !

Nemmesis
17-11-10, 13:03
Samsung Galaxy S ε?
τρομερό φαίνεται !
αλλα αυτά τα πούστικα τα android δεν τα αντέχω καθόλου !!!
μου φαίνονται πολύ "παιδικά"

ήμουν σε παρόμοιο δείλημα , και κοιτούσα μπόλικα ! τελικά κατέληξα στο Sony-ericson Xperia X1 αν και παλιό , αν και σχετικά ξεπερασμένο , είναι ένα πλήρες τηλέφωνω, με δυνατά τεχνικά χαρακτηριστικά ,
έφαγε και ενα ROM με windows 6.5 και πάει άψογα !

ακριβως.. και εγω αυτο εχω..

BESTCHRISS
17-11-10, 18:47
εγω παντως στα τηλεφωνα προτιμω μονο sony ericsson γιατι εχουν πολυ καλο service
αλλα και δωρεαν update software απο το ιντερνετ

takhs764
17-11-10, 18:59
φιλε μια λεξη μονο i p h o n e

leosedf
17-11-10, 23:57
Yes! Αν θέλεις να παίζεις πάρε iphone. Έχει και οθόνη αφής...

JIMKAF
18-11-10, 16:58
iphone?? τι ειναι το iphone υπάρχει κατι τετοιο?? :-P:-P

gRooV
19-11-10, 00:31
θα σου πρότεινα το SONY XPERIA X8 και δεύτερη επιλογή το NOKIA C6 και μην κοιτάς τόσο συγκεκριμένα τα MP γιατί μεγάλο ρόλο παίζει η ποιότητα του φακού που επιλέγει η κάθε εταιρεία. Προσπάθησε να αποφύγεις τα LG.