PDA

Επιστροφή στο Forum : Ανάκτηση δεδομένων απο σπασμένο κινητό



Tsilo
30-11-10, 20:56
Μου έπεσε το κινητό απο τη μηχανή και έγινε κομάτια.Θέλω όμως τα τηλέφωνα που είχα αποθηκέυσει στη συσκευη.Γνωρίζει κανείς πού θα απευθυνθώ για να μου κάνουν ανάκτηση δεδομένων απο την πλακέτα που μου έχει απομείνει και πόσο περίπου κοστίζει περίπου αυτη η διαδικασία?

rep
30-11-10, 21:16
τι κινητο ειναι?αν ειναι σπασμενο τελιως το ξεχνας.

leosedf
30-11-10, 23:03
Ο κόσμος θεωρεί οτι επειδή έχει μνήμη έχει κανένα σκληρό δίσκο μέσα και γίνεται ανάκτηση.
Όπως και νά χει ας μας βγάλει μερικές φωτογραφίες να δούμε τη ζημιά. Αν έχουν σπάσει όλα αλλα η πλακέτα βρίσκεται σε καλύτερη κατάσταση ίσως και να μπορούν να βγούν τα δεδομένα.
Αν έχει γίνει κυριολεκτικά κομμάτια όμως με 12.000.000 ευρώ θα έχεις εγγυημένα αποτελέσματα.

BESTCHRISS
04-03-11, 13:37
Μου έπεσε το κινητό απο τη μηχανή και έγινε κομάτια.Θέλω όμως τα τηλέφωνα που είχα αποθηκέυσει στη συσκευη.Γνωρίζει κανείς πού θα απευθυνθώ για να μου κάνουν ανάκτηση δεδομένων απο την πλακέτα που μου έχει απομείνει και πόσο περίπου κοστίζει περίπου αυτη η διαδικασία?

καλα δεν ειχες περασει τις επαφες του τηλεφωνου στην sim στα περισσοτερα τηλεφωνα τα παιρνει αυτοματα με μια απλη ρυθμιση;
αλλα ούτε τις εχεις περασει στο pc για ασφαλεια στο outlook;
αλλιως ξεχασετο

φιλε συντονιστα με τοσα λεφτα θα μπορουσε να καλυψει το ελληνικο κρατος μέρος των ελλειματων του!!!!

JOHNY+
04-03-11, 19:42
ρε παιδια θεωρητικα , δεν ειμαι ειδικος στο θεμα , αν εχει επιβιωσει το τσιπ μνημης που εχει τα τηλεφωνα μεσα , αν το κολλησουμε σε αλλο ιδιο τηλ , δεν γινεται να γινει ανακτηση .

leosedf
04-03-11, 19:48
AN είναι DCT-4 η BB5 (δεν ξέρουμε αν είναι NOKIA) τότε bye bye.
Τα δεδομένα όλα είναι κρυπτογραφημένα και μόνο ο επεξεργαστής μπορεί να τα κάνει αποκωδικοποίηση σε real time για να τρέξει το soft πχ.
Το ίδιο παίζει και σε άλλες μάρκες αλλα όχι σε όλες.