PDA

Επιστροφή στο Forum : ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΟ EBAY



giannhsb
07-03-11, 23:02
Παιδιά μήπως γνωρίζετε πώς μπορώ να ακυρώσω μια παραγγελία στο ebay;

Phatt
07-03-11, 23:05
Το λες στον πωλητη και αν δεχθει, εχει καλως...

giannhsb
07-03-11, 23:08
Σ`ευχαριστώ για την απάντηση όμως πώς θα το κάνω αυτο;

leosedf
08-03-11, 00:06
Contact Seller.
Μέσω του ebay γίνεται....

ptisi110
09-03-11, 14:43
Παίδες μια διευκρίνηση, έχω κάνει κάποιες αγορές από ebay από τον ίδιο πωλητή (κίνα) ο οποίος δίνει tracking number και τα πράγματα μου έρχονται μετά από περίπου 3 εβδομάδες με δεματάκι στο σπίτι με τον ταχυδρόμο. Τώρα, έχω κάνει μια αγορά από άλλο πωλητή (κίνα) ο οποίος δεν έχει δώσει tracking number και έχει περάσει ένας μήνας από την ημερομηνία αποστολής του δέματος (κόστος 14$). Στην περίπτωση αυτή τι κάνω? Περιμένω ταχυδρόμο στο σπίτι μου, Περιμένω χαρτάκι να πάω να παραλάβω από το ταχυδρομείο, ή να πάω στο ταχυδρομείο και να ρωτήσω αν έχει έρθει..

Ευχαριστώ

kentar
09-03-11, 14:59
Καλύτερα πήγαινε στο ταχυδρομείο να ρωτησεις.
Προσωπικά τους τελευταίους 5-6 μήνες με ειδοποιουν 10-15 μερες μετα την
αφιξη του δεματος με το γνωστο κολπο της δευτερης η και τριτης ειδοποίησης
-χωρις φυσικα να εχω πάρει καμμια προηγούμενη.

Phatt
10-03-11, 00:27
Εγω θα προτεινα και με ενα mail να ειδοποιησεις τον πωλητη, συναντω αρκετες περιπτωσεις που τον tracking number τον εχουν, αλλα δεν μπαινουν στον κοπο να στον δωσουν εαν δεν τον ζητησεις.

BESTCHRISS
10-03-11, 20:31
Παίδες μια διευκρίνηση, έχω κάνει κάποιες αγορές από ebay από τον ίδιο πωλητή (κίνα) ο οποίος δίνει tracking number και τα πράγματα μου έρχονται μετά από περίπου 3 εβδομάδες με δεματάκι στο σπίτι με τον ταχυδρόμο. Τώρα, έχω κάνει μια αγορά από άλλο πωλητή (κίνα) ο οποίος δεν έχει δώσει tracking number και έχει περάσει ένας μήνας από την ημερομηνία αποστολής του δέματος (κόστος 14$). Στην περίπτωση αυτή τι κάνω? Περιμένω ταχυδρόμο στο σπίτι μου, Περιμένω χαρτάκι να πάω να παραλάβω από το ταχυδρομείο, ή να πάω στο ταχυδρομείο και να ρωτήσω αν έχει έρθει..

Ευχαριστώ


φιλε αν περασουν 40 ημερες απο την αγορα του προιοντος και δεν ειδοποιησεις το ebay και δεν εχεις παραλαβεις το προιον εχασες τα λεφτα σου
εγω αν περασουν 35 ημερες απο την αγορα του προιοντος ειδοποιω το ebay
πηγαινεις customer support-Resolution center και ακολουθεις ολα τα βηματα

ptisi110
10-03-11, 22:16
Οκ παίδες, ευχαριστώ για τα tips. Του είχα στείλει χτες mail, μου απάντησε σήμερα να περιμένω μέχρι αύριο :blink:

BESTCHRISS
12-03-11, 13:59
φυσικα να περιμενεις εως 30 ημερες μετα να ανησυχεις

ptisi110
12-03-11, 15:45
φυσικά να περιμένεις έως 30 ημέρες μετά να ανησυχείς
Έχουν περάσει 31. Τώρα που πέρασαν οι 30 μέρες θα πάω Δευτέρα στο ταχυδρομείο να δω τι παίζει. Αν δεν έχουν φτάσει θα ειδοποιήσω πωλητή και ebay. Καμία ανησυχία :001_smile::001_smile:

stom
12-03-11, 19:24
Το ταχυδρομειο δεν εχει να σου πει κατι, ειδικοτερα χωρις tracking.
Τελευταια παντως τοσο κανουν.. γυρω στις 30 μερες.