PDA

Επιστροφή στο Forum : Έξοδος ήχου σε πλακέτα gps



abeautifulmind
08-03-11, 11:25
Καλημέρα σε όλους.
Κατάρχάς συγχωρέστε με αν είμαι σε λάθος κατηγορία αλλά γράφω πρώτη φορά στο forum.
Να ρωτήσω κάτι απλό για κάποιον που γνωρ'ιζει ίσως.
Έχω αγοράσει μία συσκευή gps(δεν ξέρω αν επιτρέπεται να αναφέρω το όνομα της εταιρίας) στην οποία μου έχει καεί το ηχείο.
Έχω αλλάξει το ηχείο με ίδιο της πλακέτας που είχε και δεν δουλεύει(εξακριβομένο δηλαδή ότι το ηχείο δεν έχει πρόβλημμα).
Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να με καθοδηγήσει αν μπορώ να βρώ άλλη έξοδο πάνω στην πλακέτα να τραβήξω για ήχο.
Γενικά αν μπορώ σε μία πλακέτα να τραβήξω από αλλού ήχο εκτός από το προφανές.

navar
08-03-11, 14:15
Βυσματάκι για ακουστικά έχει ?
αν συνδέσεις εκει ακουστικά έχουν ήχο ?

abeautifulmind
08-03-11, 15:07
Βυσματάκι για ακουστικά έχει ?
αν συνδέσεις εκει ακουστικά έχουν ήχο ?
Ευχαριστώ για την απάντηση και τον χρόνο σου navar.
Λάθος δικό μου που δεν το ανεφερα ναι έχει βυσματάκι και έχουν ήχο.
Έχω συνδέσει το ηχείο στο βυσματάκι,έχω τραβήξει καλώδιο από το βυσματάκι στο ηχείο αλλά δεν ακούγεται το ίδιο.
Ακούγεται πολύ χαμηλά.
Καμία ιδέα?

FILMAN
08-03-11, 15:09
Το βυσματάκι είναι σε καλή κατάσταση; Αν όχι, μπορεί να κόβει τον ήχο προς το ηχείο.

abeautifulmind
08-03-11, 15:39
Το βυσματάκι είναι σε καλή κατάσταση.(συσκευή 5 μηνών και δεν έχω βάλει ποτέ jack ακουστικά)

FILMAN
08-03-11, 15:41
Μπορείς να ελέγξεις τις χαλκογραμμές από το βύσμα των ακουστικών ως το μεγαφωνάκι;

abeautifulmind
08-03-11, 16:09
Μπορείς να ελέγξεις τις χαλκογραμμές από το βύσμα των ακουστικών ως το μεγαφωνάκι;
Δεν μπορώ γιατί η πλακέτα είναι πλακέτα πολλών στρώσεων.

Danza
08-03-11, 16:17
Φίλε μου το ότι δεν ακούγεται το ίδιο είναι επειδή αυτή είναι έξοδος ακουστικών.... Είναι σαν να συνδέσουμε ηχείο σε έξοδο ακουστικών ενισχυτή.... Θα ακούγεται μεν αλλά όχι όπως θα ακουγόταν απο την κανονική έξοδο του ηχείου....
Γνώμη μου είναι πως θα έχει πρόβλημα το ολοκληρωμένο που οδηγεί το ηχείο οπότε 2 λύσεις... Ή το πας στην αντιπροσωπεία για service, ή το ακούς μονίμως με ακουστικά, ή συνδέεις την έξοδο σε ηχοσύστημα με line in ή αγοράζεις άλλο και αυτό το κρατάς καβάτζα! :001_smile:

abeautifulmind
08-03-11, 16:29
Σας ευχαριστώ πολύ ακριβώς αυτά πιστεύω και εγώ απλά είπα μήπως υπάρχει κάτι που μου διαφεύγει.