PDA

Επιστροφή στο Forum : Upgrade Vista to 7



NeKTaRioS - auto
09-03-11, 11:05
Καλησπέρα παιδια!

Πριν κανα χρονο και βάλε είχα αγοράσει μαζί με ένα πισι και το πακέτο των Vista που 'χε δωρεάν αναβάθμιση σε 7.

Το θέμα ειναι ότι τώρα μετά από πολύ καιρό που αποφάσισα να κανω φορματ στον υπολογιστη δεν θυμαμαι πως την ειχα κανει την αναβάθμιση με αποτέλεσμα να χω κολλήσει με τα Vista.

Αν υπάρχει κάποιος που να χε πάρει αυτο το πακέτο ή απλά γνωρίζει παρακαλώ ας με βοηθήσει.

info@kalarakis.com
09-03-11, 14:24
Σου είχαν στείλει ενα cd windows 7 upgrade που είχε μαζί του ένα σειριακό αριθμό Αν δεν έχεις τον αριθμό θα μείνεις κολλημένος στα vista, (εκτός και αν τα αγοράσεις ξανά) αν έχεις τον αριθμό ζητά από ένα μαγαζί να σου δώσει ένα αντίγραφο windows7
Κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης (πρέπει να ξεκινήσει μέσα από τα vista) θα ζητήσει τον αριθμό Όταν βάλεις τον αριθμό από μόνο του καταλαβαίνει τι υποστηρίζει το συριακό.
αυτά για το νομιμο τρόπο

mixalis1988
09-03-11, 14:56
Και για τον παρανομο τροπο:Κανε το εξης βρες στην μαυρη τα windows 7 ultimate και βαλε τα απο την αρχη και ασε τα upgrtes απο vista σε 7.Ειναι η καλυτερη λυση τα εχω ''μαυρα'' εδω και 2 χρονια σε laptop 3 ετων και δουλευουν αψογα.

popeye68
11-03-11, 14:55
Καλησπέρα παιδια!

Πριν κανα χρονο και βάλε είχα αγοράσει μαζί με ένα πισι και το πακέτο των Vista που 'χε δωρεάν αναβάθμιση σε 7.

Το θέμα ειναι ότι τώρα μετά από πολύ καιρό που αποφάσισα να κανω φορματ στον υπολογιστη δεν θυμαμαι πως την ειχα κανει την αναβάθμιση με αποτέλεσμα να χω κολλήσει με τα Vista.

Αν υπάρχει κάποιος που να χε πάρει αυτο το πακέτο ή απλά γνωρίζει παρακαλώ ας με βοηθήσει.
Λες ότι είχες κάνει παλιά αναβάθμιση και δεν θυμάσαι πως την έκανες. Τι εννοείς; Από xp σε vista;
Τέλος πάντων βάλε το δισκάκι και αν είναι δισκάκι αναβάθμισης φυσιολογικά πρέπει να σε ρωτήσει στην αρχή ποιο λειτουργικό θέλεις να κάνεις εγκατάσταση. Vista ή Win7.
Μετά ακολουθείς την διαδικασία του format.

ΚΥΡΙΑΚΟΣ 69
12-03-11, 02:00
Και για τον παρανομο τροπο:Κανε το εξης βρες στην μαυρη τα windows 7 ultimate και βαλε τα απο την αρχη και ασε τα upgrtes απο vista σε 7.Ειναι η καλυτερη λυση τα εχω ''μαυρα'' εδω και 2 χρονια σε laptop 3 ετων και δουλευουν αψογα.

Δώσε μου τα στοιχειά σου , και ένα τηλέφωνο, θέλω να σε καταγγείλω στην Microsoft.. δεν πιστεύω να σε πειράζει ?