PDA

Επιστροφή στο Forum : προγραμμα MS Removal tools



sofaki
02-05-11, 21:20
καλησπερουδια σας !!!βοήθεια....!!!!:001_unsure:
ο υπολογιστής κόλλησε ένα Maleware πρόγραμμα το οποίο τρέχει μολις ανοιξω το pc κάνει έλεγχο τον δίσκο και μου βγάζει ότι έχω ιούς και για να τους σβήσω πρέπει να αγοράσω το πρόγραμμα.Δεν ανοιγει ούτε το word ουτε καλα καλα το ιντερνετ, το pc εχει antivirus το eset nod32 ,ουτε αυτο λειτουργει μου βγαζει σφαλμα ότι "communication with eset nod32 antivurus kernel failed"......................
καμια ιδέα....:saad:????

GeorgeVita
02-05-11, 21:25
Διάβασε το: http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=47714&p=331982&viewfull=1#post331982
και προσπάθησε να κάνεις επαναφορά συστήματος σε παλαιότερη ημερομηνία

Επιπλέον διάβασε το: http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=56198

G

sofaki
02-05-11, 21:32
σ'ευχαριστω Γιώργο θα το μελετήσω!!!

takisegio
02-05-11, 21:41
κατεβασε combo fix και τρεξτο σε safe mode

GeorgeVita
03-05-11, 08:59
Συνοψίζω την "επαναφορά συστήματος σε παλαιότερη ημερομηνία":

- Boot, κρατάς πατημένο το F8 [αν έχεις grub dual boot, αμέσως μετά την επιλογή winXP πατάς το F8]
- επιλέγεις 'Ασφαλής λειτουργία'
- login ως 'Administrator'
- Ναί στην ερώτηση για ασφαλή λειτουργία
- Από το menu Εναρξη > Προγράμματα > Βοηθήματα > Εργαλεία συστήματος > Επαναφορά συστήματος
- Επαναφορά του υπολογιστή μου σε προηγούμενο χρονικό σημείο

Κάθε φορά που γίνεται "Windows Update" το σύστημα δημιουργεί ένα σημείο επαναφοράς.
Θα επιλέξεις αυτό που κατά τη γνώμη σου είναι σε "καλή χρονική απόσταση" σε σχέση με την "εισβολή".
Αν δεν είναι εύκολη η απόφαση του χρονικού σημείου διαλέγεις κάτι πριν από 1 μήνα ή λίγο περισσότερο.
Τα δεδομένα δεν αλλάζουν. Μετά θα χρειαστεί ένα πλήρες "windows Update" και επανεγκατάσταση τυχόν προγραμμάτων που έβαλες στο διάστημα από το σημείο επαναφοράς έως σήμερα ΧΩΡΙΣ να επαναλάβεις τα "περίεργα" βήματα.

G

edit: διάβασε και την επόμενη σημείωση του Παναγιώτη (δεν ξέρω τι ισχύει)

takisegio
03-05-11, 12:00
με αυτο τον τροπο η θα αφησει το ιο μεσα στο μητρωο και δεν θα γινει τπτ ή δεν θα γινει η επαναφορα συστηματος!!!!