PDA

Επιστροφή στο Forum : φορτιστής για pda!!!



jean
22-05-11, 03:24
έχω θέμα με το pda μου!:001_rolleyes:
Χάθηκε ο φορτιστής του και δε μπορώ να το φορτίσω!:crying:Ο μοναδικός αντιπρόσωπος στην Ελλάδα είναι το plaisio που επειδή το μοντέλο είναι παλιό δεν μπορεί να με εξυπηρετήσει!(ασχολίαστο)έτσι λοιπόν ο μόνος τρόπος είναι απο εξωτερικό και πάλι με επιφύλαξη! μπορώ λοιπόν σύμφωνα με τις απαιτήσεις να φτιάξω εγώ έναν, με την βοήθειά σας φυσικά,:001_tongue:ή καλύτερα να τροποποιήσω κάποιο τροφοδοτικό ή φορτιστή απο άλλη συσκευή?:blush: Μιλάμε για το pda ETEN glofiish x610 (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=209312) μπαταρία,Li-ion polymer rating 3.7VDC 1530mAh 4,2VDC (http://www.batteryupgrade.gr/shopBrowser_search.php?tracker=adwords_gr_modelnum mers_2250gt&adkeyword=US454261A8T&langId=10&gclid=CKOmmqil-qgCFYIG3godykSuUg#/assortmentProductId/28428263/shopGroupId)?
Ευχαριστώ:001_rolleyes::001_rolleyes:

*Δεν το έβαλα στην κατηγορία με τα gsm σταθερά κινητά κτλ επειδή έχει να κάνει με τροφοδοσία, μετασχηματιστή, φόρτιση και τα συναφή, αλλα όχι με την συσκευή, αν πιστεύετε οτι καλύτερα να μπει εκεί, πείτε μου να το μεταφέρω! (πείτε μου και τον τρόπο γιατι δε ξέρω πως γίνετε!!!:lool::lool:)

leosedf
22-05-11, 04:48
www.ebay.com πάρε έναν φτηνό να τελειώνεις.
Η
Πάρε έναν φορτιστή mini USB απο οπουδήποτε. Δεν φορτίζει με mini USB?
Οι φορτιστές αυτοί είναι όλοι 5V και στα pda περίπου 1-1,5Α, ο φορτιστής έτσι κι αλλιώς βρίσκεται μέσα στο κινητό απλά χρειάζεσαι τροφοδοτικό.

jean
22-05-11, 13:14
Ναι, mini usb είναι,ξέχασα να το αναφέρω! άν πάρω 1,5Α θα φορτίζει γρηγορότερα ή το ίδιο είναι?

spyroslo
22-05-11, 13:35
Ο μοναδικός αντιπρόσωπος στην Ελλάδα είναι το plaisio που επειδή το μοντέλο είναι παλιό δεν μπορεί να με εξυπηρετήσει!(ασχολίαστο)
πόσο παλιό είναι δλδ 10 χρονών και δεν έχουν ανταλλακτικά . ΟΧΙ ΟΧΙ φίλε δεν θα το αφήσεις αυτό έτσι είναι υποχρεωμένη να σου βρουν ανταλλακτικό.Τοεχει παρακάνει το πλαίσιο πολύ άρχοντας την έχει δει

plouf
22-05-11, 14:44
άγνοια υπαλλήλου μυριζει το θέμα..............
ειναι δυνατόν εφόσον φορτίζει με miniusb να μην μπορούσε να σου προτείνει ένα απο τα δεκάδες άλλα miniusb ?... μάλλον δεν ήξερε σιγουράκι...

leosedf
22-05-11, 15:34
To ίδιο θα είναι σε ταχύτητα η φόρτιση. 1Α είναι αρκετό.

jean
22-05-11, 15:34
γυναίκα με εξυπηρέτησε! Αυτό τα εξηγεί όλα!χαχα! τελικά θα πάρω απο το e-bay κάποιον, αλλα βρήκα με 1 και με 1,5Α... Ποιόν να προτιμήσω?θα υπάρχει διαφορά στον χρόνο φόρτισης?

jean
22-05-11, 15:36
To ίδιο θα είναι σε ταχύτητα η φόρτιση. 1Α είναι αρκετό.

Α!Οκ! με πρόλαβες! Ευχαριστώ παιδιά!

Υ.Γ. Όταν ξαναπεράσω απο το πλαίσιο, θα τους βάλω τα γυαλιά! :001_tt2::001_tt2::001_tt2::001_tt2: