PDA

Επιστροφή στο Forum : Περι αντικαταστασης καρτας γραφικων



dant3
22-05-11, 17:18
Μου ειχε χαλασει η καρτα γραφικων μου.μου εδωσαν μια αλλη η οποια ελεγε οτι ηταν καλυτερη αυτος,απο τα review ειχα δει οτι ειναι περιπου παρομοια αλλα στην πραξη βλεπω οτι ειναι χειροτερη.τωρα τι μπορω να κανω?να την παω πισω εφοσον δεν τηρειται το ιδιων η καλυτερων επιδοσεων μπορω?η να επικαλεστω τη μια βδομαδα που εχω δικαιωμα για επιστροφη αν δεν ειμαι ευχαριστημενος ?μιας και ειναι καινουργια αλλα απλα δεν μου εδωσαν το κουτι αλλα υπαρχει κανονικα αποδειξη και εγγυηση.ολα αυτα απο πλαισιο.
Ευχαριστω!

info@kalarakis.com
22-05-11, 20:16
φυσικά επιστροφή. αν δεν σου έδωσαν το κουτί σημαίνει οτι ειναι ήδη μεταχειρισμένη.

dant3
22-05-11, 20:41
Ειδα οτι ηταν σφραγισμενη οταν μου την εδωσαν απλα κρατησαν το κουτι και καλα για να βαλουν την παλια μεσα γιατι δεν τους εδωσα το κουτι.

takisegio
22-05-11, 21:45
πες μας τι καρτα ειχες και σου εδωσαν.τα τρικ του πλαισιου ειναι να πουλανε για καινουργιες διαφορα hardware οποια ειναια τις περισσοτερες φορες ανακατασκευασμενα.για να μην μιλησω για τα λαπτοπ και τη σαβουρα που εχουν μεσα μαρκας clevo χωρις υποστηριξη -και τα περισσοτερα λειτουργικα ειναι
ψευτικα κα ιαπενεργοποιουνται μετα απο update.αυτα ολα μου εχουν τυχει απο πελατες

dant3
22-05-11, 22:28
Ειχα 4870 και μου εδωσαν 5770.μαλλον πιο κοντα στην 4870 ηταν η 5830 και επειδη δεν πρεπει να ειχαν και για να μην μου δωσουν 5850 επεμενε οτι η 5770 ειναι καλυτερη.δεν ειχα ορεξη να μπλεξω και την πηρα.

takisegio
22-05-11, 22:36
μην μπλεκεις με ati παρε nvidia 220gt και ανω

dant3
22-05-11, 22:46
δεν προκειται να μου δωσουν nvidia...το σκεφτηκα και εγω αλλα δεν.

takisegio
22-05-11, 22:48
αφου ουσιαστικα σου εχουν κοψει πιστωτικο ,γιατι δεν γινεται;;;να πας στον προισταμενο ή παρε τηλ στο 8001112345 και κανε παραπονα.πες τους οτι θα τους δωσεις τη διαφορα τιμης!!!

dant3
22-05-11, 23:10
το θεμα ειναι οτι πιστωτικο εχουν κοψει 59Ε.για να παρω αξιοπρεπης καρτα καλυτερη απο αυτη που μου εδωσαν πρεπει να βαλω τουλαχιστον αλλα 100 τα οποια δεν παιζουν.

info@kalarakis.com
22-05-11, 23:15
παρε μια gr210 Παρε πρωτα στα παραπονα πελατων και μετά στο προϊστάμενο του καταστηματος και αν δεν γινει τιποτα ξανα στα παραπονα.

dant3
22-05-11, 23:17
θα παω απο εκει αυριο να του πω οτι αυτη πουυ μου εδωσε ειναι χειροτερη.περασα σε ενα στικακι και κατι review που το δειχνουν και θα του πω οτι δεν ακολουθησε τη νομοθεσια για το ιδιων η χειροτερων επιδοσεων.αμα μου κανει ιστορια θα παω στον υπευθυνο...

plouf
22-05-11, 23:21
πες μας τι καρτα ειχες και σου εδωσαν.τα τρικ του πλαισιου ειναι να πουλανε για καινουργιες διαφορα hardware οποια ειναια τις περισσοτερες φορες ανακατασκευασμενα.για να μην μιλησω για τα λαπτοπ και τη σαβουρα που εχουν μεσα μαρκας clevo χωρις υποστηριξη -και τα περισσοτερα λειτουργικα ειναι
ψευτικα κα ιαπενεργοποιουνται μετα απο update.αυτα ολα μου εχουν τυχει απο πελατες

δεν ξέρω για την κάρτα που άλλαξαν στον φίλο αλλα το πλαίσιο δινει ΠΑΝΤΑ αυθεντικό OS .. τώρα τι έκανα οι πελάτες και πόσοι "αλλοι γνώστες" πέρασαν πριν το φέρουν σε σένα να σκέφτεσαι. .. και το τι σου λένε οι πελάτες μην το δένεις κόμπο..

επίσης ΔΕΝ υπάρχει ορισμός "ψεύτικο λειτουργικό" , υπάρχει μόνο "πειρατικό λογισμικό"