PDA

Επιστροφή στο Forum : samsung g600



johnnyb
28-05-11, 23:50
Exω βρεί το μπελά μου με samsung g600 slide
Αναβόσβηνε η οθόνη όταν ανοιγόκλεινε το slide μέχρι που έσβησε τελείως , άλλαξα το flex και τώρα το τηλέφωνο ανοίγει μόνο όταν είναι ανοικτό το slide και δεν βλέπει τα μισά πλήκτρα από το πάνω πληκτρολόγιο :001_huh: Η πλακέτα του πληκτρολογίου δεν είναι σε καλή κατάσταση οπότε θα αντικαταστήσω και αυτή αλλά το πρόβλημα με το σβήσιμο της συσκευής όταν κλείνει το κινητό που μπορεί να οφείλεται? Δεν εντόπισα κάποια εμφανή επαφή με την οποία γίνεται ο έλεγχος του slide απο τη συσκευή ( ανοικτό κλειστό) γνωρίζει κάποιος πως γίνεται αυτό στα samsung :confused1: Καθάρισα τις ράγες και τα σημεία επαφής του slide αλλά δε βρήκα κάτι ύποπτο επανατοποθέτησα το flex αλλά πάλι τα ίδια ( To flex αγοράστηκε απο Αγγλία γνήσιο και καλα απο power seller αλλά η ποιότητα του δεν είναι καλή ( άρχισε να τρίβεται ήδη ) , πως μπορεί κάποιος να βγάλει άκρη με την ποιότητα τέτοιων εξαρτημάτων μέσα στην ζουγκλα του ebay? )

rep
29-05-11, 00:25
υπαρχει πιθανοτητα να ειναι το φλεξ μαιμου 'η να το τσαλακωσες πολυ την ωρα που το εβαλες.απο το e-bay οσες φορες πηρα και καλα original ηταν αστα να πανε.πολυ δυσκολα ενα μη εμπειρο ματι ξεχωριζει copy apo original.

takisegio
29-05-11, 01:40
φιλε μου τα flex της samsung εχουν revision πανω λογικα το δικο σου που εβγαλες ειναι revo 6.πολλες φορες με ιμιτασιον φλεξ παρουσιαζουν προβληματα

leeperik
29-05-11, 01:54
το ειχα κ γω αυτο το κινητο μου πεσε και τα φτυσε η πλακετα μετα απο συγκρουση με τοιχο, *#0206*8378# Test Mode, το φλεξ ειναι κατα 99%,δεν θυμαμαι για το συγκεκριμενο αλλα μερικα η καλωδιοταινια σε καποια σημεια επαιρνε αυτοκολητο και κολουνταν στη προσοψη,αν δεν τα κολαγες καποια μασαγαν την καλωδιοταινια πολυ γρηγορα.

leosedf
31-05-11, 00:51
Γενικά στις καλωδιοταινίες αν δεν βάζεις γνήσιες έχεις πρόβλημα. Στο ebay φένεται απο την τιμή οτι δεν είναι και τόσο γνήσια, μην περιμένεις μια γνήσια να κοστίζει 1,69$ μαζί με τα μεταφορικά.
Εκτός αν πάρεις απο κάποιον που φέρνει μόνο γνήσια απο Ελλάδα ή έξω πχ.