PDA

Επιστροφή στο Forum : Dell Drivers



Xarry
02-07-11, 20:37
Εχω ενα προβλημα με ενα dell GX-270 το οποιο δεν εχει drivers για δικτυο. Προφανως θα πρεπει να το κατεβασω απο αλλου και να το περασω αλλα απο τη σελιδα της dell βρισκω τον driver http://support.euro.dell.com/support/downloads/download.aspx?c=gr&l=en&s=gen&releaseid=R78500&SystemID=PLX_GX280&servicetag=80V4N1J&os=WW1&osl=GG&deviceid=6197&devlib=0&typecnt=0&vercnt=1&catid=5&impid=-1&formatcnt=0&libid=5&typeid=-1&dateid=-1&formatid=-1&source=-1&fileid=103569 βλεπω οτι ειναι 13ΜΒ και οταν παω να το κατεβασω μου κατεβαζει ενα αρχειο Dell Driver Download Manager το οποιο ειναι κατι ΚΒ και προφανως δεν ειναι ο driver. Aπ' οτι καταλαβαινω θα πρεπει τρεχωντας αυτο το αρχειο να κατεβασει τον καταλληλο driver ομως δεν υπαρχει συνδεση στο ιντερνετ. Επειδη λογικα αυτο θα το εχω με ολους τους drivers μηπως ξερει κανεις πως μπορω να τους κατεβασω ολοκληρους και να τους περασω;

bigri
02-07-11, 20:42
Χρησιμοποιώντας τον download manager μπορείς να τους κατεβάσεις όλους μαζί η και επιλεκτικά από οπουδήποτε pc και να τους χρησιμοποιήσεις

Xarry
02-07-11, 20:44
Κατι τετοιο φανταστηκα αλλα μολις παω να τρεξω το αρχειο Dell Driver Download Manager στο οποιο υποτιθετε οτι εχω επιλεξει τους driver που θελω μου βγαζει οτι δεν εχουν επιλεγει driver.

eniac22
02-07-11, 20:56
κατεβασε το απο εδω http://ftp.us.dell.com/network/R78500.EXE

Xarry
02-07-11, 20:58
Ο σ' ευχαριστω θα το δοκιμασω.

navar
02-07-11, 23:07
στην αναζήτηση για drivers δώσε το service tag του μηχανήματος ,
είναι ενας κωδικός του στύλ "A123456" και θα σε πάει η σελίδα ακριβώς στο σωστό μοντέλο του μηχανήματος σου και οι drivers θα παίξουν με την μία
δες και εδώ http://support.dell.com/support/topics/global.aspx/support/my_systems_info/en/details?c=us&l=en&s=hied

Xarry
03-07-11, 03:54
Εχω δωσει το service tag με εχει παει στη σελιδα εχω επιλεξει drivers αλλα στο αρχειο που κατεβαζω ενω υποτιθεται οτι θα ηταν ολοι οι drivers που επελεξα δεν εχει τιποτα. Θα δοκιμασω το αρχειο του Φωτη παραπανω και ελπιζω μετα να μην εχω προβλημα.

Δεν ειναι "φαουλ" η dell για στανταρ μηχανακια γραφειου της να μην εχει βγαλει drivers για 7; Τα εβαλα και τα 7 απο μονα τουε βρισκουν τα παντα εκτος απο ηχο.

navar
03-07-11, 04:34
δεν ειναι "φαουλ" η dell για στανταρ μηχανακια γραφειου της να μην εχει βγαλει drivers για 7; Τα εβαλα και τα 7 απο μονα τουε βρισκουν τα παντα εκτος απο ηχο.
αν αποφάσισαν οτι το μηχάνημα αυτό "δεν υποστιρίζει 7" βάσει κάποιον κρητιρίων που θέτουν , τότε δεν βγάζουν επίσημους drivers βέβαια με κανένα UDI(Uknown Device Indentifier) μπορείς να δείς τί κάρτα έχει , ποιό chipset κλπ και να βρείς απο τον κατασκευαστή drivers !

Xarry
03-07-11, 04:43
Εχει Ρ4 στα 3GHz και 1GB ram που ανετα τρεχει τα 7 αλλα μαλλον τα εχουν ξεχασει τα μηχανακια αυτα. Ουτε καν για vista δεν εχουν βγαλει drivers.

navar
03-07-11, 05:41
Εχει Ρ4 στα 3GHz και 1GB ram που ανετα τρεχει τα 7 αλλα μαλλον τα εχουν ξεχασει τα μηχανακια αυτα. Ουτε καν για vista δεν εχουν βγαλει drivers.
εκεί στα vista ξεκίνησε η λαλακία που ήθελαν τέρας μηχάνημα για να τρέξουν ικανοποιητικά !

takisegio
03-07-11, 11:00
vista;;; σβηστα μαλον ηθελες αν πεις!!!:biggrin:

navar
04-07-11, 16:19
vista;;; σβηστα μαλον ηθελες αν πεις!!!:biggrin:
ή πιό συχνά v(R)ista !! ανελέητα !

Xarry
04-07-11, 17:01
Μια χαρα θα ετρεχαν σε τετοια μηχανηματα αλλα το θεμα ειναι οτι οι ιδιοι οι κατασκευαστες θαβουν τα μηχανηματα τους σταματωντας να βγαζουν οδηγους. Τα ατιμα τα 7 μια χαρα δουλευαν και βαλαν και οδηγο για δικτυο αλλα οχι για ηχο.