PDA

Επιστροφή στο Forum : USB STICK & VIRTUAL CD ROM



aris285
06-07-11, 10:02
Εχω ενα φλασακι που μου εστειλαν σαν διαφημιστικό το οποιο εχει μεσα και ενα εικονικο cd rom οπου παιζει ενα βιντεο.
το προβλημα ειναι οτι καθε φορα που το κοτσαρω στο πισι μου σπαει τα @ρχι..@ γιατι παιζει απευθειας το βιντεο.
θελω να απεγκαταστησω το εικονικο cd rom αλλα βρίσκω τροπο. googlαρα αλλα δεν βρηκα τιποτα.

Εχει κανεις κατι να προτείνει?

navar
06-07-11, 12:17
κοίτα ένα αρχειάκι Autorun.inf
του ρίχνεις ενα delete και είσαι κύριος :)

aris285
06-07-11, 13:46
Γεια σου βρε Κωστα τι κανεις?
δεν εχει αρχεια μεσα το φλασακι στο my computer μου το βγαζει σαν 2 συσκευες μια σαν εξωτερικο δισκο και μια cd rom.
οταν ανοιξω το cd rom παιζει απ'ευθειας το βιντεο χωρις να διξει αρχεια.

navar
06-07-11, 14:24
μάλλον είναι απο εκείνα τα άτιμα τα φλασάκια τα U3 ή κάπως έτσι τα λένε !
αυτό στρώνει με διαμόρφωση του φλασακίου !!

ΥΓ: κουμπάρε χαθήκαμε , καλά είμαι απλά είχε πέσει δουλειά !

aris285
07-07-11, 10:26
Αν ενωεις την κλασικη διαμορφωση ενωειται οτι του εχω κανει αλλα δεν λυνεται ετσι απλα το προβλημα.
Εκτως αν ξερεις κατι που δεν ξερω.

KOKAR
07-07-11, 11:19
εμένα επειδή το autorun μου σπάει γενικός τα @@ το απενεργοποιησα και εχω ηρεμήσει και εχω γλιτώσει και απο τα virus που ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΙ το autorun

navar
07-07-11, 16:49
μήπως είναι χωρισμένο σε partition αυτό το άτιμο ? (ειλικρινά δεν θυμάμαι αν χωρίζονται τα στικς)
και εσύ διαμορφώνοντας διαμορφώνεις το ένα και όχι ολόκληρο το στικ ?
δοκίμασε να κάνεις το εξής....
με κουμπομένο το στικ , κάνε δεξί κλίκ στο υπολογιστής μου
διαχείρηση
διαχείρηση δίσκων !

και κοίτα εκεί τι γίνεται , αν είναι δύο κομμάτια η τρία , κάντα ένα delet όλα , ώστε να γίνει ενιαίος ο χώρος και μετά φόρμαρε το !

αν και αυτό που λέει ο Κώστας (KOKAR) είναι μιά καλή λύση που την προτείνω και εγώ ανεπιφύλακτα !

aris285
08-07-11, 07:41
Το δοκιμασα και αυτο που λες αλλα @@.
Μετα απο ψαξημο στο διαδικτιο καταλαβα οτι το παρτισιον ειναι περασμενο στο firware του φλασακιου και ειναι ολοκληρη διαδικασια για να σβηστει (δηλαδη να αλαχτει το ΗΕΧ) ασε που κινδινευει να καταστραφει το φλασακι.

BESTCHRISS
31-07-11, 22:23
δοκιμασε αυτο
u3 remover
http://www.softpedia.com/get/Tweak/Uninstallers/U3-Launchpad-Removal-Tool.shtml