PDA

Επιστροφή στο Forum : ΦΘΗΝΑ ΥΛΙΚΑ



theosou
08-07-11, 17:05
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΟΥΛΕΙ ΠΙΟ ΦΘΗΝΑ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ??? ΜΙΛΑΜΕ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΟ ΥΛΙΚΟ

mariosm
08-07-11, 17:49
Τι σημαινει ακριβως "φθηνα" και πια ειναι τα "μεγαλα καταστηματα" για καταλαβουμε τι ακριβως ζητας;

-nikos-
08-07-11, 18:06
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΟΥΛΕΙ ΠΙΟ ΦΘΗΝΑ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ??? ΜΙΛΑΜΕ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΟ ΥΛΙΚΟ

σαν εμπορος θα σου πω το εξις
δεν υπαρχει καταστημα που να τα εχει ΟΛΑ φθινα,,,,,,συνηθως λογο ανταγωνισμου
καποια μαγαζια εχουν μερικα ειδη φθινωτερα απο τους ανταγωνιστες τους,,,,
ο εξυπνος καταναλωτης-πελατης τους ρωταει ολους και στο τελος αγωραζει και απ ολους
γιατι ετσι πετυχενει τις καλυτερες τιμες αγωρας.

gsmaster
08-07-11, 23:01
Το θέμα είναι βγαίνει κερδισμένος έτσι ο έξυπνος? Αν βάλεις μέσα και τον χρόνο που χρειάζεται απο το ένα μαγαζί στο άλλο, και στα τηλέφωνα, και τα έξοδα μετακίνησης...

moutoulos
08-07-11, 23:32
Ο Γιάννης είπε κάτι πολύ σωστό ...

Προσωπικά προτιμώ να πληρώνω, κάτι παραπάνω, και να έχω τα υλικά σπίτι μου, παρά να "κάψω"
10ε βενζίνη, να "πάρω" δέκα τηλέφωνα, και να "φάω" ένα ολόκληρο απόγευμα, προκειμένου να
τα βρω.

theosou
12-07-11, 20:39
Mεγάλο κατάστημα είναι ο καυκάς ,αλλά σε μερικά προιόντα του ειναι πανάκριβος όπως φωτιστικά ,καλώδια ..και ρωτάω αν καποιος το έχει ψάξει το θέμα και γνωρίζει καποιο κατάστημα που να είναι ποιο φθήνος σε σχέση με τον καυκά.....όσο για τον χρονο που λέτε έχεται δίκιο ,αλλά μια φορά θα ψαχτείς για να το βρείς και μέτα ξέρεις που και πως και πότε θα πας...

-nikos-
12-07-11, 20:51
δεν νομιζω οτι ειναι σωστο να λεμε ονοματα επαγγελματιων,,,,
κατα τα αλλα εχει συμασια και η ποσωτητα που σε ενδιαφερει, οπως αν περνεις
ας πουμε το λιγοτερο 1000ευρο πραγματα θα ψαχτης αλλιως.
γραφεις τον καταλογο με τα πραγματα που χρειαζεσε και περνεις προσφωρες,,,πολλες φωρες
αυτους που τους θεωρεις ακριβους σου βγενουν οι φθινωτεροι.
αλλα αν οι αναγκες σου ειναι της ταξεως των 150ευρο τοτε δεν εχει νοημα η συζητηση.
και κατι ακομα
εισαι λαθρεγκαταστατης η νομιμος με τιμολογια ??
οι νομιμοι περνουν αλλες εκπτωσεις,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,συνηθως.

mariosm
12-07-11, 21:01
Mεγάλο κατάστημα είναι ο καυκάς ,αλλά σε μερικά προιόντα του ειναι πανάκριβος όπως φωτιστικά ,καλώδια
Εγω παντα παιρνω καλωδια απο τους μεγαλους (οχι αυτον που αναφερεις) με 70% εκπτωση. Στα υπολοιπα 40%-50%. Ποσο ποιο κατω μπορει να παει;

theosou
12-07-11, 21:04
ναι έχεις δίκιο απλά το παλικάρι μου ζήτησε ονόματα για αυτο το ανέφερα,έχω τιμολόγια κανονικά και πέρνω καλές εκπτώσεις δεν μπορώ να πω ,απλά ψάχνομαι για κάτι καλύτερο διότι σε μερικα προιόντα οι εκπτώσεις είναι ποιο χαμηλές και τα προιόντα είναι εξήσου ακριβά μαζί με την έκπτωση έστω και 1% παραπάνω έκπτωσης όταν έχεις υψηλο λογαριασμο είναι αρκετό το κέρδος....Ενοειται ότι μιλαμε για πάνω απο 150 ευρώ

button
12-07-11, 23:08
Ο Γιάννης είπε κάτι πολύ σωστό ...

Προσωπικά προτιμώ να πληρώνω, κάτι παραπάνω, και να έχω τα υλικά σπίτι μου, παρά να "κάψω"
10ε βενζίνη, να "πάρω" δέκα τηλέφωνα, και να "φάω" ένα ολόκληρο απόγευμα, προκειμένου να
τα βρω.

Ε είπαμε οχι και όλη την πόλη ..


Τα φθηνότερα θα βρεις πάντα στο Ebay (τίποτα δεν πήρα μέχρι τώρα XD)