PDA

Επιστροφή στο Forum : Αδυναμία απαντήσεων και αποστολής μηνυμάτων



PARKER
24-07-11, 09:44
Καλημέρα.
Λοιπόν συμβαίνει το εξής περίεργο. Προσπάθησα να στείλω ένα pm σε άλλο χρήστη, αλλά δεν εμφανιζόταν το πλαίσιο για να γράψω. Δηλ. εμφανίστηκαν τα εικονίδια δεξιά, και ενώ το πλαίσιο που γράφουμε ξεκινούσε να εμφανιστεί, μετά εξαφανίστηκε.
Το ίδιο και όταν πάω να απαντήσω σε ένα θέμα.
Από άλλο υπολογιστή που προσπάθησα, δούλευε κανονικά. Έκλεισα και ξαναάνοιξα το pc αλλά τίποτα.
Σήμερα δοκίμασα να γράψω σε ένα άλλο forum, όπoυ εκεί έγραψα κανονικά.
Μετά δοκίμασα να γράψω εδώ και το πλαίσιο εμφανίστηκε κανονικά.
Με λίγα λόγια, το πλαίσιο εμφανίζεται και μπορώ να γράφω, μόνο αν "πάρω φόρα" από το άλλο forum(!!!!!!!!)
Τι μπορεί να φταίει? καιμμιά ιδέα?

j kalai
24-07-11, 10:27
Θα γραφεις στο αλλο φορουμ και θα κανεις copy-paste το url εδω και εμεις θα σου απανταμε σε αυτο εδω.:001_smile:

leosedf
24-07-11, 10:41
Κάτσε να μυρίσουμε τα δάχτυλα μας για το τι σύστημα έχεις, τι χρησιμοποιείς.

Πόσες φορές πρέπει να πούμε να αναφέρετε τον browser σας και λοιπές πληροφορίες?

PARKER
24-07-11, 10:52
Κάτσε να μυρίσουμε τα δάχτυλα μας για το τι σύστημα έχεις, τι χρησιμοποιείς.

Πόσες φορές πρέπει να πούμε να αναφέρετε τον browser σας και λοιπές πληροφορίες?
I.E. 8 (τον ίδιο χρησιμοποιώ και στο άλλο pc που μπαίνω και γράφω κανονικά).

leosedf
24-07-11, 11:02
Σίγουρα θα το δει ο διαχειριστής. Πάντως μου φαίνεται πρόβλημα του browser παρά του συστήματος.

PARKER
24-07-11, 11:05
Σίγουρα θα το δει ο διαχειριστής. Πάντως μου φαίνεται πρόβλημα του browser παρά του συστήματος.
Σωστή η σκέψη, με το firefox που γράφω τώρα, οκ.

GeorgeVita
24-07-11, 14:13
...Προσπάθησα να στείλω ένα pm σε άλλο χρήστη, αλλά δεν εμφανιζόταν το πλαίσιο για να γράψω. Δηλ. εμφανίστηκαν τα εικονίδια δεξιά, και ενώ το πλαίσιο που γράφουμε ξεκινούσε να εμφανιστεί, μετά εξαφανίστηκε...

Στους νέους IE υπάρχει μιά επιλογή απο το menu επάνω στα δεξιά: εργαλεία > προβολή συμβατότητας
Χωρίς αυτη την "συμβατότητα" μερικές φορές οι σελίδες "ξεβιδώνονται" (http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=55219).
G

PARKER
24-07-11, 14:25
Δεν είναι αυτό, προς το παρόν το ξεπερνάω πατώντας απάντηση στο θέμα, μετά πατάω προεπισκόπηση (με κενή απάντηση), μου απαντάει "Το μήνυμα που καταχωρήσατε είναι πολύ σύντομο. Παρακαλώ αυξήστε το μήνυμά σας κατά 8 χαρακτήρες " και μου εμφανίζει )με τη 2η - 3η προσπάθεια το πλαίσιο απάντησης!!:blush::blush: