Σύνδεση

Επιστροφή στο Forum : Ebay and refund



Αποστόλης1
10-08-11, 01:00
Έκανα μια αγορά και μου έστειλε κάτι διαφορετικό που δεν δουλεύει σωστά, του έστειλα μνμ(μέσω Ebay) και απάντησε ότι δεν τον συμφέρει να ξαναστείλει αλλά μου επιστρέφει το ποσό αφού του στείλω το Mail μου και το ID μου στο Ebay, άλλη φορά που είχα παρόμοια περίπτωση μου τα επέστρεψαν χωρίς περιστροφές, δεν του έχω απαντήσει γιατί με βάζει σε υποψίες.
Έχει κανείς σας ιδέα τι μπορεί να παίζει εκτός της καθυστέρησης??

minusplus
10-08-11, 09:25
Ο πωλητής έχει καλά ποσοστά σε πωλήσεις?
Εφόσον του έστειλες μήνυμα, δεν έχει το mail σου κ το ID σου απο την αγορά?
Εκτός άν εννοείς οτι σου ζητάει στοιχεία της κάρτας σου...

JOUN
10-08-11, 10:28
Εφόσον του έστειλες μήνυμα, δεν έχει το mail σου κ το ID σου απο την αγορά?

Το ID το εχει το μειλ οχι, αφου μιλατε μεσω ebay..Στο ζηταει για να σου στειλει τα λεφτα και να ειναι σιγουρος οτι δεν θα κανει λαθος.

selectronic
10-08-11, 19:29
Η μόνη κομπίνα που μπορώ να σκεφτώ είναι να σε «τρενάρει» μέχρι να περάσει ο 1,5 μήνας που δίνει το paypal για να κάνεις παράπονο, και μετά απλώς να μην σου ξαναπατήσει…

Μπορεί βέβαια και να μην είναι απατεώνας ο άνθρωπος, δεν έχει «καλό» rating?

savnik
11-08-11, 00:32
Το ID το εχει το μειλ οχι, αφου μιλατε μεσω ebay..Στο ζηταει για να σου στειλει τα λεφτα και να ειναι σιγουρος οτι δεν θα κανει λαθος.
Εφ' όσον έκανε αγορά, ο πωλητής γνωρίζει το email του αγοραστή.

JOUN
11-08-11, 02:07
Σωστα,ξεχασα οτι μετα το μαθαινει απο το Paypal.

Αποστόλης1
11-08-11, 09:08
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και εγώ πιστεύω ότι τα στοιχεία που ζητάει τα έχει και γιαυτό η απορία μου. Για απατεώνας δεν φαίνεται, ούτε το ποσό είναι μεγάλο για να υποθέσω καθυστέρηση επιστροφής.
Επειδή όμως τελευταία έχω πάρει αρκετές "ενημερώσεις από την τράπεζα για πρόβλημα της κάρτας" με έχει κάνει πιο δύσπιστο.
Του έστειλα αρνητική (ίσως βιάστηκα) και άνοιξα θέμα.