PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με Task Manager



graven24
19-08-11, 21:36
Καλησπέρα
Έχω Windows 7 και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τον Task Manager.Κάθε φορα που προσπαθώ να τερματίσω μια εργασία από τον Task Manager και η εργασία τερματίζεται δεν παύει όμως να φαίνεται από την καρτέλα διεργασίες τους task.
Τι παίζει να φταίει?
Ευχαριστώ για τον χρόνο που διαθέσατε και για καθε απάντηση.

vivident
19-08-11, 22:24
Εισαι σιγουρος οτι εχει κλεισει?
Για δοκιμασε να τερματισεις το explorer.exe
μετα πατα αρχειο --> νεα διεργασια και γραψε explorer.exe για να επανελθει.

agis68
19-08-11, 22:30
δοκιμασε να σβησεις και την επομενη καταγραφη...κανε τερματισμο εργασιας τι μηνυμα βγάζει? Ετσι γενικα θα εκανα μια ρεκοβερυ του λειτουργικου απο το CD του οποτε δεν επηρεαζονται και δεδομενα που εχεις.....

graven24
20-08-11, 12:51
Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις.

vivident
Είμαι σιγουρος για τον τερματισμο καθε προγραματος αφου για παραδειγμα οταν κλεινω τον browser (Chrome) και μετα απο λιγο προσπαθω να τον ανοιξω δεν νιώθει καθολου. Ανοιγοντας το task manager μου δειχνει οτι το πρόγραμμα ειναι ανοιχτό.
Δοκίμασα και με το explorer.exe αλλά και πάλι τίποτα.

agis68
Δυστυχώς δεν έχω το CD του γιατί εχει χαθεί καπου και δεν το έδωσα πολυ σημασία γιατι δεν ήταν τιποτα άλλο απο διανομή της εταιρίας απο οποy αγορασα τον υπολογιστή (Oktabit)

Το πρόβλημα δεν είναι στον browser και στα αλλά μικρά προγράμματα αλλά σε εφαρμογές "βαριές" όπως photoshop,παιχνίδια κ.α. που μετά απο τον κλείσιμο τους για να τα ξανά ανοιξω πρέπει να κάνω επανεκκινηση τον υπολογιστή.

agis68
20-08-11, 16:24
τι ειναι λαπτοπ και πιο?.....πες μου λεπτομερειες μοντελλου....να σου στειλω κοπια του επισημου retail recovery CD που δουλευει με οτι κωδικο βαλεις (εννοω σηριακο κλειδι)


Αιντε Καρντάση μου! Να φυσηξει ο Βαρδαρης στον υπολλογιστη σου να κατεβάζεις τριγωνα πανοραματος και να ευχαριστας το Στρατηλάτη....

graven24
21-08-11, 00:31
τι ειναι λαπτοπ και πιο?.....πες μου λεπτομερειες μοντελλου....να σου στειλω κοπια του επισημου retail recovery CD που δουλευει με οτι κωδικο βαλεις (εννοω σηριακο κλειδι)


Αιντε Καρντάση μου! Να φυσηξει ο Βαρδαρης στον υπολλογιστη σου να κατεβάζεις τριγωνα πανοραματος και να ευχαριστας το Στρατηλάτη....

Ευχαριστω πολυ για την απάντηση αλλά και για την βοήθεια.
Δεν ειναι laptop αλλα desktop με Windows 7 32-bit
Intel Core i3-540 3.07GHz RAM Kindston DDR3 4g και mobo Intel DH55PJ.
Ελπιζω να ειναι αρκετα.

vivident
22-08-11, 01:39
Τον κωδικο απο τα windows τον εχεις?
Αν ναι κατεβαζεις απο καποιο σαιτ τα 7 χ32 και τελειωσε η υποθεση.

Leonardo
15-09-11, 13:24
Τερματισε το απο τις διεργασιες και οχι απο τις εργασιες.
Το ιδιο μου εκανε και εμενα με win7 στο winamp και οταν το τερματιζα απο τις διεργασιες ανοιγε κανονικα!