PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΓΟΡΆ ΑΥΤΟΚΊΝΗΤΟΥ



Zak
22-08-11, 21:52
Σκέφτομαι να Πάρο αυτοκίνητο
1300 κυβικά το πoli μέχρι 2.000 euro από 98, 99 μοντελο και Πίο καινούργιο με A/C φυσικά και θα πληρώσω παραπάνω 150 ασφάλειά 210 το σιμά και κάνα 200 μεταβίβασή



Το θέμα είναι ότι δεν ΈXο σταθερή δουλειά άλλα ειμai 24 χρόνο και μεταφορικό δικό μου δεν exο .
Tα λεφτά σχεδόν τα exο και Λεό με το που το Πάρο μόλις δουλεύω να το πληρώνω , περίπου κάνα 200- 250 ευρό το μίνα τα έξοδά .
ΘΈΛΩ ΝΑ ΡΩΤΉΣΩ ΑΞΊΖΕΙ ΝΑ ΜΠΟ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΊΑ ?

leosedf
22-08-11, 22:22
250 ευρώ το μήνα????
Εδώ άλλος ηλεκτρική κουζίνα παίρνει με 30 ευρώ το μήνα και πάλι δεν τα βγάζει.
Αν νομίζεις ότι αντέχεις να δίνεις τόσα το μήνα μαζί με τα υπόλοιπα σου έξοδα πάρτο. Όταν όμως μου λες δεν έχω σταθερή δουλειά κλπ δεν μου φαίνεται και τόσο ασφαλές.

Το ότι είσαι 24 χρονών και δεν έχεις μεταφορικό το λες με ντροπή? Υπάρχουν άνθρωποι 35-40 που δεν έχουν δεν λέει κάτι αυτό.

KOKAR
22-08-11, 22:52
φίλε Χρονη το ποσό που λες ειναι υπερβολικά μεγαλο για τις μαύρες μέρες που ζουμε
με τα νεα μέτρα ο μισθός των νεων κάτω απο 25 ετων θα μειωθούν και άλλο και όπως
καταλαβαίνεις θα μπεις σε μεγάλο μπελά, τωρα εαν μένεις με τους δικούς σου και δεν
έχεις ενοίκια - ΔΕΗ - ΟΤΕ - ΕΥΔΑΠ - φαγητο κ.λ.π τοτε τι να πω, κανε οτι σε φωτίσει ο Θεος..

radioamateur
23-08-11, 00:35
Δεν κάνεις καμιά βόλτα σχιστό μεριά να κάνεις χάζι αυτοκίνητα από 500 ευρώ;

Προσωπικά δεν θα σου πρότεινα να αγοράσεις αυτοκίνητο γιατί όποιος αγόρασε έχει σταθερά το χέρι στη τσέπη.Θες μια συμβουλή;Αγόρασε ποδήλατο σπαστό μπαίνει και στο μετρό ξέρεις το παίρνεις και στη δουλειά...

Και αν χρειαστείς αυτοκίνητο σταματισε ταξιτζή αλλά προσοχή στο ταξίμετρο γιατί είδα ταξίμετρο να γυρίζει σαν ανεμιστήρας... πρόσφατα...

Για να στο λέω υπάρχει λόγος...