PDA

Επιστροφή στο Forum : ασυρματη καμερα παρακολουθησης μεσω internet



christakosxo
25-08-11, 17:21
γεια σας !! ενδιαφερομαι για τοποθετηση καμερων παρακολουθησης μεσω ιντερνετ σε κτιριο περιπου 350 τμ . θα ηθελα να μου προτεινετε ιδεες υλικα (χαρακτηριστικα) καθως θα ηθελα αν γινεται να μην μπει υπολογιστης στο χωρο παρακολουθησης !! οποιος μπορει ας βοηθησει !! :) ευχαριστω !!!!

info@kalarakis.com
25-08-11, 17:30
Ενδιαφέρεσαι για real time ή να έχεις πρόσβαση από το internet
Το κτήριο έχει φυσικό φωτισμό? Θέλει να βλέπεις και σκοτεινά Σε τι απόσταση απο τη κάμερα? Τι διαστάσεις έχει το κτήριο Ειναι στενόμακρο ? παραλληλόγραμμο Έχει κολώνες
Αυτά ειναι σημαντικά για να πάρεις απαντήσεις , και θα ακολουθήσουν και άλλες ερωτήσεις.

christakosxo
25-08-11, 17:50
δεν εχω ακριβεις διαστασεις αυτη τη στιγμη !! στη πορεια θα μαθω !!! το σχημα παντως του κτιριου ειναι ορθογωνιο παραλληλεπιπεδο και προκειται για κτηνοτροφειο !!! πανω κατω απο το σχημα και τα τετραγωνικα βγαινει μια εικονα για τισ διαστασεις !!! θα μαθω ομως στη συνεχεια τις διαστασεις !!! τι εννοεις real time φιλε μου ????

katohi13
25-08-11, 18:07
Καλή επιλογή είναι οι κάμερες axis (ιταλικές) είναι αρκετά καλές και έχουνμια μεγάλη γκάμα που καλύπτουν όλες τις απαιτήσεις που θέλει ο πελάτη σου. Αν τονενδιαφέρει απλά να βλέπει αν κάποιος παραβιάζει το κτήριο τότε είναι πιο οικονομικότο project αλλά αν θέλει να διακρίνει και χαρακτηριστικά τότε πάμε σεπιο ακριβές.

Ααα! Ξέχασα να σου πω πως είναι ip κάμερες και PoE (ανενδιαφέρεσαι), επίσης δεν χρειάζεται υπολογιστή, όλες σε ένα switch και από κειστο router και μετά βγαίνουν προς τα έξω. Εσύ μπορείς να τις παρακολούθααπό οπουδήποτε έχεις internet (και στο κινητό σου με κατάλληλη εφαρμογή) ψάξε λίγο στο google κάτι θαβρεις.

info@kalarakis.com
26-08-11, 14:52
real time einai ayto poy lei o katoh13 meta to AAA!