PDA

Επιστροφή στο Forum : Κινητά τηλλεφωνα -επισκευή τους ...



autom1985
26-08-11, 11:37
Καλημέρα σε όλους .. Χτες έκανα εγγραφή και έχω φάει γερό κόλλημα με το συγκεκριμένο site - μακάρι να υπήρχαν και άλλα παρόμοια

λοιπόν έχω ένα κινητό τηλέφωνο ( tv mobile phone) το οποίο μου χάλασε η οθόνη αφής δεν δουλεύει,καθώς το άνοιξα ,πολύ προσεκτικά γιατί πλέον τα χουν κατασκευάσει έτσι ώστε να μην αφήνουν μεγάλο περιθώριο "παρέμβασης εξωτερικής", παρατήρησα λοιπόν ότι έχει χαλάσει η σύνδεση πάνω σε πλακέτα του καλωδίου flex cable
Το πρόβλημα μου είναι ότι πήγα σε πολλά καταστήματα επισκευών κινητών αλλά η απάντηση ήταν κοινή σε όλα :"Λυπούμαστε αλλά δεν μπορεί να φτιαχτεί το συγκεκριμένο κινητό"
Θα ήθελα την άποψη σας και το κατά πόσο είναι εφικτό και με ποιόν τρόπο η κόλληση σε τόσο λεπτής διατομής καλωδιάκια.

ευχαριστώ πολύ

KOKAR
26-08-11, 11:54
δοκίμασε μήπως βρεις στο ebay τα parts που θέλεις γιατί εδώ είναι λίγο δύσκολο.....
καλό ειναι να βάλεις και καμιά φώτο του τηλεφώνου μήπως και το εχει κανένας

rep
26-08-11, 11:58
Γενικα τα ποιο πολλα καταστηματα οπως και εγω αποφευγω να κανω επισκευη κινεζικα κινητα ,τωρα αν ξεκολησε απλα και θελει κολλημα θα βρεις καποιον ,αλλα αν κοπηκε κλαφτω...

leosedf
26-08-11, 22:52
Ίσως να μπορείς να βρεις εξαρτήματα π.χ. καινούριο flex αλλά μόνο από έξω.
Βασικά το πετάς και δεν ξαναπαίρνεις κινέζικο.

Το θέμα μεταφέρθηκε σε πιο κατάλληλη κατηγορία.

agis68
28-08-11, 12:22
αν εχει χαλασει το φλεξ καλωδιο εγω στο φτιαχνω....ελα για καφε να το δουμε......