PDA

Επιστροφή στο Forum : Βιβλία Γκαρούτσος



ΠΑΞΙΜΑΔΗΣ
31-08-11, 23:54
Καλησπέρα. Έχει κανείς βιβλία απο τον Γκαρούτσο? υπάρχουν πουθενα σε ηλεκτρονική μορφή? :001_unsure:

AAEIV
01-09-11, 00:29
Γκαρούτσος???

Για ποιο αντικείμενο το θες?

ΠΑΞΙΜΑΔΗΣ
02-09-11, 10:42
κυρίως για τα μαθηματικά αλλά θα ήθελα και τα υπολοιπα αν υπάρχουν κυρίως σε ηλεκτρονική μορφή. έχεις τίποτα στα υπόψιν ?

p.gabr
02-09-11, 11:27
Δεν νομιζω αυτα ειναι προσφατα και διδασκονται ακομσ

AAEIV
02-09-11, 12:41
Κοίτα, δεν χρησιμοποιώ Γκαρούτσο και δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα...
Φαντάζομαι, τα χρειάζεσαι για ασκήσεις και επειδή είναι σχετικά δύσκολο να τα βρεις σε ηλεκτρονική μορφή, ψάξε στο νετ σε ιστοσελίδες καθηγητών διάφορων πανεπιστημίων (ελληνικών και ξένων). Πολλές φορές ανεβάζουν ασκήσεις,λυμένες. Με ένα search στον γούγλη του τύπου "ασκήσεις γραμμικής άλγεβρας" ή "exercises in complex analysis" νομίζω, εκ πείρας, πως θα βρεις αρκετό υλικό.

Επίσης για πολλά διάσημα βιβλία, ξένων συγγραφέων, υπάρχει και το λυσάρι (solutions' manual). Με μια αναζήτηση θα βρεις τα περισσότερα.

Σου απαντάω λίγο γενικά...γιατί δεν ξέρω τι ακριβώς ψάχνεις.
Ελπίζω να βοήθησα:wiink:
Ότι άλλο χρειαστεί, εδώ είμαστε...

vampiris
02-09-11, 22:52
Ορισμένα βιβλία του Γκαρούτσου τα είχε ανεβάσει ένα παλικάρι σε ένα blog! Ο Γκαρούτσος του ζήτησε να διαγράψει τα links που παρέπεμπαν στο rapidshare, αλλά ο ίδιος είχε γράψει ότι θα έδινε τα links σε όποιον τα ζητούσε. Με λίγα λόγια κάποια βιβλία υπάρχουν σε ηλεκτρονική μορφή αλλά χρειάζεται ψάξιμο για να τα βρεις...

Από εκεί και πέρα, εάν ισχύει αυτά που ειπώθηκαν στο #5, θα βρεις πολύ υλικό στο Internet αλλά στην Αγγλική γλώσσα!

AAEIV
02-09-11, 23:25
Εννοείται στα αγγλικά...
Δυστυχώς στο εξωτερικό λειτουργούν τελείως διαφορετικά...
Μέχρι και τις διαλέξεις σε DVD βγάζουν!!!

Επειδή θέλει μαθηματικά, νομίζω θα καταφέρει να βγάλει άκρη...

Κατά την γνώμη μου, αν θες να μάθεις μην χρησιμοποιήσεις Γκαρούτσο σαν κύριο βοήθημα...
Αν θες απλώς να περάσεις, πάω πάσο...

Ψάξε επίσης σε forums σχολών.Πολλά παιδιά είτε τα χαρίζουν είτε τα δίνουν πολύ φθηνά...

Ελπίζω αυτό το τελευταίο να βοηθήσει...