PDA

Επιστροφή στο Forum : ψηφιακη τηλεοραση στο αυτοκινητο



ioannis_83
22-10-11, 18:15
εχς παρει μια f&U 7ιντση για το αυτοκινητο με mpeg4 δεκτη.το προβλημα ειναι οτι οταν ειναι ανοικτα ποιανει,ενω οταν ειμαι μεσα στιν πολη ας πουμε δε δειχνει τιποτα.η κεραια που εχι μεσα εχει τοποθετηθει στον ουρανο.και ρωταω.αν παρω ενα ενισχυτακι σαν αυτο

http://www.ebay.com/itm/Powered-TV-Antenna-Signal-Amplifier-DC-12V-Auto-Car-/390353933625?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item5ae2e85539

θα κανει τιποτα η τζαμπα θα το παρω?βασικα αν καποιος γνωριζει ας μου πει γενικα επι του θεματος,για να ψαχτω πιο στοχευμενα.

ioannis_83
23-10-11, 23:00
καμια γνωμη???

ΜΑΚΗΣ ΔΟΡ
24-10-11, 00:17
Η κεραία στον ουρανο υποθέτω ότι είναι με τη μαγνητική βάση το καλώδιο είναι λεπτό ή χονδρό?

ioannis_83
24-10-11, 17:28
σωστα,ειναι με μαγνητικη βαση και λεπτο καλωδιο,σκεψου καλωδιο στο παχος καλωδιου φορτιστη κινητου.

ΜΑΚΗΣ ΔΟΡ
24-10-11, 21:42
Aυτή σαν κεραια είναι πάρα πολύ καλή για αυτοκίνητο πάντα αλλά υπάρχει και με χοντρό καλώδιο σαν αυτό της τηλεόρασης το άσπρο και έχει πολύ καλλίτερη απόδοση οι ενισχητές δεν κάνουν και πολλά πράγματα βρές καμιά κεραία με χοντρό καλώδιο πρέπει να έχει η ROADSTAR.

ioannis_83
24-10-11, 21:50
δε γινεται να μπει χοντρο καλωδιο,αυτο και περναει ισα ισα απο κει που το χω περασει.δηλαδη οχι για ενισχυτη,δε θα κανει διαφορα?το προβλημα μου ειναι σε κλειστα μερη με πολυκατοικιες,στα ανοιχτα ποιανει.

nikolasr200
28-10-11, 22:56
σε ενδιαφέρει συγκεκριμένα η τηλεόραση ή απλά θες να έχεις ποικιλία στις επιλογές του τι βλέπεις..???
εγώ προς το παρόν έχω αποκλείσει την περίπτωση τηλεόρασης, ακριβώς γιατί αμφιβάλλω αν βρω κεραία με επιθυμητό σήμα, αλλά επειδή δεν είχα και usb μου πρότειναν τη λύση σύνδεσης ενός wd hd tv ώστε να συνδέσω usb στικάκι ή σκληρό και να έχω αμέτρητες επιλογές