PDA

Επιστροφή στο Forum : Μετατροπή αρχείων jpg σε pdf



ΜΑΚΗΣ ΔΟΡ
22-10-11, 22:34
Παιδιά γειά σας μετατρέπω κάποια έγγραφα που τα έχω κάνει σάρωση σαν εικόνες (jpg) σε pdf όταν τα μεταφέρω στο κινητό όμως χάνουν την ευκρίνεια κατα τη μεγένθυση ενώ στον Η/Υ όχι, όταν τα μεταφέρω σαν εικόνες (ipg) είναι τέλεια λετε να φταίει το πρόγραμμα μετατροπής?

Κυριακίδης
23-10-11, 12:43
Σίγουρα από το κινητό σου είναι ..... αλλά εγώ το έκανα αυτό με κινητό Samsung 900ι. ; Όλα τα κινητά δεν είναι ίδια. Το ζούμ που έχει το Samsung εκτός του ότι μεγεθύνει την εικόνα βηματικά με + και - . έχει και δυνατότητα μετακίνησης με μπάρες δεξιά - αριστερά πάνω - κάτω.

ΜΑΚΗΣ ΔΟΡ
23-10-11, 22:36
Δεν πρέπει να είναι απο το κινητό γιατί το ιδιο έγγραφο σαν εικόνα (jpg) στο κινητό οσο ζούμ και να κανω δεν αλλοιώνεται καθόλου επίσης στο κινητό έχω μεταφέρει αλλα αρχεία pdf κατευθείαν χωρίς μετατροπή π.χ. τιμοκαταλόγους με κείμενο και εικόνες και πάλι όσο ζούμ και να κάνω δεν χανει καθόλου ευκρίνεια.

plouf
24-10-11, 00:51
ειναι το πρόγραμα προβολης του κινητού σου
τα άλλα που λές δεν έχουν εικόνα αλλα κείμενο το οποιο όσο και να το μεγαλώσεις επανασχεδιάζεται (οι γραμματοσειρές εινα ιδυανισματικά σχεδια)

το θέμα σου είναι η εικόνα στο pdf .. αν έχεις κινητό με λειτουργικό σύστημα δοκίμασε άλλο viewer πχ http://www.foxitsoftware.com/products/mobilereader/