PDA

Επιστροφή στο Forum : Μία ΩΡΑ μόνο πίσω???



SRF
29-10-11, 21:28
Έφτασε η ημέρα... η καλύτερα η ΝΥΚΤΑ... :wiink: που θα πάμε ΟΛΟΙ μία ώρα πίσω στα ρολόγια... και μαζί και 40+ χρόνια πίσω στα οικονομικά μας!!!

Άντε... μιά και θα είναι νύκτα... να δούμε & ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΞΑΣΤΕΡΙΑ!!!

KOKAR
29-10-11, 23:12
http://2.bp.blogspot.com/_Zg5jWVSGvoc/TBHjkuPgrhI/AAAAAAAALgI/b3hTqOtJobY/s1600/%CE%9A%CE%A1%CE%95%CE%9C%CE%91%CE%9B%CE%91.jpg

agis68
30-10-11, 00:38
Bέβαια το Υπ Οικονομικων σκεφτηκε μια ακομη φορορολια...εφοσον τα ρολογια πανε μια ωρα πίσω επειδη κερδισζουμε μια ωρα υπνο πχ τη πρωτη μέρα θα κρατηθει ο μισθος της επομενης μέρας (Δευτερα) και θα δουλέψουμε όλοι μια ακομη ωρα απλήρωτη και αυτη.... επισης το Μαιο που θα παμε μια ωρα μπροστά θα πληρωσουμε διπλα εκεινη τη μέρα....πως μας σκεφτεται η κυβερνηση.....

Κωστης
30-10-11, 11:42
Καλημερα, δεν πανε λεω εγω να ^*$%%()__^^%%%$@@@@@!<<<>>>??|||}}}

KOKAR
30-10-11, 12:29
Καλημερα, δεν πανε λεω εγω να ^*$%%()__^^%%%$@@@@@!<<<>>>??|||}}}

να γ@μιθουνε εννοείς ?
και γιατί δεν το λες ? οεο ?

aeonios
30-10-11, 13:04
Νομίζω φίλε Κόκαρ αυτό ακριβώς ήθελες να πεις:

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/381657_210423102364493_100001904143440_488420_1588 116199_n.jpg

panos_panopoulos
30-10-11, 13:32
Οχι ! Aeonie και Kokar οχι στην κρεμάλα! ο σωστός τρόπος που πρέπει να γίνει είναι με ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΚΑΡΕΚΛΑ! και ξέρετε γιατί;;; Μα γιατί άλλο για να ΝΙΩΣΟΥΝ ΣΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ !!! (και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε).

KOKAR
30-10-11, 15:06
αγαπητοί μου Παναγιώτη και Νικηφόρε εχετε λάθος !
σε εποχή λιτότητας δεν θα χρησιμοποιούσα ποτε πάνω απο μια κρεμάλα και φυσικά ουτε "δραχμή" για ρεύμα !
μια κρεμάλα για όλους !

agis68
30-10-11, 16:33
κοιτα μπορει η κρεμάλα μπορει να ειναι πιο σικ με την έννοια οτι δεν θα χυθει αίμα...αλλα εδω θέλει κονσερβοκουτι....ετσι να πεθαινουν και να βασανίζονται....

KOKAR
30-10-11, 16:44
αν θες να βασανίζονται μπορείς να τους βαλεις να κάνουν τσουλήθρα πάνω σε ξυραφάκια και να πέφτουν σε ενα βαρέλι με οινόπνευμα !!!!
τι σκ@τ@ λεω ο Ταραντινο (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9A%CE%BF%CF%85%CE%AD%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BD_% CE%A4%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AF%CE%BD%CE %BF) ρε φουστη μου....

Κωστης
30-10-11, 16:51
αν θες να βασανίζονται μπορείς να τους βαλεις να κάνουν τσουλήθρα πάνω σε ξυραφάκια και να πέφτουν σε ενα βαρέλι με οινόπνευμα !!!!
τι σκ@τ@ λεω ο Ταραντινο (http://el.wikipedia.org/wiki/Κουέντιν_Ταραντίνο) ρε φουστη μου....

Αυτο θα ηταν οτι Καλητερο πριν την κρεμαλα και μετα κρεμασμα!!!!!!!!

spyropap
01-11-11, 20:09
http://www.youtube.com/watch?v=TgDPWv6eCkg

Hangman, hangman, hold it a little while,_ Δήμιε περίμενε
I Think I see my friends coming, Riding a many mile._Βλέπω τους φίλους μου να έρχονται από μακριά.
Friends, you get some silver?_Φίλοι μου φέρατε ασήμι;
Did you get a little gold? _φέρατε χρυσό;
What did you bring me, my dear friends? Keep me from the Gallows Pole._Τι φέρατε φίλοι μου για να με σώσετε από την κρεμάλα;
What did you bring me to keep me from the Gallows Pole?

I couldn't get no silver, I couldn't get no gold, _Δεν έφερα ούτε ασήμι, δεν έφερα χρυσό
You know that we're too damn poor to keep you from the Gallows Pole. _Ξέρεις ότι είμαστε φτωχοί για να σε σώσουμε από την κρεμάλα..
Hangman, hangman, hold it a little while,_Δήμιε περίμενε
I think I see my brother coming, riding many a mile._Βλέπω τον αδερφό μου να έρχεται από μακριά.
Brother, you get me some silver?_Αδερφέ μου έφερες ασήμι;
Did you get a little gold?_έφερες μήπως χρυσό;
What did you bring me, my brother, to keep me from the Gallows Pole?_Τι έφερες αδερφέ μου για να με σώσεις από την κρεμάλα;

Brother, I brought you some silver, yeah._Αδερφέ έφερα λίγο ασήμι
I brought a little gold, I brought a little of everything _έφερα λίγο χρυσό, έφερα λίγο από όλα
To keep you from the Gallows Pole._για να σε γλυτώσω από την κρεμάλα
Yes, I brought you to keep you from the Gallows Pole.

Hangman, hangman, turn your head awhile, _Δήμιε στάσου, περίμενε
I think I see my sister coming, riding many mile, mile, mile. _Βλέπω την αδερφή μου να έρχεται από μακριά
Sister, I implore you, take him by the hand, _Αδερφή σε ικετεύω, πάρε τον από το χέρι
Take him to some shady bower, save me from the wrath of this man,_πείσε τον και σώσε με από την μανία του τρελού
Please take him, save me from the wrath of this mad, man. _παρακαλώ πάρε τον και σώσε με από αυτόν

Hangman, hangman, upon your face a smile, _Δήμιε διακρίνω χαμόγελο
Tell me that I'm free to ride, _Πες μου ότι είμαι ελεύθερος
Ride for many mile, mile, mile._να τρέξω μακριά

Oh yes, you got a fine sister, She warmed my blood from cold,_Ναι η αδερφή σου είναι ωραία, μου ζέστανε το αίμα
She warmed my blood to boiling hot to keep you from the Gallows Pole,_με ζέστανε για να σε σώσει από την κρεμάλα
Your brother brought me silver, Your sister warmed my soul, _Ο αδερφός σου μου έφερε χρήμα, η αδερφή σου ζέστανε την ψυχή μου,
But now I laugh and pull so hard, see you swinging from the Gallows Pole_και τώρα εγώ γελώ, τραβώ δυνατά, και σε βλέπω να κρέμεσαι από την κρεμάλα!

But now I laugh and pull so hard, see you swinging from the Gallows Pole
Swingin' on the gallows pole!