PDA

Επιστροφή στο Forum : Ευπρόσδεκτα όλα τα σχόλια σας



CasperG
01-11-11, 20:09
Καλησπέρα σε όλους και όλες,

Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας, μια προσπάθεια που κάνουμε μερικά άτομα μέσω της ιστοσελίδας:
www.hlektronika.gr

Ο σκοπός είναι η ενημέρωση χαλαρού περιεχομένου και υπάρχει και μια, αν θέλετε, «πρωτοτυπία» στην ιστοσελίδα αυτή.
Τα λεγόμενα Troll Wars όπου το κοινό «ψηφίζει» με LIKE του Facebook μέσα στη σελίδα, διάφορα θέματα ταμπού, όπως:

Δ.Α.Π. - Ν.Δ.Φ.Κ. vs Π.Α.Σ.Π.
www.hlektronika.gr
Μελαχρινές vs Ξανθιές
www.hlektronika.gr
Καλαμάκι vs Σουβλάκι
www.hlektronika.gr
Μπουγάτσα με τυρί vs Τυρόπιτα
www.hlektronika.gr
ΠΑΟ vs ΟΣΦΠ
www.hlektronika.gr
και πολλά ακόμη θέματα ποικίλου περιεχομένου.

Εάν σας αρέσει η ιστοσελίδα, παρακαλώ κάντε LIKE στο επάνω μέρος της.
Ευπρόσδεκτα όλα τα σχόλια σας (θετικά και αρνητικά) και φυσικά οι ιδέες σας.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

-nikos-
01-11-11, 20:43
αυτο το φατσοβιβλιο σας εχει κανει ολους αμερικανακια

GeorgeVita
01-11-11, 21:06
Από το 4 Τροχοί forum:

Spaming θα ήταν το σωστό όνομα για το site σου.

ενώ σε άλλα forums γράφουν:

trollin,too mainstream

Εδω ειναι το φορουμ καλε των προσωπικων σχεσεων.Συν οτι απαγορευεται η διαφημιση.

Πλάκα έχεις εσυ


G

CasperG
02-11-11, 01:12
Να είσαι καλά που κάθεσαι και ψάχνεις τι λένε στα άλλα forum για εμάς.
Αν βρεις και άλλα, βάλε τα εδώ να τα έχω μαζεμένα γιατί δεν έχω χρόνο να κάνω εγώ την έρευνα που έκανες. :wiink:

moutoulos
02-11-11, 01:32
Τάσο ..., την ξέρεις την παροιμία που λέει "Δουλειά δεν είχε ο διάολος ...".

GeorgeVita
02-11-11, 09:21
...Αν βρεις και άλλα, βάλε τα εδώ να τα έχω μαζεμένα ...

Δεν πρόλαβα να βρω όλα τις "παλιές" (δηλαδή χθεσινές) καταχωρήσεις γιατί στα σοβαρά forums τα διαγράψανε αμέσως! Εδώ έχουμε ακόμη λίγη όρεξη για διασκέδαση ...
G

CasperG
02-11-11, 10:33
Πω πω, το Insomnia δηλαδή με τα 190.040 μέλη που δεν το έσβησε (και ούτε θα το σβήσει) δεν είναι σοβαρό ε;
Για κάνε σύνδεση με την πραγματικότητα…

Απλά, όσοι είναι κομπλεξικοί σαν εσένα, αντιδράνε σαν εσένα.
Αυτό δεν σημαίνει ότι έχουν σοβαρό forum ή ότι είναι η πλειοψηφία.
Εγώ την δουλειά μου την κάνω ακόμη και με κράξιμο, ακόμη και με delete.

Καλή σου ημέρα! :001_tt2:

GeorgeVita
02-11-11, 10:56
... Για κάνε σύνδεση με την πραγματικότητα…
Απλά, όσοι είναι κομπλεξικοί σαν εσένα, αντιδράνε σαν εσένα...

Μήπως πας μόνος σου κόντρα στον τίτλο του θέματος ("Ευπρόσδεκτα όλα τα σχόλια σας");

Ας σοβαρευτούμε λίγο:
Τι προσφέρει η "Πανελλήνια ανακοίνωση της ιστοσελίδας σου" εκτός από τη διαφήμισή της;
Γιατί δεν μπορώ να εκφράσω τη γνώμη μου (ή τη διαμαρτυρία μου) για μια καθαρά κερδοσκοπική σου κίνηση στη δική μας "ιντερνετική κοινότητα";
Μήπως θεωρείς ότι η ιστοσελίδα σου "προσφέρει" στην τοπική πολιτιστική ανάταση;

G

CasperG
02-11-11, 11:01
στα σοβαρά forums τα διαγράψανε αμέσως! Εδώ έχουμε ακόμη λίγη όρεξη για διασκέδαση ...

Γιατί δεν μπορώ να εκφράσω τη γνώμη μου (ή τη διαμαρτυρία μου)
G

Διαγραφή = έκφραση γνώμης ή σχολιασμός;
Αν είναι έτσι, τότε πάω πάσο.

-nikos-
02-11-11, 11:09
κατι ''λεβεντες'' σαν τον τασο πληρωνονται απο τις εταιριες που
διαφημηζωνται μεσο του σαιτ τους με συμβαση επισκεψημοτητας
οντος κανει την δουλεια του με τσακομο η οχι.........
θα παρακαλεσω τους συντονιστες να κλειδοσουν το θεμα και να απενεργωποιησουν τα λινκ
ευχαριστω !!!

CasperG
02-11-11, 11:12
Ενώ τα Google Ads στη σελίδα αυτή δεν πληρώνουν ανάλογα με τα eCPM και Clicks ε;
Πληρώνουν ανάλογα με την προσφορά σας στην ανθρωπότητα. Χαχαχα.

Κυριακίδης
02-11-11, 11:22
Συμφωνώ με τον Νίκο . στα παραπάνω για να "κλειδώσουν" το συγκεκριμένο θέμα στο Link.

Εδώ στο hlektronika.gr ... που και που ξεφεύγουμε κάποιες φορές από τα "ουσιαστικά" θέματα μας. Αλλά αν το παρακάνουν τότε δεν θα λέγετε hlektronika.gr .....αλλά koutsompolio pashs fyseos.gr !!! . Αυτό μας έλειπε. !!

CasperG
02-11-11, 11:25
Για αυτό το λόγο δεν υπάρχει η κατηγορία: Εκτός Θεματολογίας -> Γενική Συζήτηση;

Ξέρετε, μας αρέσει σε όλους μας να υποστηρίζουμε την ελευθερία του λόγου όταν δεν μας «επηρεάζει». Εδώ όμως βλέπω κάτι διαφορετικό…

GeorgeVita
02-11-11, 11:59
Για αυτό το λόγο δεν υπάρχει η κατηγορία: Εκτός Θεματολογίας -> Γενική Συζήτηση;
Ξέρετε, μας αρέσει σε όλους μας να υποστηρίζουμε την ελευθερία του λόγου όταν δεν μας «επηρεάζει». Εδώ όμως βλέπω κάτι διαφορετικό…
Τάσο δε νομίζω ότι σε παρεξήγησα. Κατά τη γνώμη μου η δημιουργία του θέματος (που παράλληλα καταχωρήθηκε σε όλα τα forums) έγινε καθαρά για διαφήμιση και όχι για "Γενική Συζήτηση", όπως βέβαια και η παρουσία σου στο παρόν forum.
Δεν έχουμε θέμα "ελευθερίας του λόγου" αλλά "ρύπανση μέσω e-τοιχοκόλλησης". Προσωπικά δεν κρίνω την ύπαρξη της ιστοσελίδας σου αλλά τον τρόπο προώθησης (=spam (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A3%CF%80%CE%B1%CE%BC)).
G

CasperG
02-11-11, 12:04
Σε μερικά από τα forums υπήρξαν ουσιαστικές απαντήσεις με σχόλια για αλλαγές / προσθήκες στην ιστοσελίδα.

Πιστεύεις ότι υπάρχει τρόπος συζήτησης της σελίδας, χωρίς να γίνεται αναφορά στη διεύθυνσης της;
Σαφώς και γίνεται παράλληλα διαφήμιση, πως αλλιώς μπορείς να εκφέρεις γνώμη για κάτι εάν δεν το έχεις δει πρώτα;

GeorgeVita
02-11-11, 12:15
Ωραία, ας μπούμε στην ουσία του θέματος!

Η διαφήμιση της ιδέας σου θα γίνει πρώτα μέσα από "κοινότητες" στις οποίες είσαι ενεργός και η "κίνηση" θα έρθει σιγά σιγά. Δεν θα τους πάρεις όλους σβάρνα και θετικά/αρνητικά σχόλια = πελατειακή κίνηση. Αν δηλαδή κάποιο ενεργό μέλος του forum σκεφτεί να δημιουργήσει οποιαδήποτε ιστοσελίδα με θέμα "κραυγές απόγνωσης", ευχαρίστως θα το κοιτούσαμε και δεν θα ήταν ίδια η ενόχλησή γιατί "είμαστε ήδη μια παρέα". Το ίδιο ισχύει αν κάποιο μέλος έτυχε να δει κάτι. Απλά το αναφέρει.

Τώρα μάλλον ο ενθουσιασμός της όλης προσπάθειας έφερε την "καταιγίδα ενημέρωσης" αλλά επιμένω με τον λάθος (spam) τρόπο.

G

KOKAR
02-11-11, 12:25
Ενώ τα Google Ads στη σελίδα αυτή δεν πληρώνουν ανάλογα με τα eCPM και Clicks ε;
Πληρώνουν ανάλογα με την προσφορά σας στην ανθρωπότητα. Χαχαχα.

ρε μεγάλε, ενα φόρουμ εχει αρκετά έξοδα και απο την στιγμή που ειναι δωρεάν και οι χρήστες δεν πληρώνουν συνδρομη
στο eee.hlektronika.gr τοτε καλά κάνει και βάζει διαφημίσεις, πως άλλωστε θα μπορούσε να κρατηθεί ζωντανό το φόρουμ ?
νομίζεις οτι υπάρχει κανένα τσουβάλι που γεννάει φράγκα ?

CasperG
02-11-11, 12:27
Όπως εδώ υπάρχει forum με συγκεκριμένο θέμα τα ηλεκτρονικά, έτσι υπάρχουν και αλλού forum με άλλα συγκεκριμένα θέματα.


Εμείς σίγουρα δεν είναι δυνατών να είμαστε ενεργά μέλη σε όλα τα forum του διαδικτύου.
Εάν περιμένεις από τύχη κάποιος που μπήκε στην σελίδα σου, να μπει κιόλας στην διαδικασία να γράψει σε forum για αυτήν, τότε θα γεράσεις πριν γίνει σε πολλά forum και μάλιστα, δεν θα γίνει ποτέ σε όλα… (στατιστικά και μόνο να το πάρεις)

Αλήθεια, τι είναι το SPAM; Το ξέρεις ότι SPAM μπορούμε κάλλιστα να θεωρήσουμε το 90% των διαφημίσεων; Έντυπων ή μη; Επειδή κάποιος έχει λεφτά και βάζει το διαφημιστικό του σε όλες τις στάσεις λεωφορείων, αυτομάτως είναι και κοινά αποδεκτό από όλους; Όμως εκεί δεν έχω δει να «ανοίγουν» τις πινακίδες και να ξηλώνουν τα διαφημιστικά σε όλες τις στάσεις των λεωφορείων στη σειρά…

CasperG
02-11-11, 12:29
ρε μεγάλε, ενα φόρουμ εχει αρκετά έξοδα και απο την στιγμή που ειναι δωρεάν και οι χρήστες δεν πληρώνουν συνδρομη
στο eee.hlektronika.gr τοτε καλά κάνει και βάζει διαφημίσεις, πως άλλωστε θα μπορούσε να κρατηθεί ζωντανό το φόρουμ ?
νομίζεις οτι υπάρχει κανένα τσουβάλι που γεννάει φράγκα ?

Λες να μην γνωρίζω από πάγια έξοδα;
Η σελίδα που προωθώ δηλαδή είναι σε δωρεάν Hosting ή μήπως όσοι ασχολούνται με τη σελίδα είναι εισοδηματίες;
Το σχόλιο μου ήταν απάντηση, όχι δήλωση.

GeorgeVita
02-11-11, 12:38
"Asxeto": κάθε νέο μέλος που γράφτηκε για να διαφημιστεί θα κρίνει το forum και τους διαχειριστές του για την "πολιτική google-ads";
"dhmokratia" μου θυμίζει!

Ελπίζω τελικά να ζητήσεις αυτοβούλως την διαγραφή του παρόντος!
G

leosedf
02-11-11, 12:41
Μιας και έχουμε δημοκρατία... Και γελάσαμε αρκετά.
Κλειδώθηκε και θα διαγραφεί. Καλή σας μέρα.