PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν πιάνω τα κανάλια !



spyros84
06-11-11, 20:05
Καλησπέρα παιδιά,
Δεν ξέρω αν γράφω στο κατάλληλο θέμα καθώς δεν ξέρω ποια είναι η λύση στο ζήτημα που έχω.
Λοιπόν εδώ στην Αθήνα πιάνουμε τα κανάλια extra, kontra κλπ. Στην επαρχία δεν τα πιάνω πως μπορώ να το πετύχω αυτό; Υπάρχει τρόπος;

thanp
06-11-11, 20:21
Καλησπέρα παιδιά,
Δεν ξέρω αν γράφω στο κατάλληλο θέμα καθώς δεν ξέρω ποια είναι η λύση στο ζήτημα που έχω.
Λοιπόν εδώ στην Αθήνα πιάνουμε τα κανάλια extra, kontra κλπ. Στην επαρχία δεν τα πιάνω πως μπορώ να το πετύχω αυτό; Υπάρχει τρόπος;

Σίγουρα δεν είναι το κατάλληλο topic ή subforum για τέτοιου είδους ερωτήσεις αλλά δεν έγινε και τίποτα.

Όπως καταλαβαίνεις, το ότι πιάνεις τα συγκεκριμένα κανάλια στην Αθήνα (ή σε άλλη μεγάλη πόλη) δεν σημαίνει πως θα τα πιάνεις απαραίτητα σε όλη την επαρχιακή Ελλάδα. Στη συγκεκριμένη επαρχιακή περιοχή που σε ενδιαφέρει, λαμβάνει αυτά τα κανάλια κάποιος άλλος γείτονάς σου; Αν ναι τότε μπορείς να ψάξεις το θέμα κεραίας, ενισχυτή κλπ. Αν όμως δεν τα πιάνει κανείς τότε μάλλον το προφανές είναι πως δεν έχουν κάλυψη σε αυτή την περιοχή οπότε δεν μπορείς να κάνεις τίποτα απολύτως.

materatsi
07-11-11, 02:25
Επαρχια που ακριβως εννοεις ;Οπως προανεφερε ο Θανος πιθανον να μην εχουν τοπικους αναμεταδοτες.

ΚΥΡΙΑΚΟΣ 69
07-11-11, 03:40
extra, kontra κλπ. δεν μεταδίδονται στην Θεσσαλία.
Δεν υπάρχει λόγος άλλωστε, έχουμε δικά μας τοπικά κανάλια.

materatsi
07-11-11, 06:20
extra, kontra κλπ. δεν μεταδίδονται στην Θεσσαλία.
Δεν υπάρχει λόγος άλλωστε, έχουμε δικά μας τοπικά κανάλια.
Ουτε και στην Ηλεια,ομως συνδεονται με δικα μας τοπικα,γινεται χαμος καθε μερα με τον Χιο του κοντρα...Μηδενιζουν τα ohm στα μεγαφωνα!!