PDA

Επιστροφή στο Forum : Video Αφιερωμένο σε όσους φοβούνται ακόμη και το wi-fi απο το router τους..



leosedf
04-12-11, 22:17
http://www.comedylab.gr/video/436/22-mikeius-vs-Τεχνοφοβία

-nikos-
05-12-11, 11:23
δεν συμφωνω ΚΑΘΟΛΟΥ !!
για καθε ερωτιση που κανει αυτος ο wanaby komedian να αναρωτιεσε το=
οχι ποσοι πεθαναν απο πχ κινητα τηλεφωνα αλλα ποσοι πεθαναν με υποπτα τα κινητα τηλεφωνα
οχι ποσοι πεθαναν απο την εκρηξη στο τσερνομπιλ αλλα ποσοι πεθαναν απο λευχεμια και αλλες αρωστιες που
οφιλωνται στην ραδιενεργεια που εκληθικε απο το τσερνομπιλ
οταν μερικοι απο σας πατε στο γιατρο και σας βρισκει ολιγωσπερμια η γυνεκομαστια να μην σας φτενε τα μεταλαγμενα τροφιμα
και μια τελευταια απαντιση στον διμιουργο του βιντεο στον τονο που αυτος μιλαει=
-
''Οταν ρε μαλακα σου διαγνωστει κακοηθης καρκινος απο το συνολο που εσυ δεν θεωρεις κακα
θα σε πληρωσω να πεις τα ιδια που λες τωρα να δουμε αν θα τα καταφερεις αλλη μια φωρα να γινεις
τοσο μαλακας οσο ησουν οταν ησουν υγηης''

KOKAR
05-12-11, 11:34
πάντως το "μπινελίκι" στο video έπεφτε σύννεφο.....ένδειξη "μαγκιάς" η μαλακίας ?

bchris
05-12-11, 11:55
Ενταξει, οπως παντα, καπου στην μεση πιστευω οτι βρισκεται το μονοπατι της αρετης :)

Για παραδειγμα: σπιτι μου πριν γεννηθει ο γιος μου, το wifi ηταν παντα ανοικτο. Τωρα, προτιμω να ειμαι "on the safe side". Το ανοιγω μονο οταν πραγματικα το χρειαζομαι και ποτε οταν το παιδι ειναι στο ιδιο δωματιο.

Ο τυπακος στο βιντεο, κανει μερικα τραγικα σφαλματα συλλογιστικης (με απωτερο σκοπο το χιουμορ !?), οπως λογου χαρην με τις μεταλλαξεις στα αρνια και στα κατσικια. Λεει οτι αυτο που καναν οι παππουδες μας σε 10 γενεες, τωρα το κανουν στο εργαστηριο σε μια. Αυτο που δεν λεει ειναι οτι οι παππουδες μας καναν τα πειραματα τους, αλλα τον τελευταιο λογο τον ειχε παντα η φυση. Τωρα δυστυχως την βιαζουμε την φυση στο εργαστηριο. Λογικο ειναι καποτε να μας βιασει κι αυτη.

Απο την αλλη, το προβλημα του υποσιτισμου και της ελλειψης βασικων αγαθων/ενεργειας για εκατομμυρια συνανθρωπους μας ειναι γεγονος, οποτε μετρα πρεπει να ληφθουν.

leosedf
05-12-11, 12:54
Απο την αλλη, το προβλημα του υποσιτισμου και της ελλειψης βασικων αγαθων/ενεργειας για εκατομμυρια συνανθρωπους μας ειναι γεγονος, οποτε μετρα πρεπει να ληφθουν.
Ναι, με περισσότερα πυρηνικά εργοστάσια μουχαχαχα