PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταφορα Κεντρικης Μοναδας



noname85
11-01-12, 19:49
Γεια σας,
επειδη σκεφτομαι να φτιαξω σοβαρα τον συναγερμο στο σπιτι μου, θα ηθελα να σας ρωτησω τι ακριβως θα χρειαστω για να κανω μια επεκταση των καλωδιων του συναγερμου, περιπου 5-6 μετρα απο εκει που καταληγουν.
Σημερα η κεντρικη μοναδα βρισκεται στο χωλ και ειναι προσβασιμη στον οποιοδηποτε, απλα ανοιγει το κουτι και βγαζει μπαταρια-->τελος
Οποτε θα ηταν καλο πιστευω να μεταφερθει στο παταρι....
Εχετε καποια προταση για καποιο κουτι με κλεμες που θα μπορω να το βαλω μεσα στον τοιχο και μετα να κλεισω την προσβαση ετσι ωστε να ειναι προσβασιμο μονο αν καποιος γκρεμισει τον τοιχο;
αυτη ειναι μια δικια μου ιδεα, οποτε μπορει να μην ειναι καλη αφου δεν ειμαι ειδικος...
Καθε προταση δεκτη!!
ευχαριστω!

machine22
11-01-12, 20:07
http://gisecurity.gr/Product.php?PageId=31&ProductId=1434

noname85
11-01-12, 20:13
ευχαριστω πολυ!!
οποτε με ενα τετοιο κουτι, καλωδια, +το τηλεφωνο, ειμαι ετοιμος.
δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα αν το βαλω μεσα στον τοιχο, δηλαδη το κουτι εχει 2cm υψος, οποτε αμα σκαψω τον τοιχο 4-5cm και μετα κλεισω την τρυπα και πεσει και ενα βαψιμο....

machine22
11-01-12, 21:21
οποτε με ενα τετοιο κουτι, καλωδια, +το τηλεφωνο, ειμαι ετοιμος.
Οχι, το τηλέφωνο καλό είναι να πάει απο άλλη διαδρομή μακρυα απο τα υπολοιπα

jomor
11-01-12, 23:14
αν πρόκειται να το χτίσεις, πρέπει να κάνεις κάτι που θα είσαι σίγουρος ότι δεν θα χρειαστεί να το ξανανοίξεις ποτε: κόλληση με το κολλητίρι..

stam1982
12-01-12, 14:21
αφού θα σκάψεις πάρε ένα απλό κουτί διακλαδώσεως κόλλησε τα καλώδια όπως ειπώθηκε άνωθεν και είσαι έτοιμος