PDA

Επιστροφή στο Forum : Πινακας sigma proteus.



p_stama
28-01-12, 21:32
Καλησπερα.

Μηπως καποιος εχει το installation manual του proteus ???.

Θελω να δω τις δυνατοτητες του πινακα και τι δυνατοτητες προγραμματισμου εχει.

Σας ευχαριστω.

jami
31-01-12, 14:44
http://www.sigmasec.gr/site/downloads/-/804-proteus-.html?lang=el

p_stama
01-02-12, 12:29
Σε ευχαριστω για την απαντηση σου.
Το user manual το εχω. Το installation θελω. Το user δεν σου περιγραφει τον προγραμματισμο του.

androuts
01-02-12, 15:45
Μετά από επικοινωνία με τη Sigma Security, έμαθα πως τον Proteus (όπως και τα συστήματα της Inim) δε σκοπεύουν να τα διαθέσουν σε καταστήματα και τελικούς χρήστες, παρά μόνο σε εξουσιοδοτημένους συνεργάτες. Συνεπώς, πιστεύω πως και manual εγκαταστάτη θα βρείς δύσκολα.

:)

jomor
01-02-12, 15:51
Δεν πειράζει. ο apollo και o zeus είναι εξαιρετικοί και μας αρκούν. Στον proteus (πείτε με συντηρητικό) δεν μ'αρέσει και το πληκτρολόγιο..

turist
01-02-12, 21:27
Συντηρητικέ

turist
01-02-12, 21:41
Μετά από επικοινωνία με τη Sigma Security, έμαθα πως τον Proteus (όπως και τα συστήματα της Inim) δε σκοπεύουν να τα διαθέσουν σε καταστήματα και τελικούς χρήστες, παρά μόνο σε εξουσιοδοτημένους συνεργάτες. Συνεπώς, πιστεύω πως και manual εγκαταστάτη θα βρείς δύσκολα.

:)

Αυτό το είχα αναφέρει ξανά σε άλλο thread

thodoris_1982
20-10-12, 03:54
http://sigmasecurity.gr/site/downloads/-/872-proteus--.html?lang=el

p_stama
20-10-12, 07:35
http://sigmasecurity.gr/site/downloads/-/872-proteus--.html?lang=el

Μπραβο ρε Θοδωρή. Πρωτο μυνημα και καλο, ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!

dmyl
20-10-12, 10:12
http://www.youtube.com/watch?v=DtYJggsGtfc

mjtir
04-11-12, 13:38
Θα μπορουσε καποιος να δωσει τις εντυπωσεις του απο τον συγκεκριμμενο συναγερμο ....

coverelectronics
07-11-12, 20:49
Εύκολο στην χρήση, στην εγκατάσταση και στον προγραμματισμό, όλα στα ελληνικά, απλά και κατανοητά, με τα proximity λύνεις τα προβλήματα με ηλικιωμένους και όπου δεν θες να δίνεις κωδικούς.
Από design νομιζώ οτι ειναι πολύ μπροστά, αν σκεφτείς οτι μιλάμε για 100% ελληνικό προϊόν. Ελάχιστα προβλήματα, τα περισσότερα παιδικές ασθένειες που διορθωθηκαν με τον καιρό.
Τον έχω εγκαταστήσει και σε Φ/β πάρκα χωρίς πρόβλημα με κεραυνούς κτλπ... Ελπίζω να σε κάλυψα!

σεατ 2
08-11-12, 00:15
Σε τιμη βγαινει και με ποσες ζωνες;;

coverelectronics
08-11-12, 19:34
Σαν πίνακας εχει 8 ζωνες που γίνονται 16 με διπλασιασμό, δέχεται επεκτάσεις στο BUS που το πάνε μέχρι 80 ζώνες... κάθε επέκταση έχει και 1 ή 2 PGM έξτρα. Για την τιμή θα ήταν καλό να επικοινωνήσεις με την εταιρία!

mjtir
11-11-12, 11:39
Στα φωτοβολταικα παρκα τι περιμετρικη ασφαλεια χρησιμοποιησες αν επιτρεπεται ?

coverelectronics
12-11-12, 11:58
Δέσμες φυσικά....

mjtir
12-11-12, 13:42
Δέσμες φυσικά....

Ευχαριστω , ενσυρματα φανταζομαι ...

coverelectronics
13-11-12, 01:26
Νομίζω το να βάλεις ασύρματο δεν είναι και ότι καλύτερο, σκέψου να τελειώσουν οι μπαταριές, παρεμβολές και αλλά πόσα! Οπότε ρίχνεις τα ftp σου και είσαι κύριος....
Ιδου...
38950

mjtir
13-11-12, 09:10
Νομίζω το να βάλεις ασύρματο δεν είναι και ότι καλύτερο, σκέψου να τελειώσουν οι μπαταριές, παρεμβολές και αλλά πόσα! Οπότε ρίχνεις τα ftp σου και είσαι κύριος....
Ιδου...
38950


Ωραια και καθαρη εγκατασταση !!!

vasilllis
13-11-12, 13:43
Νομίζω το να βάλεις ασύρματο δεν είναι και ότι καλύτερο, σκέψου να τελειώσουν οι μπαταριές, παρεμβολές και αλλά πόσα! Οπότε ρίχνεις τα ftp σου και είσαι κύριος....
Ιδου...
38950

απο κατω δεν περνανε?

coverelectronics
13-11-12, 14:01
οχι γιατι μετα το έδαφος ανηφορίζει και έρχεται σε σωστή απόσταση, βλέπεις τα χωματουργικά ήταν λίγο χάλια στο συγκεκρίμένο μέρος! Εσύ πόσο χαμηλά τις βάζεις? Εγώ οπου και αλλού να έχω δει, υπάρχει μια σχετική απόσταση απο το έδαφος, αν τις βάλεις πολύ χαμηλά, υπάρχει κίνδυνος ψευδοσυναγερμών όταν τα χορτάρια μεγαλώσουν, σε χωράφι δουλεύουμε, μην το ξεχνάμε...Και πάλι όμως προτείνουμε την αποψίλωση η τον ψεκασμό με φάρμακα για να διατηρείται πάντα "καθαρή" η ευθεία της δέσμης.

coverelectronics
13-11-12, 14:04
Ωραια και καθαρη εγκατασταση !!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Να σαι καλά!

vasilllis
13-11-12, 15:58
οχι γιατι μετα το έδαφος ανηφορίζει και έρχεται σε σωστή απόσταση, βλέπεις τα χωματουργικά ήταν λίγο χάλια στο συγκεκρίμένο μέρος! Εσύ πόσο χαμηλά τις βάζεις? Εγώ οπου και αλλού να έχω δει, υπάρχει μια σχετική απόσταση απο το έδαφος, αν τις βάλεις πολύ χαμηλά, υπάρχει κίνδυνος ψευδοσυναγερμών όταν τα χορτάρια μεγαλώσουν, σε χωράφι δουλεύουμε, μην το ξεχνάμε...Και πάλι όμως προτείνουμε την αποψίλωση η τον ψεκασμό με φάρμακα για να διατηρείται πάντα "καθαρή" η ευθεία της δέσμης.

προτιμησε να βαζεις 2 δεσμες να φτανει μεχρι 80-90 ποντους υψος.Σε μερικες υπαρχει και η δυνατοτητα να σταυρωσεις τις δεσμες ωστε να πιασεις μεγαλυτερη ακτινα.

coverelectronics
13-11-12, 16:19
προτιμησε να βαζεις 2 δεσμες να φτανει μεχρι 80-90 ποντους υψος.Σε μερικες υπαρχει και η δυνατοτητα να σταυρωσεις τις δεσμες ωστε να πιασεις μεγαλυτερη ακτινα.

Εχω δεί στην Καρδίτσα που ήμουν πρόσφατα, κολώνα 3 μετρη, με 4-5 δέσμες μικρές (60αρες) αραδιασμένες απο πανω μέχρι κάτω, δεν ξέρω κατα πόσο δουλεύει, εγώ το βρίσκω υπερβολικό...

Οι συγκεκριμένες δέσμες εχουν 2 διπλα "στοιχεία" (πάνω κάτω) και πάνε πολύ καλά, χωρίς ψευδοσυναγερμούς.

Σ ευχαριστώ για τις συμβουλές σου!

stinger
13-11-12, 20:45
σχετικα με τις ακτινες του ηλιου πως τα πανε?? υπαρχουν καθολου ψευδοσυναγερμοι??
σε κολωνα 2μετρη εχω φτιαξει με 3 δεσμες διπλες με την πρωτη να ξεκινα απο τους 20 ποντους απο το εδαφος...καλο καθαρισμα και ραντισμα για τα χορταρια ειναι βασικη προυποθεση...αλλη προυποθεση ειναι να εχει το κεντρο σου πολλες ζωνες για να ξερεις ποια δεσμη εδωσε συναγερμο..
τα κινεζικα beams παντως παρουσιαζουν ψιλοπροβληματα με τις ακτινες του ηλιου...ναι μεν φθηνα....αλλα την ποιτητα ενος takex-optex-aleph δεν την φτανουν

ggr
13-11-12, 20:51
Σε αυτες τις περιπτωσεις αυτο που μπορουμε να κανουμε ειναι να τοποθετουμε τον δεκτη στην πλευρα που δεν το χτυπανε οι ακτινες του ηλιου, οσο βεβαια ειναι εφικτο αφου ο ηλιος αλλαζει θεση.