PDA

Επιστροφή στο Forum : δεν χτυπαει η σειρηνα



artanian
29-01-12, 02:05
καλησπερα. εχω μια ερωτηση. ειδα σημερα ενα συναγερμο roickok rp208cn και εω οπλιζει στο arm και ..παραβιαζεις την πορτα δεν χτυπαει η σειρηνα. δεν ειχα και πολυ χρονο να το ..ψαξω. πριν εκανε το εξης ..οταν τον οπλιζαν τοτε χτυπαγε η σειρηνα. αν μπορει να βοηθησει κανεις ευχαριστω. η για περισοτερες λεπτομεριες.

atevagge1983
29-01-12, 09:53
οταν παραβιαζεις την πορτα υπαρχει η ενδειξη της ζωνης που παραβιαστηκε στην οθονη?

artanian
29-01-12, 11:50
καλημερα σακη. ναι την βγαζει το πληκτρολογιο. και...ακουω και το ρελε που οπλιζει. επισης κανει και ..το σημα οτι εχει γινει παραβιαση, ενας τονος διακεκομενος.

ggr
29-01-12, 12:42
Μηπως εχει το προβλημα η σειρηνα? η επισης κοιτα μηπως εχει προβλημα και τo relay του κεντρου, μπορει να ακουγεται οτι οπλιζει αλλα πολλες φορες κολλανε οι επαφες τους, ελεγξε το κι αυτο.

jomor
29-01-12, 15:28
καλησπερα. εχω μια ερωτηση. ειδα σημερα ενα συναγερμο roickok rp208cn και εω οπλιζει στο arm και ..παραβιαζεις την πορτα δεν χτυπαει η σειρηνα. δεν ειχα και πολυ χρονο να το ..ψαξω. πριν εκανε το εξης ..οταν τον οπλιζαν τοτε χτυπαγε η σειρηνα. αν μπορει να βοηθησει κανεις ευχαριστω. η για περισοτερες λεπτομεριες.

πριν από πότε? πριν χαλάσει? δουλευε κανονικά ή είναι φρεσκοσυνδεδεμένος και δεν έπαιξε ποτέ σωστά? με την όπλιση η σειρήνα χτύπαγε συνεχώς ή για μισό δευτερόλεπτο?

τώρα δεν χτυπάει όταν γίνει παραβίαση στην Ζ1 ή σε οποιαδήποτε ζώνη? Η Ζ1 είναι προγραμματισμένη ως 11 ? (θέση 14)

artanian
30-01-12, 01:02
γεια σου γιαννη. ναι πριν δουλευε κανονικα,και ειναι πολυς καιρος τωρα που δουλευει. και χτυπαγε συνεχεια αφου βγαζαν την μπαταρια για να σταματησει. οσο για τις ζωνες ηταν οκ πριν. θα δω και το ρελε που ειπε ο γιωργος μαλλον θα το αλαξω για να δω.οσο για την σειρηνα θα την αλαξω και αυτη να δω τι εχει γινει. οταν εχω αλλα νεα θα σας πω. ευχαριστω παιδια.και καλη βδομαδα.

jomor
30-01-12, 10:03
με την μπαταρια της σειρήνας συνδεδεμένη, κόψε την τροφοδοσία της σειρήνας, αν δεν χτυπήσει, έχει θέμα. αν χτυπησει, κοίτα τις συνδέσεις μήπως δεν κάνει καλή επαφή καμία.

The Professor
30-01-12, 15:49
Και στον δικο μας συναγερμο που λειτουργει παρομοια ,απλα οπλιζεται με κλειδι , ειχε βγει εκτος λειτουργιας το μεγαφωνο της σηρηνας , πρωτη φορα ειχα δει μεγαφωνο με πλαστικο αντι χαρτινου κωνου , το αλλαξα και δουλεψε , να πω οτι τα ρελε κλεινανε κανονικα οταν λ.χ ενεργοποιουσαμε μια παγηδα ή τα ρανταρ αλλα σηρηνα καπουτ χαλασμενη!

artanian
30-01-12, 22:47
εδω ειμαι παλι. την αλαξα σημερα με μια mars550 και την συνδεσμολογια γιατι δουλευει διαφορετικα. με τετοιο κρυο σημερα δεν ειχα χρονο για να κανω δοκιμες!! αλλα θελω να βρω το σχεδιακι της ειναι μια παλια gac security. δεν γραφει κατι αλλο. και η πλακετα της εχει..12v-+ διπλα ..fls που πανε στο λαμπακι... μετα s-sp+ και διπλα το tamper.αυτη δουλευε με τον roickok 208. θα κοιταξω να βρω και το σχεδιο της.

jomor
31-01-12, 01:52
ρε συ Λεώ, μιας και εχεις πρόβλημα με την σειρήνα που δεν βαράει, να σου δώσω την δικιά μου που βαράει μόνη της??? ρε τι τραβάμε χειμωνιάτικα..

turist
31-01-12, 09:55
:lool::lool:

artanian
31-01-12, 15:05
ελα ντε!! και παγωσα χτες να την αλαξω! αφου δεν μπορουσα να πιασω τα καλωδια! δεν κλειναν τα δαχτυλα! ακομα την αλλη δεν την εχω πιασει να δω τι ειχε.