PDA

Επιστροφή στο Forum : Προπληρωμένη κάρτα



manos_3
01-02-12, 16:43
Γεια σας.Θέλω να βγάλω μια προπληρωμένη κάρτα για να παίζω online στοίχημα και για να κάνω αγορές από e-bay και άλλα ηλεκτρονικά καταστήματα.Αν κερδίσω κάποια χρήματα στο online στοίχημα μπορώ να τα μεταφέρω στην ίδια κάρτα;Υπάρχει χρέωση γι'αυτό;Ποια κάρτα μου προτείνετε(απ'ότι είδα είναι καλή της αγροτικής);

SV1EDG
01-02-12, 17:38
Exω prepaid της Κύπρου και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Την γεμίζω από το σπίτι μου με ebanking σε αντίθεση με της Attica που είχα πριν και έπρεπε να στηθώ στο γκισέ.Για το στοίχημα δεν ξέρω να σου πω.Την Αγροτική δεν την ξέρω.

manos_3
01-02-12, 17:54
Την είδα και την Κύπρου αλλά ζητάει πολλές προμήθειες όταν την φορτίζεις,όταν κάνεις ανάληψη κ.λ.π. Επίσης αργούν να σου περάσουν τα χρήματα που κατέθεσες ενώ στις άλλες απ'ότι είδα γίνεται μπαμ-μπαμ

stom
01-02-12, 18:12
Βγαλε μια visa debit...

Panoss
01-02-12, 18:50
Εγώ είχα μέχρι πέρυσι μία Eurobank Visa prepaid. Με χρέωνε 1 ευρώ κάθε φορά που έβαζα 100, νομίζω.

Πάω τότε στο Ταχυδρομικό ταμιευτήριο, και πώς το 'φερε η κουβέντα, μου λέει ο υπάλληλος εκεί, 'βγάλε τη δική μας, PosteCredit Master Card, να μην πληρώνεις ούτε αυτό το ένα ευρώ, ούτε συνδρομές ούτε τίποτα'...Κι έβγαλα...
ΚΑΙ ΜΟΥ 'ΡΧΕΤΑΙ ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ 'Συνδρομή κύριας κάρτας' 25 ευρώ!!! Θα πάω να του την τρίψω στη μούρη του ΜΑΛΚΑ!!!
(μάλλον ο πρωτος χρόνος ήταν χωρίς συνδρομή, αλλά ο π@π@ρας δεν το διευκρίνησε, για ευνόητους λόγους...)

taskom
01-02-12, 20:30
καλησπερα εγω εχω μια Master Card και εχω κανει αιτηση για κλειδωμενω οριο!!!( π.χ.) 250€ πανω απο το ποσο αυτο με περρνουν τηλ για εγκρηση....

Panoss
01-02-12, 20:33
καλησπερα εγω εχω μια Master Card και εχω κανει αιτηση για κλειδωμενω οριο!!!( π.χ.) 250€ πανω απο το ποσο αυτο με περρνουν τηλ για εγκρηση....

Του Ταχυδρομικού ταμιευτηρίου; Πληρώνεις συνδρομή;
Πάντως, η συνδρομή που μου έβαλαν, δεν έχει σχέση με τα ποσά που της έχω χρεώσει, είναι πολύ μικρά του ύψους π.χ των 10 ευρώ.
Επίσης, πάντα την ξεχρέωνα γρήγορα, πολύ πριν λήξει το όριο των 50 ημερών.(μετά το οποίο πληρώνεις τόκο)

plouf
01-02-12, 20:44
και εγώ συμφωνω με την Visa Debit, στην πράξη ειναι η "κατα συναλλαγων" πολλών τραπεζων πχ alpha, ταμιευτηριο

και κάνω αγορές απο παντου, στην πράξη ειναι σαν προπληρωμένη αφού οσα έχεις τραβάς και όχι παραπάνω...

SV1EDG
02-02-12, 12:13
και εγώ συμφωνω με την Visa Debit, στην πράξη ειναι η "κατα συναλλαγων" πολλών τραπεζων πχ alpha, ταμιευτηριο

και κάνω αγορές απο παντου, στην πράξη ειναι σαν προπληρωμένη αφού οσα έχεις τραβάς και όχι παραπάνω...

Aυτό το "όσα έχεις τραβάς" με τρομάζει....γιατί αν γίνει μια στραβή από άλλον,δεν θα χάσεις ότι έχει ο λογαριασμός σου ? Η βάζεις κάποιο όριο χρέωσης ?

stom
02-02-12, 12:15
Υπαρχει κανενας λογος να εχεις στο συγκεκριμενο λογαριασμο πολλα λεφτα?
Τα εχεις σε αλλον και τα μεταφερεις με webbanking....