PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με GPS GSM/GPRS tracker



furtune
01-02-12, 17:21
Γεια σας.Εχω παρει το συγκεκριμενο gps tracker
http://www.ebay.com/itm/GSM-GPRS-GPS-Tracker-Vehicle-Car-Tracker-TK103-/320575004234?pt=GPS_Devices&hash=item4aa3c25e4a

Το εχει δοκιμαει πρωτα καποιος γιατι εμενα δεν δουλευει. Το εχω συνδεσει με τροφοδοτικο, εχω βαλει και καρτα sim μεσα αλλα ο ενδεικτης λειτουγιας δεν αναβει καν. Μπορει καποιος να βοηθεισει????

minusplus
02-02-12, 09:33
Έχεις συνδέσει το (-) στο μαυρο καλώδιο και το (+) στο κόκκινο?
Με τι το τροφοδοτείς? (τάση-αμπερ)
Το status led δεν ανάβει?

furtune
02-02-12, 11:29
Ναι εχω συνδεσει το (+) και το (-) οπος λεει στις οδηγειες.Το δουλευω με ταση 12,5 βολτ.Στις οδηγειες λεει απο 10 εως 32.Το τροφοδοτικο σηκωνει εως 3 amp.
Το led δεν αναβει.Αυτα.

jakektm
02-02-12, 12:17
Ναι εχω συνδεσει το (+) και το (-) οπος λεει στις οδηγειες.Το δουλευω με ταση 12,5 βολτ.Στις οδηγειες λεει απο 10 εως 32.Το τροφοδοτικο σηκωνει εως 3 amp.
Το led δεν αναβει.Αυτα.

ανοιξε το προσεκτικα το κουτι, σε περιπτωση που το επιστρεψεις να μην φαινεται οτι ανοιχτηκε.

μετρα στα ολοκληρωμενα εαν εχεις ταση, δες και το καλωδιο της κεραιας gps εαν κανει επαφη.

ταυτοχρονα κανε αναφορα στον πωλητη εννοειται να σου πει τι προτινει απλα σε πρωτο σταδιο.

minusplus
02-02-12, 14:54
Ναι εχω συνδεσει το (+) και το (-) οπος λεει στις οδηγειες.Το δουλευω με ταση 12,5 βολτ.Στις οδηγειες λεει απο 10 εως 32.Το τροφοδοτικο σηκωνει εως 3 amp.
Το led δεν αναβει.Αυτα.

Αυτά είναι τα κακα του e-bay.
Άσ το στο ρεύμα για κανα δίωρο μήπως έχει εσωτερική μπαταρία ξεφορτισμένη και τσέκαρε ασφάλειες και ότι άλλο έχει έξωτερικά.
Αν δεν έχεις αποτέλεσμα μίλα με το πωλητή σου πρίν το ανοίξεις...

furtune
02-02-12, 16:44
Εσωτερικη μπαταρια εχει.Στην αρχη οταν το εβαλα τραβιξε καμια 200 mA.Μετα αφου φορτισε, το ρευμα επεσε.Μετρισα την κεραια GPS με ωμομετρο αλλα δεν διχνει απειρη αντισταση. Ποσο πρεπει να ειναι η ωμικη αντισταση??

limas
22-08-12, 00:59
Τελικά φίλε μου κατάφερες να το τοποθετήσεις? Ενδιαφέρομαι κι εγώ να αγοράσω το ίδιο και ήθελα να μου πείς για την εγκατάσταση, αν έχεις κάποιο manual να μου στείλεις και αν αξίζει τελικά..

furtune
31-08-12, 18:57
Οχι δεν μπορεσα το συγκεκριμενο να το βάλω σε λειτουργεία αλλα το ειδα αλλου και δουλευε μιαχαρα.