PDA

Επιστροφή στο Forum : ΚΑΤΙ ΑΝΑΠΟΔΟ



Papas00zas
01-02-12, 18:13
Όπως το λέει και ο τίτλος, θέλω να μάθω κάτι <<ανάποδο>>:
Όλοι ξέρουμε πώς(ο καθένας με τον τρόπο του) να <<σπάμε>>προγράμματα, ν'αντιγράφουμε τα windows και λοιπά.
Το ερώτημα μου είναι: Με ποιο τρόπο θα κάνω τα windows γνήσια ξανά από αντιγραμμένα ή <<σπασμένα>>;

spyropap
01-02-12, 18:36
Να στείλεις ένα μάιλ στην μικροσοφτ που να τους ρωτάς αυτό ακριβώς.
Είναι οι πιο κατάλληλοι για να σου απαντήσουν -αστειάκι.

Τα δικά μου πάντος είναι γνήσια που τα αγόρασε ένας και τα φοράνε άλλοι 4 φίλοι μου.
Δεν ξέρεις κανέναν που να τα έσκασε για να σου δανείσει τον γνησιο δίσκο;
Τώρα που τα win7 πάνε για απόσυρση αφού έρχονται τα win8 τα vista είναι ντεμοντε και πολλοί δεν τα θέλουν.
Εάν βάλεις μια αγγελία οτι ζητάς vista γνήσια θα έχεις προσφορές σε χαμηλή τιμή.

στεφανος μιχαλης
01-02-12, 18:45
Δημήτρη γνωρίζω κάποια προγράμματα που το κάνουν αυτό για win7 και win xp με vista δεν έχω ασχοληθεί και πολύ αλλά γίνεται με το ίδιο πρόγραμμα.... το θέμα είναι τώρα πώς δεν ξέρω αν η πολιτική του forum επιτρέπει να μιλήσουμε για κάτι τέτοιο

Papas00zas
01-02-12, 18:46
Τα 7 δεν πάνε για απόσυρση. Σκέψου ότι μέχρι τον Ιούνιο του 2010 δούλευα με 98(κόπια όμως).
Από τότε που βγήκαν τα 7 ψάχνω αυτό το θέμα, διότι δε θέλω να μου κλειδώσουν το πισι με τίποτα.
Όσο για τα vista έχω ακόυσει ότι είναι ζόρικα και μπορούν να κάνουν ζημιά στο σύστημα που τα έχει.
Αυτό όμως δεν το πιστεύω, διότι έχω δουλέψει μαζί τους σε σύστημα φίλου μου και δεν είχε τίποτα.

Papas00zas
01-02-12, 18:56
Δημήτρη γνωρίζω κάποια προγράμματα που το κάνουν αυτό για win7 και win xp με vista δεν έχω ασχοληθεί και πολύ αλλά γίνεται με το ίδιο πρόγραμμα.... το θέμα είναι τώρα πώς δεν ξέρω αν η πολιτική του forum επιτρέπει να μιλήσουμε για κάτι τέτοιο
Θα ρωτήσω τους διαχειριστές και θα δούμε, αρκεί να την κάνουν τη δουλειά τους σωστά.

spyropap
01-02-12, 19:11
Κυκλοφορούν τορρεντ χακ στο δίκτυο αλλά είναι ρίσκο διότι σε εγκατάσταση ενημερώσεων μάλλον το σύστημα θα σου κρεμάσει. Δεν σου το προτείνω.
Και τι ζόρι έχουν τα vista; Δεν έχω παράπονα από την χρήση τους, μια χαρά είναι ακόμα και σε μονοπύρηνο λαπτοπ.
Βέβαια τα win7 64bit είναι ανώτερο σύστημα εάν έχεις ανώτερο hardware.
Βάλε αγγελία για βιστα και θα βρεις γνήσια από 20ε

Papas00zas
01-02-12, 19:12
Μα ούτως ὴ άλλως δε θέλω χακ, αλλά κάποιο άλλο τρόπο για αυτό. Όχι να τα βάλω σπασμένα και να τρέξω τη χακιά, θα μου δημιουργηει πρόβλημα μετά.
Άσχετο: Αν κρίνω από το εικονίδιο είσαι φαν των maserati;

spyropap
01-02-12, 19:33
Το σύμβολο απο πίσω είναι το ινδουιστικό σύμβολο της κοσμικής αρμονίας aum.
Η τρίαινα στην μέση σχηματίζει τα γράμματα ΗΗΟ που είναι το λογότυπο μου και το όργανο συλλογής ψυχών του αρχαίου θεού MAHADEVA/SHIVA που αντιπροσωπεύει την δύναμη της καταστροφής/ανακύκλωσης της ύλης.
Είμαι βαπτισμένος στο όνομα του αρχαίου εξωγήινου θεού Σίβα αλλά εσείς δεν θέλετε να τον μάθετε διότι φέρνει τον θάνατο.
maserati χα χα καλό..

KOKAR
01-02-12, 19:48
αλλάζεις το cd key ( product key ) και κάνεις ξανά activation - registration

Papas00zas
01-02-12, 22:45
Το σύμβολο απο πίσω είναι το ινδουιστικό σύμβολο της κοσμικής αρμονίας aum.
Η τρίαινα στην μέση σχηματίζει τα γράμματα ΗΗΟ που είναι το λογότυπο μου και το όργανο συλλογής ψυχών του αρχαίου θεού MAHADEVA/SHIVA που αντιπροσωπεύει την δύναμη της καταστροφής/ανακύκλωσης της ύλης.
Είμαι βαπτισμένος στο όνομα του αρχαίου εξωγήινου θεού Σίβα αλλά εσείς δεν θέλετε να τον μάθετε διότι φέρνει τον θάνατο.
maserati χα χα καλό..
Σιγά ρε μεγάλε,κόψε κάτι ναούμ', θα μας καθαρίσεις όλους....:biggrin:
Μια ερώτηση έκανα μόνο.
Και ξέρω ινδική μυθολογία, θέλω ωστόσο να μου πεις κάτι: Τον κερδίζει αυτός το Μητσοτάκη ή γίνεται το αντίθετο;:biggrin:

spyropap
01-02-12, 23:13
Μου αρέσει το μαύρο χιούμορ και θα σου απαντήσω έτσι.
Τώρα πια η συλλογή μου "ψυχές μέσα σε μπουκάλια" έχει μεγαλώσει πολύ.
Τους βάζω εκεί (έχω και τον Μητσοτάκη μαζί με τους άλλους ανθέλληνες "πολιτικούς" ) μέσα σε γυάλα για να τους βλέπω και να γελάω...

Γνωρίζω πως αυτό δεν είναι μέρος για ανέκδοτα αλλά αυτό δεν είναι ανέκδοτο. Ποιός γελάει εκτός από εμένα;

28559

Papas00zas
01-02-12, 23:19
Μου αρέσει το μαύρο χιούμορ και θα σου απαντήσω έτσι.
Τώρα πια η συλλογή μου "ψυχές μέσα σε μπουκάλια" έχει μεγαλώσει πολύ.
Τους βάζω εκεί (έχω και τον Μητσοτάκη μαζί με τους άλλους ανθέλληνες "πολιτικούς" ) μέσα σε γυάλα για να τους βλέπω και να γελάω...

Γνωρίζω πως αυτό δεν είναι μέρος για ανέκδοτα αλλά αυτό δεν είναι ανέκδοτο. Ποιός γελάει εκτός από εμένα;

28559
ΜΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ:twisted::evil: :sneaky2:. Μαυρο χιούμορ ε; Πρόσεχε μόνο μη μας μυριστεί και ευχηθεί τίποτα.
Κι εγώ είμαι κηνυγός κεφαλών.

plouf
02-02-12, 00:17
όταν έχεις κόπια πατας update και σου λέει έχεις πέσει θύμα κλοπής,
σε προωωθεί στην ιστοσελίδα της Microsfot για να αγοράσεις online τη original εκδοση όπου με αυτό το κλειδί τα ενεργοποιείς και γίνονται αυθεντικα χωρις να χαθει/επαναγκατασταθεί τιποτα.

προσοχή όμως σε υποχρεώνει να αγοράσεις τη box έκδοση που είναι σημαντικά ακριβότερη απο αυτά που αγοραζουμε "σκετο CD"(ΟΕΜ κτλ) απο τα περισσότερα καταστήματα.

The Professor
02-02-12, 01:31
παιδια να ρωτησω και εγω κατι , δηλαδη εαν καποιος και συγκεκριμενα εγω εχω ενα cd me windows xp sp2 professional και ενα cd me windows vista ultimate και 2 DVD me windows 7 ultimate ειναι ενα το λειτουργεικο απλα θελει 2 δισκους και ρωτω τωρα μπορω εγω ασυστολα να εγκαθιστω οσες φορες αντεχω τα λειτουργηκα σε πολλαπλους υπολογιστες χωρις να δημιουργηθει καποιο προβλημα πχ αμα τυχει να μπουν 2 ή και 3 μαζι υπολογιστες στο δυαδυκτιο και να κανουν ενημερωση , δεν θα δει η microsoft οτι το ιδιο κλειδη να το πω δεν ξερω πως να το εκφρασω μπηκε 2 φορες ή και 3 ? καταλαβαινετε που κολαω πιστευω.

plouf
02-02-12, 02:35
ναι θα έχεις πρόβλημα (αργά η γρήγορα) θα σου πουν, τα ίδια τα windows, οτι εχεις πέσει θύμα πειρατείας.
και θα σου δίνουν ενα χρόνο, κοντα στις 30 μέρες να αγοράσεις ενα καινούργιο αυθεντικό, ή όπως γράφει το μήνυμα, να επικοινωνήσεις με αυτόν που στα έδωσε για να ζητήσεις επιστροφή χρημάτων.

patent61
02-02-12, 03:36
όταν έχεις κόπια πατας update και σου λέει έχεις πέσει θύμα κλοπής,
σε προωωθεί στην ιστοσελίδα της Microsfot για να αγοράσεις online τη original εκδοση όπου με αυτό το κλειδί τα ενεργοποιείς και γίνονται αυθεντικα χωρις να χαθει/επαναγκατασταθεί τιποτα.

προσοχή όμως σε υποχρεώνει να αγοράσεις τη box έκδοση που είναι σημαντικά ακριβότερη απο αυτά που αγοραζουμε "σκετο CD"(ΟΕΜ κτλ) απο τα περισσότερα καταστήματα.

Δεν ξέρω Χρήστο τι εννοείς με το κόπια. Πάντως εγώ που είχα τα ΧΡ σπασμένα από φίλο και έπρεπε να βάλω τα γνήσια, ο τεχνικός μου, μου απέκλεισε την δυνατότητα τις επανεγκατάστασης των WINDOWS και για να γίνει το ζητούμενο φάγαμε δύο ολόκληρες μέρες με μεταφορές δεδομένων, εγκατάσταση, ρυθμίσεις κλπ. Διευκρινίζω ότι είναι και φίλος και δεν μου πήρε χρήματα. Αλλά δεν είχα το cd με τα γνήσια windows που είχε σπάσει ο αρχικός φίλος μου. Αυτό να έφταιγε;

JOUN
02-02-12, 09:14
Αυτα τα πραγματα ρε παιδια δεν τα ρωταμε ετσι ανοιχτα..Ψαχνεις,διαβαζεις, μαθαινεις,την πατας παρα πολλες φορες ,κανεις απειρα φορματ και καποια στιγμη μαθαινεις πως να αποφευγεις τις "κακοτοπιες"..
Δεν ειναι δυνατον να σου πει ο αλλος δημοσια "θα κανεις αυτο και αυτο και θα εχεις γνησια windows χωρις να πληρωσεις"..
Αντε και το κλειδωμα ερχεται..

plouf
02-02-12, 09:41
Δεν ξέρω Χρήστο τι εννοείς με το κόπια. Πάντως εγώ που είχα τα ΧΡ σπασμένα από φίλο και έπρεπε να βάλω τα γνήσια, ο τεχνικός μου, μου απέκλεισε την δυνατότητα τις επανεγκατάστασης των WINDOWS και για να γίνει το ζητούμενο φάγαμε δύο ολόκληρες μέρες με μεταφορές δεδομένων, εγκατάσταση, ρυθμίσεις κλπ. Διευκρινίζω ότι είναι και φίλος και δεν μου πήρε χρήματα. Αλλά δεν είχα το cd με τα γνήσια windows που είχε σπάσει ο αρχικός φίλος μου. Αυτό να έφταιγε;

με το κόπια εννοώ ΜΗ γνήσιο.

γίνεται απλώς όπως σου είπα σε υποχρεώνει να παρέις την box version που ειναι ποιο ακριβή , (αν και τώρα στα 7 η διαφορά εχει μειωθεία δραματικά) παλιά ήταν και διπλη τιμή...


@JOUN δεν βλέπω λόγω κελιδώματος γιατι το θέμα που συζητάμε δεν ειναι πως θα το κάνουμε παράνομο, αλλα πως, αν για οποιοδήποτε τρόπο βρεθείς με παρανομο, πχ δεν το ήξερες/σε εξαπάτησαν, να το κάνεισ ΝΟΜΙΜΑ ΓΝΗΣΙΟ

JOUN
02-02-12, 09:49
Eγω παλι νομιζω οτι το αρχικο ερωτημα ειναι πως θα κανουμε τα "σπασμενα" να γινουν γνησια χωρις πληρωμη..
Δεν βλεπω να υπαρχει πουθενα οι λεξεις " να αγορασω κλειδια" η κατι παρομοιο..

plouf
02-02-12, 10:07
τότε να διευκρινήσουμε οτι ο τρόπος που λέω ειναι αυστηρα για ΝΟΜΙΜΑ


ΕΔΙΤ επίσης ειναι καλό παράδειγμα γιατι ΠΡΕΠΕΙ να βάζουμε νόμιμο, πέρα απο το οτι έτσι πρέπει κτλ,
βλέπουμε οτι υπάρχουν ΕΠΙΠΡΟΣΘΕΤΕΣ πιθανότητες ταιλαιπωρίας, και χρέωσης καταρχην λόγω απώλειας δικού μας χρόνου και δεύτερον
σε αυτόν που θα το κάνει αν δεν είναι "Φιλος" που τελικά τα πληρώνεις σε βάθος χρόνου διπλα τριπλα και παραπάνω...

Papas00zas
02-02-12, 12:15
Eγω παλι νομιζω οτι το αρχικο ερωτημα ειναι πως θα κανουμε τα "σπασμενα" να γινουν γνησια χωρις πληρωμη..
Δεν βλεπω να υπαρχει πουθενα οι λεξεις " να αγορασω κλειδια" η κατι παρομοιο..
Λάθος, αν χρειαστεί να πληρώσω, θα το κάνω, αρκεί να μη μου ζητήσουν πολλά.

JOUN
02-02-12, 14:12
Γεια δες εδω:http://www.window7key.org/ . Η αληθεια ειναι οτι περιμενα να πουλαει η Microsoft αλλα δεν δινουν εκτος US.
Aυτοι φαινονται μια χαρα..

Γιώργος Ανώνυμος
02-02-12, 14:32
Εγκαθιστάς το genuine advantage και αν αποτύχει στην πιστοποίηση της κόπιας σε παραπέμπει στη σελίδα της μικρολογισμικής για αγορά της άδειας χρήσης και το σχετικό new licence registration. Εξαίρεση αποτελούν οι κόπιες με κωδικούς registration αντίγραφα αυθεντικών οπότε προφανώς αφενώς δεν μπορεί να γίνει έτσι αλλά αφετέρεου μπορεί να αίρονται οι λόγοι για τους οποίους θα ήθελες μία αυθεντική κόπια π.χ. για προσωπική home χρήση. Επομένως το licencing έχει να κάνει μόνο με το registration του κωδικού προϊόντος και όχι με επανεγκατάσταση του λογισμικού!

NOZZON
04-02-12, 02:27
Το σύμβολο απο πίσω είναι το ινδουιστικό σύμβολο της κοσμικής αρμονίας aum.
Η τρίαινα στην μέση σχηματίζει τα γράμματα ΗΗΟ που είναι το λογότυπο μου και το όργανο συλλογής ψυχών του αρχαίου θεού MAHADEVA/SHIVA που αντιπροσωπεύει την δύναμη της καταστροφής/ανακύκλωσης της ύλης.
Είμαι βαπτισμένος στο όνομα του αρχαίου εξωγήινου θεού Σίβα αλλά εσείς δεν θέλετε να τον μάθετε διότι φέρνει τον θάνατο.
maserati χα χα καλό..
Πες μου που μένεις...θέλω και εγώ λίγο :lol:

NOZZON
04-02-12, 02:36
Λοιπόν έχω 6 με 7 όλα πληρωμένα απο Xp μέχρι 7!!! Και παρόλα αυτά τρέχω από τα άλλα!!! Κανένα πρόβλημα δεν έχεις.....Δεν κάνει απλά update... Και πως το κάνεις? Δεν περνάς ποτέ το genuie.... 2. πας σε ένα νετ κάθε εξάμηνο κάθεσαι ένα τέταρτο και τα κατεβάζεις απλά χειροκίνητα από το site...Τα περνάς κάνεις και ένα back up και τελείωσε το θέμα

Papas00zas
05-02-12, 16:29
Λοιπόν έχω 6 με 7 όλα πληρωμένα απο Xp μέχρι 7!!! Και παρόλα αυτά τρέχω από τα άλλα!!! Κανένα πρόβλημα δεν έχεις.....Δεν κάνει απλά update... Και πως το κάνεις? Δεν περνάς ποτέ το genuie.... 2. πας σε ένα νετ κάθε εξάμηνο κάθεσαι ένα τέταρτο και τα κατεβάζεις απλά χειροκίνητα από το site...Τα περνάς κάνεις και ένα back up και τελείωσε το θέμα
Μετάφραση, παρακαλώ:001_huh::confused1: Δεν κατάλαβα τπτ.