PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερώτηση για κλειδαριές αλουμινίων



picdev
23-02-12, 19:44
Στο σπίτι μου έχω στα αλουμίνια κλειδαριές interLock, ρώτησα σε 2 μαγαζιά και μου είπαν οτι είνια οι ασφαλέστερες,
αλλά το πρόβλημα τους είναι οτι μπάζουν, δηλαδή βάζεις το χέρι σου μπροστά και νιώθεις τον αέρα, αξίζει να τις αλλάξω στα εσωτερικά τζάμια?
έχετε να προτείνετε κάποια κλειδαριά?

vasilllis
24-02-12, 09:13
Στο σπίτι μου έχω στα αλουμίνια κλειδαριές interLock, ρώτησα σε 2 μαγαζιά και μου είπαν οτι είνια οι ασφαλέστερες,
αλλά το πρόβλημα τους είναι οτι μπάζουν, δηλαδή βάζεις το χέρι σου μπροστά και νιώθεις τον αέρα, αξίζει να τις αλλάξω στα εσωτερικά τζάμια?
έχετε να προτείνετε κάποια κλειδαριά?
βγαλε μια φωτογραφια.
φανταζομαι οτι μπαζουν μεταξυ κλειδαριας και κασας.αντι να φωναξεις κλειδαρα,εγω προτεινω να παρεις τηλ.την ιντερλοκ να ρωτησεις αν εχουν καποιο λαστιχο το οποιο θα επρεπε να εχουν βαλει στην κατασκευη ή να βαλεις λιγη σιλικονι γυρω γυρω?

picdev
24-02-12, 20:21
μπάζει όχι απο γύρω γύρω αλλά από την ασφάλεια

vasilllis
25-02-12, 21:01
http://www.keyman.gr/components/com_virtuemart/shop_image/product/_________________4b73d2c2b1cc1.jpg

αυτη ειναι?.αν εννοεις απο την μεση τοτε η περναει αερας απο το πισω μερος (βαλες σιλικονι απο την πισω πλευρα) η θελει να αλλαξεις τσοχακια στο παραθυρο.

picdev
26-02-12, 08:35
μπορείς να μου πεις πως αλλάζουν τα τσοχάκια?

vasilllis
26-02-12, 16:54
μπορείς να μου πεις πως αλλάζουν τα τσοχάκια?


Αναλογως το προφιλπ
που εχεις.συνηθως ειναι φορετα.θα φανει γιατι αν το κουνησεις θα παιζει πανω κατω λιγο,αλλιως κολητο που ειναι το ευκολο.σιγουρα εχεις προβλημα σε αυτα;ξεκινανε απο πανω εως κατω και ειναι μεταξυ πορτας και κασωμα και απο την μεσα πλευρα.και απο την εξω.
Για να βγει ειναι λιγο δυσκολο.ειναι για συρωμενη πορτα;

xsterg
01-03-12, 23:05
φιλε γεια χαρα. ακριβως αυτες τις κλειδαριες εχω και εγω. ειναι σε αλουμινια 20 ετων περιπου. δεν μπαζουν απο πουθενα. μημπως το προβλημα σου ειναι γενικοτερα στα αλουμινια και οχι στις κλειδαριες? βγαλε και μια φωτογραφια της πορτας που λες οτι εχει προβλημα για να δουμε και να σου πουμε.