PDA

Επιστροφή στο Forum : GSM Και FAX



apogonos
17-03-12, 00:34
Παιδιά υπάρχει συσκευή που να πέρνει sim και να την συνδέω με το κλασικό φαξ και να πέρνω και να στέλνω φαξ?

plouf
17-03-12, 00:41
ericsson F251m αλλα αι πληθώρα άλλων , αρε ινα το γραφει στις προδιαγραφες του αι επίσης να έχεις ενεργοποιησει την υπηρεσία DATA & FAX στην SIM (συνδεση)
τα κλασικα που δίνουν μαζί με σύνδεση.. κατα κανόνα δεν το κανουν...

υ.γ DATA&FAX το λένε στην κοσμοτε στις αλλες αλλιως..

apogonos
17-03-12, 00:45
Και πως το συνδέεις με το φαξ που έχω, δηλαδή θα συνδέσω το κινητό με το φαξ και θα πατάω κλασικά το νούμερο από το φαξ μου?

plouf
17-03-12, 00:47
η συσκευες αυτες λεγονται gsm gateway η/και FCT παιρνουν 1 sim και εχουν ενα κλασικο φις τηλεφωνου...οπως αυτο που υπάρχει στον τοιχο σου τώρα..

apogonos
17-03-12, 00:51
μπράβο ένα τέτοιο ψάχνω, πληρωνεις επιπλέων κάτι σε αυτό ή μονο την κλήση?

plouf
17-03-12, 00:54
τη συσκευη την αγοραζεις, την σύνδεση την πληρώνεις σε cosmote/vodafone/wind

Notios38
17-03-12, 23:08
Καλησπέρα στο προγραμμα Ηome 500 της cosmote διδουν και τον εξοπλισμο δωρεαν εχω κανει φορητοτητα απο περυσι..με 9 ευρο το μηνα καθαρισα τον οτε...zte ειναι το μοντεμ με 1 καρτα και 2 RG 11 Για τηλεφωνο ..δινουν κ ενα φορητο...για να παιζεις...

plouf
17-03-12, 23:52
αυτο που δινουν δωρεαν παιζει με ΦΑΧ ? ποιο ειναι το ακριβες μοντελο?

Notios38
18-03-12, 00:34
Χρηστο κανονικα....εγω ζητησα αυτο της zte επειδη βγαζει ταση 40 v dc και ring για τον συναγερμο..οταν ηθελα να στειλω fax στην αρχη δεν πηγαινε σε ορισμενα,μιλησα...μαζι τους κατι αλλαξαν κ ολα οκ
Επειδη δεν το ηθελα κοντα μου το συστημα....το εχω σε αλλο χωρο και εχω μια κανονικη συσκευη τηλ με αναγνωριση στο σπιτι μου...εχω καταργησει και το τροφοδοτικο του και ειναι σταθερα στα 12V dc σε μπαταρια στο εργαστηριο ...δες στο πακετο τους στο at home 500 πιθανον να εχουν ακομα ..η σε κανενα γερμανο...απο οτι ειδα στην σελιδα τους διδουν ενα 312...που δεν σου κανει..πιστευω οτι το zte θα το βρεις.. WF 630 το μοντελο του