PDA

Επιστροφή στο Forum : Android σε Windows mobile;



tzo
10-04-12, 21:49
Καλησπέρα παιδιά. Είμαι νέος στο site το οποίο μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον.


Θέλω να με βοηθήσετε σε κάτι:


Λοιπόν, έχω ένα κινητό htc touch cruise '09 (Iolite), με windows mobile 6.1 professional, με μνήμη ram 180 mb. Μετά από πολύ ψάξιμο στο ίντερνετ βρήκα το συμπέρασμα ότι μπορείς να βάλεις android στα windows mobile, χρησιμοποιώντας το πρόγραμμα ''haret boot linux'' το οποίο υπακούει σε εντολές που μπορείς να γράψεις στο σημειωματάριο. Αφού είχα κατεβάσει ένα λογισμικό android, το ''android eclair 2.2'' και έκανα format σε fat32 την 4gb κάρτα μου, έβαλα τον φάκελο που είχε τα android στην ''ρίζα'' της κάρτας. Είχε ένα συγκεκριμένο αρχείο .txt που λεγόταν default-polaris. Το έβαλα στο πρόγραμμα haret πάτησα ''run'' και με έλεγε ''please set a start of ram (ramaddr).Έβαλα κι εγώ αυτό προσθέτοντας στο σημειοματάριο ''set RAMADDR 0x01000000'', ξαναδοκίμασα, και τότε με έγραψε ''terminating haret due to unhandled exception''.... οι κωδικοί που υπακουει το κινητό μου είναι


set RAMSIZE 0x06800000
set RAMADDR 0x10000000
set MTYPE 1723
set KERNEL zImage
set initrd initrd.lzma
set cmdline "no_console_suspend ppp.nostart=0 clock-7x00.ahb_div=4 clock-7x00.a11=400 hw3d.version=1 mddi.width=240 mddi.height=320 clock-7x00.mddi=0xa51 board-htcpolaris.panel_type=0 board-htcpolaris.no_boot_vibration=1 clock_7x00.grp=0xa99 sys_partition=/sdcard/andboot/system.img data_partition=/sdcard/andboot/data.img fstype=2"
boot

Παρακαλώ όποιος ξέρει τι είναι αυτό και πώς μπορεί να διορθωθεί, να με βοηθήσει

Ευχαριστώ...

lakafitis
10-04-12, 22:39
Φίλε δεν αξίζει να ασχοληθείς με το συγκεκριμένο , και να καταφέρεις να το τρέξεις επειδή το android θα τρέχει πάνω απο τα windows θα είναι υπερβολικά αργο και ανουσιο. Είχα το htc diamond 2 με wm 6.1 το οποίο ηταν αρκετά πιο δυνατο απο το δικό σου σε επεξεργαστή και ram και του έτρεχα με τον ίδιο τρόπο android και ήταν απίστευτα αργο και με πολλα bugs.Αν θες την γνωμη μου με 80-90 ευρω παίρνεις ενα low-end android τηλέφωνο και θα είσαι και ευχαριστημένος.

vasilllis
10-04-12, 22:42
ουτε ο ιδιος ο htc kai η γυναικα του η lolita δεν ξερει να σου απαντησει.Που το θυμηθηκες αυτο το τηλεφωνο>???

μια ματια που εριξα στο xda oti κανανε ηταν απο αλλο μοντελο οποτε πολλα μπορουν να συμβαινουν.εκει που βρηκες αυτα δεν εχει περισσοτερες οδηγιες?
αλλιως βαλε τα 6.5.