PDA

Επιστροφή στο Forum : σχολη και εργασια...



dextergsxr
20-05-12, 12:42
ρε παιδια εχω το εξης προβλημα θελω να περασω σε καποια σχολη αλλα ταυτοχρονα δουλευω...και αυτο ξερω οτι ειναι προβλημα λογω των υποχρεωτικων μαθηματων και εργαστηριων...απο οτι εχω ακουσει τα λιγοτερα υποχρεωτικα εχουν τα αει και τα περισσοτερα τα τει...ισχυει κατι τετοιο??? εσεις ποια σχολη εχετε να μου προτεινεται ενδιαφερομαι για σχολες αθηνας και μονο οπως φυσικο, οποιαδηποτε σχολη πληροφορικης, ηλεκτρονικης,μηχανολογιας και τεοια πραγματα...ξερω οτι η ερωτηση ειναι πολυ γενικη αλλα οτι μου πειτε θα βοηθησει

leosedf
20-05-12, 18:09
Ότι κάτσει δηλαδή?

makatas
20-05-12, 18:12
Τουλάχιστον θέλει κάτι τεχνικού ενδιαφέροντος...στην τάξη μου είχα άτομο που δήλωσε όλο το μηχανογραφικό.
Φίλε Τάσο, εγώ είμαι από ΤΕΙ, είχαμε αρκετούς εργαζόμενους και προτιμούσαν τα απογευματινά/βραδινά εργαστήρια. Και όντως υπάρχουν παρουσίες στα εργαστήρια και πέραν των 2 απουσιών δεν είχες μέλλον. Μην θεωρείς όμως δεδομένο ότι δεν χρειάζεται να πας στις θεωρείες (αν πραγματικά θες να προχωράς με ένα λογικό ρυθμό στις σπουδές σου και όχι 2 περασμένα μαθήματα σε κάθε εξάμηνο)

dextergsxr
20-05-12, 18:25
βασικα θελω φυσικο... απο εκει και περα πεζουν πληροφορικης οικον. πανεπ. ,πληροφορικης και τηλεματικης και τει αυτοματισμου δεν λεω να μην πηγενω καθολου απλα αρκετες φορες δεν θα μπορω... δεν ξερω τη διαδικασια αλλα οταν θα εχω πχ υποχρεοτικα μαθημα τις ταδε ημερες καποιες απο αυτες δεν θα μπορω να παω...πχ τι επιπτοσισ εχει αυτο ποσες φορες μπορω να μην ειμαι παρων υπαρχουν αρκετα υποχρεωτικα στης προαναφερθησες σχολες????

makatas
20-05-12, 18:34
Αν π.χ. σε ένα εργαστήριο εγγραφείς στο τμήμα Δευτέρας 2-4 το μεσημέρι, αν δεν πας 2 φορές τότε κόβεσαι.
Ίσως, σε εξαιρετικές περιπτώσεις, συμφωνήσεις με τον καθηγητή να αλλάξεις τμήμα ,π.χ. να πας για μία φορα στο Τετάρτη 4-6 αλλά μόνο για μια φορά και μετά να επιστρέψεις στο κανονικό σου δίωρο.
Δεν επιτρέπεται να είσαι συνέχεια στα πέρα δώθε.