PDA

Επιστροφή στο Forum : PS3 - Yellow Light Of Death



PanosXY
13-07-12, 23:40
Καλησπέρα,

σήμερα ενώ έπαιζα στο ps3 ξαφνικά έκλεισε. Όταν πήγα να το ξανανοίξω το led του έγινε κίτρινο το οποίο δεν το είχα ξαναδεί και δεν άνοιγε.
Έψαξα στο google και είδα ότι πρόκειται για αστοχία του hardware που συνήθως οφείλεται σε overheating της motherboard.
Βρήκα λοιπόν στο youtube κάποια βίντεο σαν αυτό http://www.youtube.com/watch?v=XOpi3FbeqpY&feature=related για να το επιδιορθώσω. Αξίζει τον κόπο να το φτιάξω ή να πάρω καινούργιο;
Έχει τύχει σε κανέναν αυτό και αν ναι πως το αντιμετώπισε;

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

herctrap
14-07-12, 00:08
ναι εγώ έχω επαναφέρει ένα έτσι

είναι αρκετά απλή αν ασχολείσαι

*αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα δουλέψει

duomax03
14-07-12, 00:18
σου εύχομαι καλή επιτυχία...the stage is yours !!!

thanasis 1
13-03-13, 01:15
Λοιπον ειχε καποιος ενα playstation 3 και μου ειπε οτι εχει το γνωστο ylod και μου το εδωσε.Το παιρνω και το βαζω στην τροφοδοσια παταω το power και δουλευε κανονικα το fan και γενικα ολη η συσκευη αλλα δεν ειχα εξοδο στην οθονη,σε αυτο βεβαια μπορει να φταιει η gpu.Αυτο ομως που μου εκανε περισσοτερο εντυπωση ειναι οτι ναι μεν δουλευει μεχρι στιγμης καλα η κονσολα αλλα ζεσταινεται πολυ γρηγορα ολη η μητρικη απο ακρη σε ακρη(πιο πολυ κατω απο την cpu και gpu).Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει??

Ευχαριστω!

ultra
13-03-13, 01:30
συγνωμη για το off topic, αλλα ο τιτλος μου θυμισε μια αληθινη φωτογραφια που ονομαζεται the stare of death και αφορα εναν αμερικανο προεδρο.42120

vasilllis
13-03-13, 08:46
Καλησπέρα,

σήμερα ενώ έπαιζα στο ps3 ξαφνικά έκλεισε. Όταν πήγα να το ξανανοίξω το led του έγινε κίτρινο το οποίο δεν το είχα ξαναδεί και δεν άνοιγε.
Έψαξα στο google και είδα ότι πρόκειται για αστοχία του hardware που συνήθως οφείλεται σε overheating της motherboard.
Βρήκα λοιπόν στο youtube κάποια βίντεο σαν αυτό http://www.youtube.com/watch?v=XOpi3FbeqpY&feature=related για να το επιδιορθώσω. Αξίζει τον κόπο να το φτιάξω ή να πάρω καινούργιο;
Έχει τύχει σε κανέναν αυτό και αν ναι πως το αντιμετώπισε;

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

το καψες ρε θηριο? :lool::lool::lool::lool::lool::lool::lool: