PDA

Επιστροφή στο Forum : Φτηνό Κτέο στην Αθήνα?



picdev
28-07-12, 10:12
Υπάρχει κανένα φτηνό κτέο στην αθήνα? στην επαρχία ακούω τιμές 20ε πχ εδώ υπάρχει κανένα?

vasilllis
28-07-12, 10:20
απο οσο θυμαμαι(παει και1,5 χρονος) εχει 30€ .στην αρχη του κηφισου στο ποταμι.
απο οσο εχω ακουσει τωρα κανουν και δωρο την καρτα καυσαεριων.

moutoulos
28-07-12, 10:22
Δεν ξέρω σε ποιά επαρχία υπάρχει τιμή 20€, αλλά πχ εδώ Πάτρα, σε ένα ιδιωτικό ΚΤΕΟ
που άνοιξε εδώ και 2 χρόνια περίπου, οι τιμές του είναι αυτές (http://www.ikteoachaias.gr/node/103).

picdev
28-07-12, 10:24
μου είπαν για το βόλο οτι έχει 20ε για ΙΧ

moutoulos
28-07-12, 10:32
Και έτσι να είναι βρε Άκη, θα πήγαινες ταξίδι με κόστος βενζίνας 50+€, απλά να το περάσεις εκεί ?.
Φαντάζομαι δεν σε συμφέρει. Εκτός αν έχεις κανονίσει ταξίδι προς τα εκεί, και ευκαιριακά ...

picdev
28-07-12, 10:58
να πάω στο βολο για να περάσω κτέο απο αθήνα?:001_tt2: εντάξει δεν τρελάθηκα
σαν ενδικτική τιμή το ανέφερα,
κάτι πήρε το αφτί μου οτι υπάρχει στο πειραιά με 25ε, αν το μάθω θα το γράψω,
αυτό το καιρό έχω προσωρινά 2 αυτοκίνητα (το ενα ειναι για πούλημα ) και πρέπει να περάσουν και τα 2 τώρα

agis68
28-07-12, 16:19
εγώ πλήρωσα ΚΤΕΟ τον Μάρτη που πέρασα το αμάξι 45 ευρώ.....για 20 δεν εχω ακουσει τιποτα και μου φαινεται ψηλοαδύνατο....βεβαια πάω σε ιδιοτικο ΚΤΕΟ....σε δημόσιο δεν ξερω αν αλλάζουν οι τιμές....(δεν νομιζω γιατί είναι μέσα απο το υπουργείο μεταφορών η τιμολόγηση)

-nikos-
28-07-12, 17:25
μου είπαν για το βόλο οτι έχει 20ε για ΙΧ


20 eyro μονο με καρτα ανεργειας,,,αλλιως ειναι 35.00ε

ειναι ενα καινουριο που κανει τετοιες εκπτωσεις.

agis68
29-07-12, 00:00
για σου ρε Νικολάκη όλα τα ξέρεις πια!!! Αμα ακούσεις και Βολο δεν κρατιέσαι...μπα και ξέρεις και την Ειρήνη απο το Βόλο? Φατσα το σπιτι το δίπατο στο λιμάνι.....εχει μια γλύκα!!!!!!!!!!! φιλησε μου τη.....ειναι πρώην ......;)

takisegio
29-07-12, 12:16
ακουει ο Κυριακος......

aeonios
29-07-12, 18:06
Εχετε υπόψη σας οι μηχανόβιοι του φόρουμ πως ξεκίνησε και η υποχρέωση περάσματος σε ΚΤΕΟ για τα μηχανάκια μας. Ενημερωθείτε για τις προθεσμίες από τις εκάστοτε νομαρχίες ! Το κόστος μου είπαν περίπου 30-35 ευρώ. Δεν μπορεί πλέον να γίνει μεταβίβαση μηχανής στις περιοχές αυτές αν δεν περάσετε ΚΤΕΟ.

Moυτουλε μου είπε κολλητός από την Πάτρα πως ξεκίνησαν με τα μοντέλα του 1992. Προς το παρόν τα μοντέλα τετραετίας εξαιρούνται !

moutoulos
29-07-12, 18:30
Σωστά Νικηφόρε.

Έχω δυο μηχανές, TDM850 99' & CBF500 05'.

Το πρώτο το πουλάω, που αν και περνάει ΚΤΕΟ τον Ιανουάριο του 2013,
παρόλα αυτά πρέπει να το περάσω ΚΤΕΟ τώρα, εφόσον θα πουληθεί. Απλά
επιβεβαιώνω αυτό που λέει ο Νικηφόρος.

Το CBFάκι μου περνάει κανονικά τώρα, τον Σεπτέμβρη του 2012.

Οι τιμες είναι αυτές:


50κε - 125 κε

24€



125κε - 250 κε
28€



250 κε >
30€

picdev
01-08-12, 14:57
τελικά δεν υπάρχει φτηνό κτέο στην αθήνα, το φθηνότερο ηταν στο καματερό με 30ε
τελικά το πήγα στο δημοσιο με 40ε , ευτυχώς δεν είχε κόσμο λιγο τρέξιμο με τα χαρτιά τα παράβολα κτλ
Ειδα το κλασικο δημόσιο υπάληλο να πίνει φρεπεδια και να έχει τα ποδια πάνω στη καρέκλα
εντύπωση μου εκανε αυτος που κοιταξε τα αυτοκίνητα που φόραγε λευκο πολο μπλουζακι :biggrin: και ντυσιμο στη τρίχα, μάλιστα εμπαινε στο φρεάτιο για να κοιταξει απο κατω,
και κλασικα ακουσα τα παραπονα οτι θα κλεισουν τα δημόσια κτεο:001_rolleyes:
Ελεγχος μηδεν μιλάμε για 2 λεπτά ελεγχο με πολυ παλια μηχανηματα

-nikos-
01-08-12, 19:19
τελικά δεν υπάρχει φτηνό κτέο στην αθήνα, το φθηνότερο ηταν στο καματερό με 30ε
τελικά το πήγα στο δημοσιο με 40ε , ευτυχώς δεν είχε κόσμο λιγο τρέξιμο με τα χαρτιά τα παράβολα κτλ
Ειδα το κλασικο δημόσιο υπάληλο να πίνει φρεπεδια και να έχει τα ποδια πάνω στη καρέκλα
εντύπωση μου εκανε αυτος που κοιταξε τα αυτοκίνητα που φόραγε λευκο πολο μπλουζακι :biggrin: και ντυσιμο στη τρίχα, μάλιστα εμπαινε στο φρεάτιο για να κοιταξει απο κατω,
και κλασικα ακουσα τα παραπονα οτι θα κλεισουν τα δημόσια κτεο:001_rolleyes:
Ελεγχος μηδεν μιλάμε για 2 λεπτά ελεγχο με πολυ παλια μηχανηματα



και παλια την ιδια εικονα εβλεπες,,,,αλλα τοτε θα σε κοβανε κιολας για κανα λαμπακι στην πλαφωνιερα
η αν ηταν στραβος ο προφυλαχτηρας :wiink:,
η αν δεν ειχες καθαρισει τον αριθμο πλαισιου και λερωνε τα χερια του ο κανακαρης


να κλεισουν και να τους διωξουν ολους τους χαραμοφαηδες.

tsig
07-11-12, 10:13
Υπάρχει σχετικός συγκριτικός πίνακας που περιέχει τις τιμές των ΚΤΕΟ (http://www.tsig.gr/kteo) σύμφωνα με τον κατάλογο των αντίστοιχων εταιρικών ιστοσελίδων αλλά και τυχόν προσφορές. Υπάρχει και η δυνατότητα, αν κάποιος βρει μια προσφορά, να την εισάγει στον πίνακα.