PDA

Επιστροφή στο Forum : Βιολογικος Καθαρισμους Αυτοκινητου ?? (Νοτια προαστια)



picdev
01-08-12, 15:00
Εχω ενα αυτοκινητο που δεν φανταζεστε ποση βρόμα έχει, (δεν ηταν δικό μου:blush:)
γενικα εχει παντου κοκκινόχωμα και θελει ενα καλο βιολογικο καθαρισμο στα παντα,πλαστικα, μοκετες καθησματα κτλ
εχετε κατι υπόψιν σας? πόσο θα κοστίσει, πάντως πιστεύω οτι ειμαι ειδικη περίπτωση με τοση βρομα που εχει

nitako
01-08-12, 15:13
πριν χρονια ειχα κανει και στο δικο μου και αν θυμαμαι καλα ειχα δωσει 80€ παντως αξιζε.

leosedf
01-08-12, 17:51
80 ευρώ? Κάπου είχα δει και ένα διαφημιστικό στα 200.
Πλάκα κάνουμε? Λεφτά για πέταμα?

xsterg
01-08-12, 19:04
εγω απο την αλλη δεν μπορω να καταλαβω γιατι να παω το αυτοκινητο μου σε πλυντηριο. πονανε τα χερακια σας και δεν μπορειτε να τα καθαρισετε? μια φορα ειχα παει το αυτοκινητο μου πριν απο 14 χρονια σε πλυντηριο και αυτο γιατι ειχε λερωθει και επρεπε να ειναι καθαρο την ιδια μερα και ατυχως δεν μπορουσα να το καθαρισω. δεν εχω ξαναπαει και θεωρω οτι το πλυσιμο με το χερι που τους κανω οτι ειναι ανωτερο απο καθε πλυντηριο. α και ειναι και δωρεαν γιατι δεν πληρωνω τιποτα σε κανεναν περα απο τα καθαριστικα και τα πετσια που χρησιμοποιω.

picdev
01-08-12, 22:34
οταν ειναι λερομένο το σαλόνι και τα πλαστικά πρεπει να εχεις ειδικη σκουπα που να βγάζει ζεστό νερό με απορρυπαντικό και ταυτοχρονα να ρουφάει,
μετά πρέπει να κάνεις πολλά περάσματα ,ενώ χρειάζεται άλλο μηχάνημα για τα πλαστικά.
Με σύστησαν απο κάποιο γνωστό και μου ειπαν ειδική τιμή 60ε, θα ποστάρω φωτογραφίες πριν και μέτα

http://www.youtube.com/watch?v=iI0myton4mg

http://www.youtube.com/watch?v=wbCJboIL5J0&feature=related

agis68
02-08-12, 02:42
ρε παιδιά σοβαρολογείτε? Αν ειναι να πετάτε λεφτά να μου πείτε που θα σας βρώ!!!! ακου εκει 60 και 80 ευρώ για πλύσιμο....ελάτε στα πατησια στην Αχαρνων στο πλενουν εξωτερικά με 5 ευρω και μεσα-εξω μαζί και γλώσσα και στο γλείφουνε με 12-14 ευρω (και το κερωμα δώρα)....μη τρελλαθούμε κιολας....

-nikos-
02-08-12, 09:45
Εχω ενα αυτοκινητο που δεν φανταζεστε ποση βρόμα έχει, (δεν ηταν δικό μου:blush:)
γενικα εχει παντου κοκκινόχωμα και θελει ενα καλο βιολογικο καθαρισμο στα παντα,πλαστικα, μοκετες καθησματα κτλ
εχετε κατι υπόψιν σας? πόσο θα κοστίσει, πάντως πιστεύω οτι ειμαι ειδικη περίπτωση με τοση βρομα που εχει



μην λυπηθης τα λευτα την πρωτη φωρα !!!!!!!!!

την χειροτερη περιπετεια υγειας στην ζωη μου την επαθα απο ενα αυτοκινητο με τετοια περιγραφη.
[μιλαμε για βιοψηες-φαρμακευτικες αγωγες-και αγνωστο αν θα ζησεις η δεν θα ζησεις]

Panoss
02-08-12, 09:51
εγω απο την αλλη δεν μπορω να καταλαβω γιατι να παω το αυτοκινητο μου σε πλυντηριο. πονανε τα χερακια σας και δεν μπορειτε να τα καθαρισετε? μια φορα ειχα παει το αυτοκινητο μου πριν απο 14 χρονια σε πλυντηριο και αυτο γιατι ειχε λερωθει και επρεπε να ειναι καθαρο την ιδια μερα και ατυχως δεν μπορουσα να το καθαρισω. δεν εχω ξαναπαει και θεωρω οτι το πλυσιμο με το χερι που τους κανω οτι ειναι ανωτερο απο καθε πλυντηριο. α και ειναι και δωρεαν γιατι δεν πληρωνω τιποτα σε κανεναν περα απο τα καθαριστικα και τα πετσια που χρησιμοποιω.
Κι εγώ μόνος μου το πλένω, εκτός του οικονομικού, εμπιστεύομαι μόνο τα χεράκια μου παρόλο που δεν έχω και κάνα ακριβό αυτοκίνητο.
Αποκλείται ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΣ ΠΛΥΝΤΗΣ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟΥ να το πλύνει τόσο καλά όσο εγώ, προκαλώντας ταυτόχρονα τόσο μικρή ζημιά στο χρώμα όσο εγώ.

picdev
02-08-12, 11:09
ρε παιδιά δεν μιλάμε για απλό πλύσιμο , καθαρισμό σαλονιού λεω, αμα δειτε το αυτοκίνητο θα καταλάβετε οτι δεν γινεται να καθαριστει χωρίς μηχανήματα,
το πάλεψα και εγώ να καθαρίσω τα πλαστικά αλλά το μονο που κατάφερα ειναι να τρέχουν μαυρα ζουμιά και να λερώνεται περισσότερο.
Οπως και να έχει κάθε 5 χρονια καλό ειναι να το καθαρίζεις το σαλονι απο λεκέδες ιδρώτες και τόσα αλλα, αν εχεις τη cobra της delongi το κάνεις μονος σου.Εχω δοκιμάσει να καθαρισω το καθισμα ή το σαλόνι σε λιγότερο λερομένο αυτοκίνητο και δεν γινεται αν δεν εχεις σουπα που να διχνει νερό και να ρουφαει ταυτόχρονα

agis68
02-08-12, 17:26
cobra by delonghi kai triathlon by philips.....τη δευτερη την έχω εγώ.....μιλάμε για ρουφήκτρα!!!!!!!!!

xsterg
02-08-12, 18:21
Κι εγώ μόνος μου το πλένω, εκτός του οικονομικού, εμπιστεύομαι μόνο τα χεράκια μου παρόλο που δεν έχω και κάνα ακριβό αυτοκίνητο.
Αποκλείται ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΣ ΠΛΥΝΤΗΣ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟΥ να το πλύνει τόσο καλά όσο εγώ, προκαλώντας ταυτόχρονα τόσο μικρή ζημιά στο χρώμα όσο εγώ.


μπραβο φιλε πανο. αυτο λεω και εγω. αν εισαι επιμονος και κανεις μερικα περασματα η βρωμια οσο σκληρη και επιμονη να ειναι θα φυγει. και για τα πλαστικα αν επιμεινεις λιγο με πετσι θα γυαλισουν τα παντα. βεβαια αν ο αλλος θελει να δωσει λευτα για αυτο ... προβλημα του.
παντως λιγο παλιοτερα ηταν μια αλυσιδα στην πατρα με καθαρισμους αυτοκινητων που επαιρνε για βιολογικους καθαρισμους ντε και καλα 300€. κι ομως. υπηρχαν ανθρωποι που διναν αυτα χρηματα για καθαρισμο!!! τωρα βεβαια με την κριση εκλεισε η αλυσιδα γιατι οχι 300 αλλα ουτε 3€ δεν εχουν μερικοι.

moutoulos
02-08-12, 22:34
Παιδιά δεν είναι έτσι ...

Έχω δυο αυτοκίνητα. Το ένα παλιό, 14 ετών. Αυτό δεν έχει πάει ποτέ για βιολογικό καθαρισμό.
Μόνο το τυπικό καθάρισμα. Το καθαρίζω μόνος μου. Αυτό το καιρό σκεφτόμουν να το παω για
ένα βιολογικό καθαρισμό. Το δικαιούται πιστεύω μετά απο τόσο χρόνια ...

Μην μπερδεύετε τον βιολογικός καθαρισμός, με τον απλό καθαρισμό. Καμία σχέση ...

Panoss
03-08-12, 10:32
Ντάξει, αν θέλετε και βιολογικό και οικολογικό και διαστημικό, διαβάστε εδώ (http://www.4tforum.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=6&t=5456).
102 σελιδούλες. Μόνο :001_rolleyes:.

nitako
03-08-12, 12:41
Εγώ το ειχα πάει μολις το αγόρασα μεταχειρισμένο οπου ο προηγούμενος το ειχε γεμίσει νικοτίνη και γενικότερα μπιχλα :001_unsure:, δεν το πίστευα οτι θα μπορούσε να καθαριστεί τοσο καλά, το πήρα και ήταν σαν καινούριο, και το εντυπωσιακό οτι είχαν καθαρίσει και την πιο απομακρυσμένη γωνιά του σαλονιού, χαλάλι τα 80€ που έδωσα μιας και βάζω και τα παιδιά μέσα.

picdev
05-08-12, 12:25
το πήρα το αυτοκίνητο και δεν έχω λόγια , είναι σαν καινούριο πραγματικά , οι ταπετσαρίες είχαν κόκκινο χώμα, λάσπες και άλλαξαν χρώμα έγινε γκρι λες και έχει βγει απο το εργοστάσιο!!
τέλεια δουλειά, να το προτιμήσετε άφοβα!! 2 αδέρφια το έχουν.
Φωτογραφίες πριν το πλύσιμο δεν τράβηξα,το ξέχασα γιατι το google maps ειχε λάθος τους αριθμούς και μια ώρα το έψαχνα, πολύ περίεργοι οι δρόμοι εκεί στις γέφυρες.
Χρειάζεται μια μέρα για να γίνει εγώ το άφησα απο τις 11 και το πηρα 7 το απόγευμα,μου είπε οτι χρειάζεται 4-5 ώρες, οπότε αποφύγετε προσφορές απο site προσφορών γιατί δεν θα γίνει η δουλειά που πρέπει

ΚΟΥΜΑΝΤΑΡΟΣ ΗΛΙΑΣ


Δ/νση: Παναγή Τσαλδάρη 39, 17676, ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Τηλέφωνο: 2109567577

vasilllis
05-08-12, 14:15
το πήρα το αυτοκίνητο και δεν έχω λόγια , είναι σαν καινούριο πραγματικά , οι ταπετσαρίες είχαν κόκκινο χώμα, λάσπες και άλλαξαν χρώμα έγινε γκρι λες και έχει βγει απο το εργοστάσιο!!
τέλεια δουλειά, να το προτιμήσετε άφοβα!! 2 αδέρφια το έχουν.
Φωτογραφίες πριν το πλύσιμο δεν τράβηξα,το ξέχασα γιατι το google maps ειχε λάθος τους αριθμούς και μια ώρα το έψαχνα, πολύ περίεργοι οι δρόμοι εκεί στις γέφυρες.
Χρειάζεται μια μέρα για να γίνει εγώ το άφησα απο τις 11 και το πηρα 7 το απόγευμα,μου είπε οτι χρειάζεται 4-5 ώρες, οπότε αποφύγετε προσφορές απο site προσφορών γιατί δεν θα γίνει η δουλειά που πρέπει

ΚΟΥΜΑΝΤΑΡΟΣ ΗΛΙΑΣ


Δ/νση: Παναγή Τσαλδάρη 39, 17676, ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Τηλέφωνο: 2109567577


πες μας ποσο πηγε?

picdev
05-08-12, 15:54
όπως έγραψα πιο πίσω μου πήρε 60ε επειδή πήγα συστημένος αλλά επειδή ειναι καιρός κρίσης δεν ξέρω τι θα πει

moutoulos
05-08-12, 16:49
Μια χαρά σου πήρε. Εδώ παίρνουν 80€ για ένα καλό καθαρισμό ...

takisegio
05-08-12, 20:11
Μια χαρά σου πήρε. Εδώ παίρνουν 80 για ένα καλό καθαρισμό ...

δεν εχουν μεινει και πολλοι.τους μετρας στα δαχτυλα

vasilllis
05-08-12, 22:44
δεν εχουν μεινει και πολλοι.τους μετρας στα δαχτυλα


εδω πηγα στην γειτονια μου,να βοηθησω σκεφτηκα και τα τοπικα μαγαζια.Ειναι βρωμικο με κατι? καθισματα οροφες κλπ? με ρωταει? οχι ,οτι βρωμα μπορει να εχει ενα αυτοκινητο 6ετιας,απανταω.

180€ μου λεει..και ακομα τρεχω.
πες μου τωρα ,ειναι δυματον να επιβιωσει αυτο το μααζι?επειδη του λειπουν 180€?

εε.εμενα ομως δεν μου περισευουν.

moutoulos
05-08-12, 23:15
Μήπως κατάλαβε αλλαγή μοκέτας :biggrin: ?.

vasilllis
06-08-12, 09:29
κατι τετοιες τιμες παιζαν προ διετιας.
αυτος πρεπει να εχει μεινει πισω στο χρονο.


Υ.Γ. και να ηταν μονο αυτος;
προσφατα πηγα σε κεντρο επισκευης λαμαρινας, του τυπου επι τοπου βαφη μονι στην γρατσουνια.
για μια γρατζουνια 20 εκατ. στο φτερο και γυρω γυρω μικροτερες(οι περισσοτερες μονο με αλοιφη που ειπε ο ανθρωπος, γιατι αλλιως θα θελει βαψιμο ολο το κομματι, προφυλακτηρας ας πουμε) με οικονομικη εργασια! !! 400€

ακομα τρεχω.