PDA

Επιστροφή στο Forum : sony ta-f110



Panοs
18-08-12, 14:01
παιδια εχω εναν ενισχυτή sony ta-f110 και εχει χαλάσει ο μεταγογοσ που επιλεγείς ποιο μηχάνημα να παιζει(radio-tuner-phono-aux).του ρίχνω σπρει φτιάχνει για λιγο και μετα ξαναχαλαει... μήπως ξερει κάποιος που μπορω να βρω εναν καινούριο?

vlahoskwn
19-08-12, 16:55
γεια σου φιλε μου το ιδιο προβλημα ειχα και εγω με εναν sansui και τελικα ηταν ψυχρες κολλησεις
ξερεις να χρησιμποιεις κολλητηρι; μπορεις να το ανοιξεις;
πριν κατι οτιδηποτε περιμενε να σου απαντησουν κιαλλοι

Panοs
19-08-12, 20:31
κωσταντινε ευχαριστώ για την απάντηση σου αλλα αν ειναι ψυχρεσ κωλησεισ λογικα δεν θα έπρεπε να φτιάχνει οταν του ρινχω σπρει...:wiink:
ναι ξερω να χρησιμοποιώ κολητηρι..

vlahoskwn
20-08-12, 15:44
εχεις δικιο αλλα με το σπρευ ισως να κανει καπιο βραχυκυκλωμα κατι τετοιο οποτε να φτιαχνει
για περασε της κολλησεις με το κολλητηρι αλλα πρωτα ανεβσε μια φωτο απο μεσα

Panοs
20-08-12, 20:43
κωνσταντηνε τισ κωλησεισ τισ ειχα πατησει την τελευταια φωρα που το ανοιξα..αλλα εκτοσ αφτου το σπρει δεν ειναι αγώγιμο ωστε να κανει βραχυκύκλωμα αλλιωσ θα βραχυκύκλωναν ολα....:wiink:καμια ιδεα που μπορουμε να βρουμε εναν καινουριο μεταγωγο??...και σε αυτα τα κωλομηχανηματα ειναι ολα καρφωμένα πανω σε πλακετα και εκτοσ του οτι θεσ το λιγοτερο μισι ωρα(στο σηγκεκρημενο μηχανημα)για να λησεις τισ βηδεσ απο ολα τα ρυθμιστικα και να παρεισ την πλακετα στο χερι ειναι και δυσκολο να βρεισ ανταλακτικο που να ταιριαζει....ειδηκα σε αυτο που ειναι 20+ χρονων..:cursing:ενο στα παλια ηταν ολα με καλοδια.. έβρισκες εναν μεταγωγο με 4 θεσει και τον εβαζεσ πανω...

vlahoskwn
20-08-12, 21:20
αν μπορουσες να εγβαζες μια φωτο καλα θα ηταν
αν ειναι βγαλε αυριο να δουμε