PDA

Επιστροφή στο Forum : πως βρισκω το ονομα



fm344
22-09-12, 04:55
καλημερα.πως μπορω να βρω στο κινητο μου,αν εχει περαστη το ονομα μου,σε περιπτωση που χαθει,να βρουν τα στοιχεια μου και να μου το επιστρεψουν:001_tt2::001_tt2::001_tt2:!
πληκτρολογης καποι κωδικο και ενφανιζει τα στοιχεια,αλλα πιος ειναι?
το κινητο μου ειναι νοκια,εχω και ενα σαμσουν.

leosedf
22-09-12, 12:18
Σε περίπτωση που χαθεί δηλαδή πιστεύεις ότι θα στο επιστρέψουν?

kpetros
22-09-12, 13:41
βρες τον κωδικο ΙΜΕΙ , σε περιπτωση κλοπης , δινεις τον κωδικο στημ μαμα εταιρια , και μετο που μπει σε δικτιο , κλειδωνει το κινητο για παντα , κανοντας αρχηστο .
αν θελεις να σου "επιστραφει" , θα πρεπει να πονταρεις στο γεγονος οτι καπου το ξεχασες και οτι καποιος καλος ανθρωπος το βρηκε

rep
22-09-12, 13:47
βρες τον κωδικο ΙΜΕΙ , σε περιπτωση κλοπης , δινεις τον κωδικο στημ μαμα εταιρια , και μετο που μπει σε δικτιο , κλειδωνει το κινητο για παντα , κανοντας αρχηστο .
αν θελεις να σου "επιστραφει" , θα πρεπει να πονταρεις στο γεγονος οτι καπου το ξεχασες και οτι καποιος καλος ανθρωπος το βρηκε

πρεπει να κανεις μυνηση κατα αγνωστου πρωτα δλδ 150 ευρω και μετα αναλαμβανει η εταιρια να κανει διαδικασια.....

kpetros
22-09-12, 14:11
πρεπει να κανεις μυνηση κατα αγνωστου πρωτα δλδ 150 ευρω και μετα αναλαμβανει η εταιρια να κανει διαδικασια.....
τοτε δεν αξιζει ουτε για πλακα XD

kontras
22-09-12, 14:14
επίσης υπάρχουν διάφορα προγραμματακια για android και iphone ( για symbian δεν ξέρω)τα οποία όταν τα περάσεις στο κινητό αν το χάσεις/κλέψουν τότε στέλνεις ένα μηνυμα και στο κλειδώνει η αρχίζει να χτυπάει ακατάπαυστα η ενεργοποιεί το gps και άλλα. φυσικά σε περίπτωση κλοπής αν ο άλλος ξέρει απο κινητά τότε ο ξεκλειδώνει αλλά τουλάχιστον σε αυτή την περίπτωση ο "νεος" χρήστης δεν θα έχει προσβαση στα δεδομενα σου τα οποία θα σβήστουν. επίσης μου χαν πει κάποια στιγμη ότι υπάρχει αντίστοιχο προγραμμα το οποιο ενεργοποιειτε μέσω ίντερνετ το οποίο είναι και πιο καλό αν σκεφτεις ότι οταν θα σου πάρουν το κινητο το πρώτο πραγμα που θα κάνουν είναι να το σβήσουν.