PDA

Επιστροφή στο Forum : ANTIDOG



gkaltsid
08-10-12, 17:51
Εχει πεσει υπ΄οψιν σας καμια κατασκευη ωστε μολις γαβγισει ο σκυλος του γειτονα να εκπεμπει μια συγκεκριμενη συχνοτητα?
ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ!!!!!!!!!!!!!!!

cloud_constructor
08-10-12, 17:58
εγω παντως για το καλοκαιρι επιδης μου την υπερσπαει ο θορυβος κ δε το εχω με ανοιχτα παραθυρα περνω ωτοασπιδες... αααααλλη φαση.. 50 cent και εισα μορτης..Νομιζω ειναι παρανομα , κατι τετοιο ειχα ακουσει δηλαδι...

esertas
08-10-12, 18:02
Οι ωτοασπίδες είναι επικίνδυνες το πρωί να μην ακούσεις το ξυπνητήρι. Για την ερώτηση θα με ενδιέφερε και εμένα και για να το επεκτείνω θα ήθελα κάτι που να διώχνει τα σκυλιά την ώρα που κάνω ποδήλατο.:biggrin:

moutoulos
08-10-12, 18:03
Και τι να κάνει το κύκλωμα δηλαδή ?. Να "κλειδώνει" τα σαγόνια του σκύλου ?.
Μάλλον δεν "φταίει" φίλε ο σκύλος που γαβγίζει, αλλά ο @@@@ που το έχει ...

tasosmos
08-10-12, 18:06
Αυτες οι σφυριχτρες κτλ ακομα και να δουλευουν μαλλον απλα θα εκνευριζουν περισσοτερο τον σκυλο οποτε θα γαβγιζει παραπανω.

Απλα συζητα το με τον γειτονα...

-nikos-
08-10-12, 18:11
μπορεις να παρεις σφυριχτρα υποηχων και να κανεις εγγραφη
σε cd μετα με κυκλομα ευεσθητο στον ηχο θα το αναπαραγεις ,,,,,,

μονο που μπορει να τσατιζεται ο σκυλος και να γαυγηζει περισοτερο :biggrin:

gkaltsid
08-10-12, 18:20
υπαρχει αυτο που κανει δουλεια
http://www.ebay.com/itm/Ultrasonic-Pet-Dog-Repeller-Repellent-Obedient-Training-Device-Anti-Bark-Barking-/120881486125?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c2519192d
αλλα σκοπος ειναι να γινεται αυτοματα να μην συκονεσε απο το κρεβατι

sakisr
08-10-12, 18:59
Σκεφτηκες να πας στον ιδιοκτητη του σκυλου να πεις το προβλημα σου?Ισως βρειτε μια λυση.
Αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα εδω και χρονια αλλα απ' την αλλη ειναι και μια εξτρα ασφαλεια για τα βραδια γιατι οι κλεφτες κανουν παρτυ καθε βραδυ σε αφυλαχτες γειτονιες.
Παντως περαν πλακας μονο μια συσκευη υπερηχων θα λυσει το προβλημα.

rkiller
08-10-12, 20:02
Θα σου πρώτεινα ένα αεροβόλο κάθε φορά που γαβγίζει θα του πετάς μια να ηρεμεί, χαχαχαχα πλάκα κάνω, κανε στον ιδιοκτήτη του σκύλου δώρο μια μουστρούχα να του τη βάζει το βράδυ...

chris73
08-10-12, 20:53
κάποτε ο σκύλος του δίπλα γάβγιζε με το παραμικρό θόρυβο νύχτα μέρα. Φυσικά ποιός να δώσει σημασία σε εμένα τον ταλαίπωρο, δεν είμουν και ιδιοκτήτης σαν τους λοιπούς καλούς "νοικοκυραίους".
Έτσι και εγώ μια και ήταν αδύνατον να κοιμηθώ πήγαινα στην πορτα μου και έκανα πως έβαζα το κλειδι κτλ
50 διαμερίσματα τα είδαν όλα! σε λίγο καιρό δεν τον ξαναάκουσα...

sakisr
08-10-12, 21:12
Το καλυτερο εγινε στη γειτονια πριν καιρο.Γειτονας πηρε κουταβι και νταλα καλοκαιρι το αφηνε νυχτα-μερα στο μπαλκονι.Το καημενο το σκυλι οτι και να περνουσε απο το δρομο εβγαζε το κεφαλι απο τα καγκελα και γαυγιζε......Μια μερα λοιπον καποιος καημενος που δουλευε νυχτερινες βαρδιες μην αντεχοντας να δουλευει με πονοκεφαλο απο την αυπνια (κοιμοταν με κλειστα παραθυρα και κλιματιστικο...θανατος) τον πιανει στο δρομο και του λεει..Αν ξανακουσω το σκυλο να γαυγιζει θα τον πατησω κατω κι αυτον κι εσενα.
Λοιπον.. απο την επομενη οχι σκυλο αλλα ουτε εξω απο τη πορτα του δε περνουσε.Να σου τον στειλω??? χαχαχαχαχαχα

Panoss
12-10-12, 09:46
κάποτε ο σκύλος του δίπλα γάβγιζε με το παραμικρό θόρυβο νύχτα μέρα. Φυσικά ποιός να δώσει σημασία σε εμένα τον ταλαίπωρο, δεν είμουν και ιδιοκτήτης σαν τους λοιπούς καλούς "νοικοκυραίους".
Έτσι και εγώ μια και ήταν αδύνατον να κοιμηθώ πήγαινα στην πορτα μου και έκανα πως έβαζα το κλειδι κτλ
50 διαμερίσματα τα είδαν όλα! σε λίγο καιρό δεν τον ξαναάκουσα...
Δεν κατάλαβα τι έκανες.


Το καλυτερο εγινε στη γειτονια πριν καιρο.Γειτονας πηρε κουταβι και νταλα καλοκαιρι το αφηνε νυχτα-μερα στο μπαλκονι.Το καημενο το σκυλι οτι και να περνουσε απο το δρομο εβγαζε το κεφαλι απο τα καγκελα και γαυγιζε......Μια μερα λοιπον καποιος καημενος που δουλευε νυχτερινες βαρδιες μην αντεχοντας να δουλευει με πονοκεφαλο απο την αυπνια (κοιμοταν με κλειστα παραθυρα και κλιματιστικο...θανατος) τον πιανει στο δρομο και του λεει..Αν ξανακουσω το σκυλο να γαυγιζει θα τον πατησω κατω κι αυτον κι εσενα.
Λοιπον.. απο την επομενη οχι σκυλο αλλα ουτε εξω απο τη πορτα του δε περνουσε.Να σου τον στειλω??? χαχαχαχαχαχα
Αυτός πρέπει να 'τανε της Χρυσής Αυγής!:biggrin:

GSR600
12-10-12, 12:32
Φιλε γιαννη βρηκα αυτο (http://www.ebay.com/itm/ULTRASONIC-BARK-TRAINER-STV649-Mega-Sonic-dog-chaser-/230471259999?pt=UK_Pet_Supplies_Dogs&hash=item35a928575f) και αυτο (http://www.ebay.com/itm/Lentek-Super-Bark-Free-Ultrasonic-Dog-Training-Device-Stop-Barking-FREE-SHIPPING-/230829236744?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35be7ea208) τα οποια ενεργοποιουνται αυτοματα με το γαυγισμα.
Επισης μπορεις να αγορασεις ενα κολαρο σαν και αυτο 37949Ultrasonic Vibrate and Shock και να το κανεις δωρο στον γειτονα.(Θυμησου να κρατησεις ομως το ενα τηλεκοντρολ....:001_tt2:)

vassilis55
08-11-12, 10:26
Γεια σας,
τελικά μήπως υπάρχει κάποιος να μας δώσει κύκλωμα που να ανιχνεύει το γάβγισμα σκύλου;
Ευχαριστώ