PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με subwoofer



adok13
26-04-13, 09:19
καλησπερα παιδια και καλως ηρθα στη παρεα σας.
εχω ενα subwoofer,το roister ht-4000 ενεργο.κλεινω το sub απο τον διακοπτη,οταν τον ανοιγω το λαμπακι ειναι κοκκινο,μετα απο 2-3 δευτερολεπτα πεφτει η ενταση του φωτισμου του πολυ,,σιγα σιγα γινεται πρασινο,μετα απο κανα 5λεπτο γινεται πρασινο και κανει ενα δυνατο βουιτο,του βγαζω το rca το ξαναβαζω και ολα οκ. αν τον εχω ανοιχτο συνεχεια δεν εχω καποιο προβλημα.μηπως ειναι κανενας πυκνωτης απτον ενισχυτη του sub;

p_stama
26-04-13, 09:34
καλησπερα παιδια και καλως ηρθα στη παρεα σας.
εχω ενα subwoofer,το roister ht-4000 ενεργο.κλεινω το sub απο τον διακοπτη,οταν τον ανοιγω το λαμπακι ειναι κοκκινο,μετα απο 2-3 δευτερολεπτα πεφτει η ενταση του φωτισμου του πολυ,,σιγα σιγα γινεται πρασινο,μετα απο κανα 5λεπτο γινεται πρασινο και κανει ενα δυνατο βουιτο,του βγαζω το rca το ξαναβαζω και ολα οκ. αν τον εχω ανοιχτο συνεχεια δεν εχω καποιο προβλημα.μηπως ειναι κανενας πυκνωτης απτον ενισχυτη του sub;

Δωσε τα 50 ευρω :

http://www.avsite.gr/vb/showthread.php?126007-%F0%F1%EF%E2%EB%E7%EC%E1-%EC%E5-sub-roister-ht-4000/page2

adok13
26-04-13, 09:36
αμα ειναι κανας πυκνωτης δηλαδη και θελει αλαγμα γιατι να δωσω τα 50 ευρω;

ezizu
26-04-13, 12:58
Θα πρέπει νομίζω ,να γράψεις το θέμα σου στο www.howtofixit.gr ,επειδή εκεί έχουν μεταφερθεί τα θέματα των επισκευών.
Ίσως πάρεις και περισσότερες απαντήσεις.

adok13
26-04-13, 13:01
σευχαριστω πολυ αν μπορει καποιος mod να το μεταφερει να μην ανοιγω παντου το ιδιο θεμα.

leosedf
26-04-13, 13:51
Δεν μπορεί να μεταφερθεί, δημιούργησε καινούριο θέμα εκεί δεν πειράζει.
Το παρών κλειδώνεται.
Σιγουρέψου ότι θα το βάλεις σε σωστή κατηγορία.